مراکز رژیم غذایی کاهش وزن LA

بازدید از این مطلب: 3741 | | تاریخ نگارش:مراکز کاهش وزن LA که برای خوشایند افراد رژیم گیرنده‌ ای که جذب زرق‌ و برق هالیوود، آگهی‌های بازرگانی زرق‌ وبرق دار و وعده‌ی کاهش وزن سریع و آسان طراحی‌ شده بود، یک برنامه‌ی مرکزی است که برنامه‌ ها و مشاوره‌های شخصی را ارائه می‌ دهد. این رژیم دربردارنده‌ی غذاهای سوپر مارکتی و همچنین برندهای منحصربه‌فرد مکمل‌های تغذیه‌ ای، کافه‌ ها، آب‌ میوه و تنقلات است. برنامه‌های منوی غذایی، نکات، دستورالعمل‌ها، خبرنامه‌های ماهانه و پشتیبانی از جلسات یک به یک کاهش وزن یا مشاوران تغذیه، همگی بخشی از این برنامه هستند.

هیچ نقطه یا کالری برای شمارش وجود ندارد. در عوض، کاهش وزن LA یک برنامه‌ی مدیریت وزن بلندمدت و معقول است که بر روی کنترل سهم وعده‌های غذایی و مدیریت مادام‌ العمر وزن متمرکز است. مشتریان پرسش‌نامه‌های مفصلی را پیرامون هر چیزی از عادات غذا خوردن خود تا دل‌بستگی عاطفی خود به غذاها را پر می‌کنند. مشاوران با مشتریان این رژیم مصاحبه کرده و برنامه‌ ای را تجویز می‌ کنند که وابسته به میزان مواد غذایی و نه کالری است.

رژیم گیرندگان تشویق به حفظ خاطرات مواد غذایی و بازدید از مراکز وزن می‌ شوند. دکتر جنیفر بویر، مدیر ارشد توسعه برنامه مراکز کاهش وزن LA می‌گوید: همچنین رژیم گیرندگان از مشاورینی که متخصص تغذیه نیستند پشتیبانی می‌ گیرند اما این مشاوران معمولاً مشتریان سابقی هستند که توسط متخصصین تغذیه کمپانی آموزش دیده‌اند. مشاوران در صورت لزوم به متخصصین تغذیه‌ی ثبت شده دسترسی دارند.

مکمل‌ها، تنقلات، جایگزین‌های غذایی و بارها به صورت انحصاری در مراکز به فروش می‌ رسند و فقط در دسترس مشتریان قرار دارند. کاهش وزن LA توسط برخی از وجوه این برنامه به انتقاد کشیده شده است زیرا چیزی که تنها می‌گویند فروشی سخت است و مشاوران نیز در برنامه دست‌کاری می‌کنند، افرادی که از محصولاتی که می‌فروشند کمیسیون می‌گیرند. تمام مکمل‌ها، تنقلات و میله‌ها برای حرکت در امتداد برنامه‌های منوی غذایی طراحی شده است و انتخابی هست. بویر می‌گوید: مشاوران ما برای برطرف ساختن نیازهای مشتری آموزش دیده‌ اند و برخی مشتریان به محصولات نیاز داشته و برخی دیگر نیز می‌توانند بدون آن‌ها موفق شوند.

میزان زمانی که شما برای این برنامه صرف می‌کنید بستگی به انتخاب مواد غذایی، مکمل‌ها و هزینه‌ی راه‌اندازی/ ثبت‌نام دارد که در هر مرکز فرانشیز شده متفاوت است. بیشتر این مراکز یک هزینه‌ی هفتگی 5 تا 8 دلار را دریافت می‌کنند. این هزینه‌ی هفتگی در کنار هزینه‌ی ثبت‌نام و هزینه‌ی مکمل‌ها می‌تواند به سرعت اضافه شده و بسیار گران باشد.

این شرکت که در سال 1989 تأسیس شده است، چهار سال پیش تقسیم شده و برخی از مراکز آن تغییر نام داده‌اند. این فروپاشی به این دلیل رخ داد که این کمپانی هدف بررسی و پرونده‌های حقوقی برای ادعاهای دروغین و تبلیغات نادرست برای هزینه‌ها گردید. هم‌اکنون این کمپانی که به عنوان مراکز کاهش وزن LA شناخته می‌شود به طور کامل از مراکز فرانشیز شده ساخته شده است.


چه چیزی می‌ توانید بخورید

رژیم گیرندگان برانگیخته می‌ شوند تا مواد غذایی سالم را انتخاب کنند اما در عین حال مجاز به خوردن بیشتر غذاهای سالم هستند تا جایی که میزان وعده‌های غذایی کنترل شده باشد. مصرف سدیم همانند توصیه‌ی دستورالعمل‌های رژیمی سال 2005 به 2100 میلی‌گرم در روز محدود می‌شود. مصرف قند و شیرینی تا زمان فاز نگهداری که مجدداً به برنامه اضافه شوند، حذف می‌شوند. مصرف کافئین مجاز است.

