درمان زگیل معمولی

بازدید از این مطلب: 1803 | | تاریخ نگارش:زگیل از طریق ویروس HPIV ایجاد می شود – که به عنوان ویروس پاپیلومای انسانی شناخته می شود.  اما آیا می دانید که بیش از 60 گونه زگیل وجود دارد؟ آنها بسیار مسری هستند و از طریق تماس معمولی  منتقل می شوند و شما به راحتی می توانید ویروس را به مناطق دیگر بدن خود گسترش دهید و اگر مراقب نباشید به چندین زگیل مبتلا می شوید .

سه نوع رایج وجود دارد  -هموار، پلانتار و نوع معمول و آنها معمولا در مناطقی از بدن یافت می شوند  که در آن پوست شکسته شده است. زگیل معمولی، سخت، گوشتی ، کوچک است  و معمولا از پوست بیرون می آید . در حالی که هیچ راه واقعی برای از بین بردن دایمی  زگیل وجود ندارد، داروهای خانگی بسیاری وجود دارد که می تواند به ازبین بردن آن کمک کند.

مهمتر، اینکه قبل از آنکه بخواهید آن را از بین ببرید  باید مطمئن شوید که آن در واقع یک زگیل است  و اگر شما هر گونه شک و تردیدی دارید ، دریافت توصیه های پزشکی در مورد خط و خال یا سرطان پوست، عاقلانه است. اگر ترجیح می دهید زگیل را رها کنید ، در نهایت خودش از بین می رود . اگر مسیر کوتاهی برای رهایی از زگیل می خواهید  دکتر می تواند آنها را با یک لیزر درمان کند و یا آنها را فریز کنید .

اما اگر شما می خواهید به از راه درمان خانگی پیش بروید ، درمان های مختلفی  از جمله این 3 راه حل وجود دا رد .

1. پوست موز. زگیل را روزانه با یک تکه پوست موز ماساژ دهید و یا حتی یک قسمت از پوست را به طور مستقیم با نوار به زگیل ببندید. ممکن است چند هفته طول بکشد تا نشانه ای از بهبود ظاهر شود.

2. آب را در سرکه سیب بخیسانید و پوشش دهید . مراقب باشید پوست خوب را نخیسانید   چرا که اسیدیته سرکه ممکن است تحریک کننده باشد. هر روز دوباره این کار را انجام دهید و باید پس از یک هفته، بهبود حاصل شود.

3. یک درمان بسیار معمولی، سیب زمینی است. برش سیب زمینی خام تازه را  بر روی زگیل 2 یا 3 بار در روز ماساژ دهید . اولین نشانه از بهبود در عرض 2 تا 3 هفته حاصل می شود

اگرتصمیم به از بین بردن زگیل می گیرید ، در عین حال مراقب باشید ویروس را گسترش ندهید . سعی کنید با انگشتان خود به آن دست نزنید  چون به راحتی گسترش می یابد اما هیچ درمانی سریع یک شبه وجود ندارد.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: علت زگیل برداشتن زگیل

مقالات پیشنهادی مرتبط با: درمان زگیل معمولی


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: درمان زگیل معمولی


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.