درمان هایی برای تسکین کهیر

بازدید از این مطلب: 1647 | | تاریخ نگارش:اگر شما تا کنون تجربه کهیر را داشته اید، شما می دانید که آنها می توانند زندگی شما را به جهنم تبدیل کنند. آلرژن های بسیاری دارند که می تواند واکنش هایی داشته باشند که برای برخی از مردم واقعا غیر قابل تحمل است.

شایعترین آنها عبارتند از:

  •  حرارت
  • سردی
  • ورزش
  • فشار
  • توت فرنگي
  • بادام زمینی

اما اگر شما حساس هستید، پس در مورد هر چیزی می تواند باعث یک واکنش نا مطبوع شود. ارزشمند است که بدانید همه چیز موجب آلرژی ها نیست، آن می توان یک ماده شیمیایی باشد که باعث فعال شدن هیستامین که یک ماده شیمیایی در بدن است، شود ، منجر به پیدایش یک واکنش آلرژیک شود. کهیر، که همچنین به عنوان کهیر (Urticaria) شناخته شده ، در واقع یک ورم بر روی پوست تشکیل می دهند. آنها از دیگر بیماری های پوستی متفاوت هستند و این مناطق متورم می تواند کوچک یا بسیار بزرگ باشند. به طور معمول، آنها عمرشان کوتاه است، چند ساعت است اما می تواند برای بعضی ها بیشتر باشد، اما در آن زمان، کهیر جدید به خاطر اینکه دارد تشکیل می شود، تواند موجب گسترش خارش غیر قابل تحملی شود.
گاهی اوقات یک واکنش می تواند از طریق تماس های ثانویه ایجاد شود،  مواد غذایی که پخته شده در آن یک ماده بادام زمینی قبلا استفاده شده است. گاهی اوقات تشخیص علت غیر ممکن است. حتی داروها می توانند آن را فعال کنند و آسپرین و یا پنی سیلین اغلب دو تا از مقصران اصلی هستند.

قطعا مواد غذایی نیز می تواند موجب فعال شدن شوند و انواع توت ها، شیر، تخم مرغ، آجیل و حتی شکلات برای برخی از مردم می توانند علل فعال شدن قابل توجه آنها شوند. معمولا یک کهیر در زمان حدود 30 دقیقه یا بیشتر پس از تماس با عامل فعال کننده واقعی رخ می دهد و این می تواند به محدود کردن علت واقعی آن کمک کند. مکمل های غذایی، طعم دهنده، نگهدارنده، رنگ دهنده ها و امولسیون همچنین می توانند مقصر باشد. بنابراین اگر علت هر یک از اینها بود، زمان آن است که آن غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود کاسته یا از بین ببرید.
عجیب بیش از حد گرم یا خیلی سرد  بودن نیز می تواند موجب واکنش های نامطبوع شود اما این نسبتا به سرعت به حالت عادی برمی گردد زمانی که درجه حرارت طبیعی دوباره از سر گرفته شود. حتی استرس می تواند مسئول باشد.
کهیر می تواند یک ناراحتی بزرگ در زندگی باشد اما درمان های طبیعی وجود دارند که می توانند کمک کننده باشند:
از آنجا که ورم ها می خارند ، برای تسکین آنها لوسیون کالامین را بر روی آنها ضربه بزنید و یا می توانید عنبر سائل را امتحان کنید. هر دو به چروکیده شدن عروق خونی کمک می کند. اگر کهیر تان با هر چیزی به غیر از واکنش به سرما ایجاد شده است، استفاده از کمپرس سرد را امتحان کنید. شما همچنین می توانید بلغور جو دوسر کلوئیدی را به آب سرد حمام اضافه کنید و برای حدود 15-20 دقیقه به صورت شناور در آن دراز بکشید. بلغور جو دوسر می تواند به کاهش خارش کمک کند. روش دیگر، جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید - به طوری که خمیر صاف به دست آید، این خمیر را بر روی هر کهیر پخش کنید و اجازه دهید تا بر روی پوست خشک شود.  این واقعا می تواند به کاهش خارش کمک کند.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: حساسیت آلرژی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.