پوست – ترسیمی از سلامتی شما

بازدید از این مطلب: 1334 | | تاریخ نگارش:پوستتان بازنمود شایان توجه و نمودی دیداری از سلامت کلی شماست. تغییرات بر روی پوستتان می تواند تغییرات مهمی را در بدن نمایان سازد. در مورد تغییرات هورمونی و لکه هایی که به طور ناگهانی نمایان شده و پس از آن در زمان های خاصی از ماه ناپدید می شوند توجه کنید. برای مثال تیروئید هورمونی را تولید می کند که کنترل کننده چربی های طبیعی است که پوستتان را محافظت کرده، و همچنین رشد سلول را کنترل می کند.

مراقبت از پوست و به طور کلی سلامتتان دارای اهمیت است. زمانی که کلاژن طبیعی و الاستین در پوست شما کاهش یافت، علائم کشش رخ می دهد. آبرسانی پوست با مقدار زیادی آب می تواند به مرطوب نگه داشتن بدن در بخش خارجی آن کمک کند. لکه های قهوه ای به غلط به لکه های افزایش سن نام گرفته اند. آنها فی نفسه به افزایش سن ربطی نداشته، و به عنوان دلیل آسیب هایی هستند که از طریق قرار گرفتن در معرض خورشید بوجود می آیند. خورشید دارای اثرات منفی بر روی پوست شماست، اما می توان  از بروز این لکه ها بر اثر خورشید عمدتا با پوشش پوست با یک ضد آفتاب خوب بصورت روزانه، جلوگیری کرد.

پیری به طور کلی باعث می شود سلول های پوست به آرامی ریخته و حتی اگر سلول ها ریخته و سلول های جدید تولید شوند، افزایش سن مانع از آن شود که پوست طبیعی جوان و تازه به نظر برسد. سلول های پوست کودکان هر چند هفته ریخته و بنابراین کودکی دوره ای است که پوست بصورت شگفت انگیزی به نظر می رسد. پیری باعث می شود که سلول های مرده بر روی سطح باقی بمانند و این سلول ها باعث می شود که پوست کدر به نظر برسد.

تغییر رنگ پوست می تواند بیماری در داخل بدن را نشان دهد. هنگامی که یک برق زرد رنگ در پوست وجود داشته باشد، می تواند نشان دهنده بیماری کبدی باشد و البته باید توصیه های پزشکی مدنظر قرار گیرد. همچنین، تیره شدن  پوست در مناطق در معرض آفتاب، تا زخم های قدیمی و مفاصل می توانند به بیماری آدرنال اشاره کنند.

اگر چشم ها آینه  روح و روان هستند، پوست شما مطمئنا  باید یک ترسیمی از سلامتتان بوده و بنابراین، هر تغییری باید تحت نظارت قرار گیرد. تغییرات همیشه مشکلات جدی نخواهند بود اما باعث  ایجاد حس مراقبت از پوستتان شده و هر گونه از تغییرات ناگهانی را به عنوان شاخص هایی درنظر بگیرید که تمامی آنها ممکن است در بدن شما وجود نداشته باشد.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: علایم بیماری پوست و بیماری

مقالات پیشنهادی مرتبط با: پوست – ترسیمی از سلامتی شما


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: پوست – ترسیمی از سلامتی شما


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.