برنامه‌ی مراکز کاهش وزن LA در امتداد توصیه‌های ملی و تقریباً به این صورت است: 50 تا 55 درصد کربوهیدرات، 25 تا 30 درصد پروتئین و 20 تا 25 درصد چربی.

تأکید این برنامه بر روی حفظ تعادل و کنترل میزان وعده‌های غذایی است.

در اینجا یک برنامه‌ی نمونه غذایی برای یک رژیم 1500 کالری را داریم:

  • صبحانه: 4/3 فنجان دانه غلات، 8 اونس شیر بدون چربی و 4/3 فنجان زغال‌اخته
  • نهار: 4 اونس ماهی تن در آب، 1 قاشق غذاخوری سس مایونز سبک، 1 برش نان چاودار، 4/1 1 فنجان هندوانه
  • میان وعده: لیمو LA Lite (محصول شرکت)، 1 عدد موز کوچک و 8 اونس ماست سبک
  • شام: 4 اونس میگو، 1 فنجان لوبیا سبز و 1 قاشق غذاخوری مارگارین کم‌چرب
  • میان وعده: کارامل شکلات LA Lite (محصول شرکت) و 2/1 فنجان پنیر روستایی.

هیچ غذایی در این برنامه ممنوع نیست. برنامه‌ی منوی غذایی بر مبنای سطح کالری تعیین شده‌ی شما به همراه مقادیر خاصی از مواد غذایی توصیه شده است. بویر می‌گوید: برنامه‌ی ما بسیار انعطاف‌پذیر است، این برنامه به مشتریان توانایی غذا خوردن در بیرون از منزل، مدیریت رویدادهای اجتماعی و آماده کردن وعده‌های غذایی خویش را تا زمانی که به برنامه‌های توصیه شده‌ی منوی غذایی ما و رویکرد متعادل پایبند باشند، می‌دهد.

مشاوران شرکت مشتریان را تشویق به خرید محصولات با برند کمپانی می‌کنند که برای کمک به افراد برای رفع گرسنگی و پایبند بودن به برنامه طراحی شده‌اند. ویتامین‌ها، مواد معدنی و گیاهان نیز در مراکز برای تکمیل کردن این برنامه‌ی رژیمی در دسترس هستند.


این رژیم چگونه عمل می‌کند؟

برنامه‌های منوی غذایی مراکز کاهش وزن LA در محدوده‌ی کم‌کالری 1200 تا پرکالری 2400 هستند و به سه فاز تقسیم می‌ شوند.

فاز 1 برای کاهش فاز تعیین شده است. به مشتریان یک سطح کالری بر مبنای اطلاعاتی که از پرسش‌نامه‌ها به دست آمده است و همچنین نیازهای فردی آن‌ها اختصاص داده می‌شود. در طی این فاز، آن‌ها سه بار در هفته مشاورین شرکت را برای دریافت راهنمایی، پشتیبانی، آموزش، مربیگری و نظارت بر روی وزن و انتخاب مواد غذایی ملاقات می‌کنند. بویر توضیح می‌دهد: مشاوران به مشتریان در سه زمینه مشاوره می‌دهند: منو و انتخاب‌های غذایی؛ حرکت و چگونگی کمک به آن‌ها برای داشتن فعالیت بیشتر و طرز فکر.

فاز 2 یک دوره‌ی پایداری 6 هفته‌ای است که مشتریان پس از رسیدن به اهداف کاهش وزنشان به این مرحله می‌رسند. کالری مواد غذایی به آرامی در طی فاز 2 مطابق با پیشرفت مشتری و همان طور که اشاره شد در طی 2 بار ملاقات با مشاور، افزایش می‌یابد. فاز نهایی، فاز نگهداری است. در این فاز مشتریان یک بار در هفته تشویق به بررسی مسائل با مشاور خود و همچنین باقی ماند در این برنامه برای حداقل یک سال برای کمک به حفظ وزن از دست رفته و عدم بازگشت آن می‌شوند. مشاوره تنها در مراکز کاهش وزن انجام می‌شود. هیچ مشاوره‌ی تلفنی یا ایمیلی و همچنین هیچ جلسه‌ی گروهی، جوامع آنلاین یا اتاق‌هایی برای چت وجود ندارد. برخی مراکز دارای باشگاه‌های راه رفتن و گاهی اوقات برنامه‌های گروهی هستند.

