تزریق بوتاکس برای چین و چروک

بازدید از این مطلب: 1930 | | تاریخ نگارش:چگونه تزریق Botox تاثیر می کند.

Botox یک نام تجاری برای توکسین (سم) بوتولینوم خالص است. این روش درمانی خاص، برای مبارزه با خطوط ریز و چین و چروکی که عوارض جانبی طبیعی پیری هستند، بسیار محبوب است. این درمان به خصوص بر روی پوست ظریف صورت به خوبی کار می کند ، و  برای محو کردن خطوط پنجه کلاغی،  چروک پیشانی و خطوط اخم مناسب است.

تاثیر توکسین بوتولینوم از طریق تضعیف عضلات است، در نتیجه مانع ایجاد خطوط ناشی از انقباض عضله مورد نظر می شود. نتایج به طور کلی بین 4-6 ماه طول می کشد و در صورت لزوم، ممکن است هر 4-6 ماه تکرار شود. هنگامی که با درمان های دیگر مانند لایه برداری شیمیایی، hydroxyacid alpha روزانه و کرم ترتینوئین ترکیب شود، می تواند یکی از موثر  ترین روش برای نگه داشتن پوست است تا نرم، صاف و جوان تر به نظر بیاید.

از آنجایی که این روش نوعی درمان جدی پزشکی است، اقدامات احتیاطی خاصی اعمال می شود. اگر شما مبتلا به میاستنی گراویس (ضعف وخیم عضلانی)، بیماری عصبی و عضلانی، حساسیت به آلبومین انسانی یا سم بوتولینوم دارید و یا اگر شما در حال حاضر باردار هستید و به نوزاد خود شیر می دهید، نباید تزریق بوتاکس را انجام دهید.


عوارض جانبی بالقوه چیست؟

مانند هر درمان پزشکی، تزریق بوتاکس ® بدون عوارض جانبی بالقوه نیست. گاهی اوقات یک تزریق تاثیر نمی کند و تزریق دوباره برای اصلاح لازم است. این درمان اصلاحی می تواند هزینه ¼ تا نصف هزینه ی درمان اولیه را داشته باشد.

در یک مورد از ده بیمار، شاهد  کمیکبودی یا هماتوم هستیم، که رفعِ آن، چند هفته طول می کشد. در موارد نادر، افتادگی ابرو و یا پلک می تواند رخ دهد. که 3-6 ماه طول می کشد اما همیشه برگشت پذیر است. در موارد نادر تر، مشکل دوبینی ایجاد می شود، که می تواند 3-6 ماه طول بکشد، و همیشه برگشت پذیر است.


قبل و بعد از تزریق چه کارهایی انجام دهید؟

برخی اقدامات احتیاطی خاص باید قبل و بعد از تزریق بوتاکس ® رعایت شوند. شما باید از نوشیدن الکل به مدت یک هفته قبل از درمان خودداری نمایید، و نباید هر گونه داروهای ضد-تورمی و یا آسپرین به مدت دو هفته قبل از درمان مصرف کرده باشید.

پس از درمان، به مدت 4 ساعت دراز نکشید و عضلات تزریق شده را ماساژ دهید، اینکار می تواند باعث گسترش بوتاکس به عضلات اطراف چشم شود. یک ساعت بعد از درمان، هر 15 دقیقه یکبار، عضلات را ورزش دهید تا بوتاکس اتصال بهتری به عضلات فعال داشته باشد.


آیا جایگزین برای بوتاکس وجود دارد؟

در حال حاضر هیچ جایگزین واقعی برای بوتاکس وجود ندارد. با این حال، برای کسانی که مایل نیستند خود را  در معرض خطر اثرات جانبی بالقوه این روش قرار دهند، یک محصول طبیعی با تاثیر بالا،  مانند محصولات ارائه شده توسط Xtend-Life Skincare می تواند در درمان چین و چروک و خطوط ریز بسیار موثر باشد.

محصولات طبیعی Xtend-Life ، با استفاده از مواد آلی مانند ویتامین E، موم Babassu، روغن هسته انگور و عسل Manuka در مبارزه با علل اساسی چین و چروک با بدن همکاری می کنند تا نشانه های پیری از داخل به خارج در جهت معکوس قرار گیرند.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: درمان چروک پوس درمان خطوط پیشانی بوتکس Botox امپول بوتاکس علت تزریق بوتاکس افتادپی پلگ جوان سازی زیبایی پوست کاهش چین و چروک

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.