پوست خشک و پوسته پوسته؟

بازدید از این مطلب: 1849 | | تاریخ نگارش:هیچ شکی در مورد آن وجود ندارد که پوست ما آسیب پذیر است. ما می دانیم که با نزدیک شدن ما به ماه های زمستان و افت درجه حرارت، پوست ما شروع به احساس خشکی و ظاهر خشک می کند. زمانی که هوا سوز دارد و ما به طور خودکار به روشن کردن گرم کننده روی می اوریم. این گرما مصنوعی پوست را بیشتر خشک می کند. یک راه سریع برای کاهش این اثرات خشکی وجود دارد. یک بخور رطوبت ساز در منزلتان نصب کنید - حتی یک نمونه کوچک آن هم برای حفظ رطوبت هوای اطراف شما کمک خواهد کرد. هرگز  فراموش نکنید که از پوست تان در برابر سوز، در هنگامی که شما بیرون می روید، محافظت کنید.


 

اگر شما عاشق داشتن یک حمام عالی و داغ هستید، فقط به یاد داشته باشید که شما می تواند روغن های طبیعی که در پوست تان هست را خشک کنید. کم کردن دما فقط یک شکاف است و شما کمی از پوست تان محافظت می کنید، اما هرچه شما در آنجا بیشتر باشید، اثر مخرب تر آن روی پوست تان بیشتر می شود، بنابراین پنج دقیقه کافی است. مراقب بسته بندی زیبای ژل های، صابون ها و همچنین شامپوها باشید. دنبال صابون های غیر الکلی عطر باشید چون به رطوبت پوست کمک خواهد کرد و اثر خشکی مشابه را ندارند. آنهایی که برای پوست خشک، به صورت ویژه فرموله شده اند را خریداری کنید.
همانطور که شما پیر تر می شوید، هورمونهایتان نیز تغییر می کنند و جای تعجب ندارد که ببینید پوستتان در نهایت عوض می شود. نازک تر می شود و می توانید احساس خشکی زیادی کنید. روی کرم های طبیعی صورت و تمام بدن سرمایه گذاری کنید. به گونه ای که آن، لایه های بیرونی خشک را تسکین می دهد. سعی کنید کرم هایی را که حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی و رتینول هستند به خاطر بیشترین تاثیرشان انتخاب کنید.
خوب غذا بخورید، رطوبت (مورد نیاز) را تامین کنید و از پوست خود را بیش از همه محافظت کنید. بزرگترین ارگان بدن شما است و نیاز به مراقبت و حفاظت دارد.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: درمان خشکی پوست

مقالات پیشنهادی مرتبط با: پوست خشک و پوسته پوسته؟


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: پوست خشک و پوسته پوسته؟


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.