ورزش کردن تشویق می‌شود اگرچه هیچ تمرین ورزشی خاص یا برنامه‌ی فردی ارائه نمی‌شود. بویر می‌گوید: بسیاری از مشتریان ما از لحاظ جسمی فعالیت زیادی ندارند بنابراین هدف ما این است که آن‌ها را در جایی که هستند ملاقات کرده و آن‌ها را ترغیب به فعالیت بیشتر کنیم.


کارشناسان چه می‌گویند

پایه و اساس برنامه‌ی کاهش وزن LA که رژیمی است که کالری و میزان وعده‌های غذایی آن از طریق میوه، سبزی و پروتئین بدون چربی بیشتر و همچنین چربی، شکر و نمک کمتر کنترل شده باشد، یک رژیم سالم مطابق با توصیه‌های دیگر سازمان‌های سلامتی است. چنانچه از برنامه‌ی کنترل کالری استفاده کرده و مانند بسیاری از مشتریان کمپانی که در مجله‌ها برجسته شده‌اند ورزش منظم انجام دهید، می‌توانید وزن کم کنید اما می‌توانید بدون هیچ محصول یا مکمل خاصی این کار را انجام دهید.

میلتون استوکس سخنگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا می‌گوید: خریداران باید از مشاورینی که به زور در تلاش برای فروختن اجناسشان به آن‌ها هستند بر حذر باشند. هر زمان که یک کمپانی اصرار به خرید محصولاتش دارد، یک پرچم قرمز بالا می‌رود زیرا هیچ چیزی مانند یک قرص یا معجون جادویی برای کمک به کاهش وزن وجود ندارد. این برنامه به طور کامل درباره‌ی تغییر دادن سبک زندگی و رفتارهای شما و نه درباره‌ی مکمل‌ها و بارها است. شواهد بالینی بسیار کمی وجود دارد که نشان می‌دهد این مکمل‌ها مؤثر واقع می‌شوند.

ادی هوگان، مشاور تغذیه و آشپزی در واشنگتن دی سی نیز با این مسئله موافق است. او می‌گوید: نیازی نیست که شما تسلیم فروش سخت و خرید و فروش کمیسیون محور مراکز کاهش وزن LA به منظور کاهش وزن مؤثر و پایدار شوید.

هوگان اضافه می‌کند: با وجود اینکه برنامه‌های کاهش وزن LA شامل بلوک‌های ساختاری اساسی یک رژیم سالم هستند، اما برخی اجزای مهم از دست رفته‌اند. این برنامه پرسروصدا است اما آن‌قدر محدودکننده است که فضای اندکی برای جزئیات وجود داشته و این برنامه کامل نیست، اطلاعات کافی در زمینه‌ی ورزش و مواد غذایی وجود ندارد.

هوگان اذعان می‌کند که تمایل به دیدن یک سیستم پشتیبانی قوی‌تر دارد. این پشتیبانی برای کاهش وزن ضروری بوده و ملاقات با یک مشاور غیر معتبر ممکن است آن نوع از حمایتی که اغلب در محیط گروه‌ها یا جوامع آنلاین یافت می‌شود را فراهم نکند.

همچنین استوکس درباره‌ی مشاوره‌ای که توسط مشاورینی که دارای سابقه‌ی قوی در تغذیه نیستند ارائه می‌شود احساس نگرانی می‌کند. برای حصول اطمینان از دقت و صحت مطالب، با یک متخصص تغذیه‌ی معتبر مشورت کنید.

از آنجایی که مراکز فرانشیز شده‌ی بسیاری وجود دارند، برنامه‌ها و مشاوره‌ها و متعاقب آن نتیجه‌ها ممکن است تغییر کنند. بویر می‌گوید که تمامی فرانشیزها برای پیروی از برنامه‌های مشابه منوی غذایی کمپانی مورد نیاز است.


غذایی برای تفکر

با کمک و حمایت فردی مشاورین، مراکز کاهش وزن LA به عنوان یک راه امن و مؤثر برای کاهش وزن و تغییر عادات غذایی به نظر می‌رسد. با قضاوت درباره‌ی این برنامه بر اساس توصیفات رسانه‌ها (و نه فقط با استفاده از وب‌سایت شرکت)، این برنامه‌ها برای بسیاری از زنان مؤثر واقع شده است. با این حال این کمپانی دستخوش تغییرات زیاد شده و شکایات متعددی پیرامون شیوه‌ها، هزینه‌ها و تاکتیک‌های سخت فروش آن وجود داشته است. این برنامه ممکن است راه‌حل مناسبی برای شما باشد تا زمانی که مجبور به خرید چیزی که بدان نیاز ندارید نباشید و از تمام هزینه‌های مربوط به این برنامه مطلع بوده باشید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: لاغری کاهش وزن رژیمی برنامه غذایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.