تزریق کلاژن

بازدید از این مطلب: 1926 | | تاریخ نگارش:مقدمه

همه ما با افزایش سن دچار چین و چروک می شویم. اغلب بیماران می پرسند که آنها چگونه می توانند از پیری پوست، چین و چروک، و نشانه های دیگری پیری  جلوگیری کنند و یا آنها را معکوس نمایند. در میان راههای فراوانی که برای جوان نگهداشتن و دوری از چین و چروک پوست وجود دارد، تزریق کلاژن بسیار مؤثر بوده است، هر چند، مانند روش های دیگر، تنها به طور موقت تاثیر خواهند داشت.

آنطور که پوست شما به نظر می رسد ارتباط مستقیمی با محاظت شما از پوستتان دارد. پیری، بیماری و جراحات برخی از عوامل تضعیف الیاف کلاژن هستند که به پوست شما قدرت اساسی می دهد.


کلاژن چیست؟

 • کلاژن یک پروتئین طبیعی است که طبیعت به عنوان یک بلوک ساختمان از آن استفاده می کند. و در سراسر بدن - در پوست، عضله، تاندون ها و استخوان – یافت می شود و  بافت، انعطاف پذیری و شکل دهی را تامین می کند.
 • کلاژن در پوست انسان بسیار شبیه به کولاژن در برخی حیوانات است. بیش از یک قرن است که کلاژن حیوانات در بخیه استفاده می شود. دریچه های قلب که در طی عمل جراحی بکار می روند از کلاژن ساخته شده است.
 • کلاژن تزریقی برای اولین بار برای درمان بیماران در سال 1976 بکار رفت. کلاژن به طور کامل تصفیه (خالص) می شود تا به جای بافت پوست از دست رفته و برای پر کردن قسمت های عمیق و چین و چروک استفاده شود.

درمان

 • مقدار کمی از کلاژن به طور مستقیم به مناطقی از بدن که کلاژن آنها تضعیف شده است، تزریق می شود، در نتیجه قسمت های عمیق به سطح پوست اطراف می رسند. بدین ترتیب، خطوط و اسکارها (جای زخم) را می توان به حداقل رساند، بافت بهبود می یابد، و پوست دارای سطح  نرم تر و حتی کشیده می شود.
 • دو نوع کلاژن وجود دارد. دو نوع درمان ممکن است به تنهایی یا در ترکیب با یکدیگر استفاده شوند.
 • یک فرم از تزریق کلاژن (Zyderm) می تواند مشکلات برجستگی های کانتور کوچک یا سطحی، مانند اخم ظریف و خطوط خنده، و همچنین چین های گوشه های چشم و بالا و پایین لب را به طرز موثری درمان نماید. همچنین می تواند به اصلاح  انواع خاصی از اسکارهای کم عمق کمک کند.
 • شکل دوم از کلاژن (Zyplast) برای درمان فرورفتگی هایی طراحی شده که به مواد قوی تری نیاز دارند، - اسکارهای عمیق، خطوط و شیارها ،  همچنین برای نواحی که نیروی بیشتری اِعمال می شود، مانند گوشه های دهان مورد استفاده قرار می گیرد.
 • فرو رفتگی هایی با لبه های تیز و جای جوش محدود، معمولا به این مواد پاسخ می دهند.

عوارض جانبی

 • شما باید دو تست پوستی در یک دوره 1 ماهه (2 هفته جداگانه) انجام دهید تا معلوم شود آیا شما واجد شرایط برای درمان با کلاژن هستید. برخی از بیماران ممکن است واکنش آلرژیک به تزریق کلاژن داشته باشند، حتی اگر هر دو آزمایش پوست آنها طبیعی و نرمال باشد. هنگامی که یک واکنش آلرژیک رخ می دهد، توده های قرمز، زشت، و حساسی ایجاد می شوند که ممکن است زخم شده و باعث زخم دائمی یا اسکار شود. بیشتر وقت ها این توده به آرامی در طول یک دوره ی یک ماهه ناپدید می شود. واکنش های آلرژیک در حدود 2 مورد از 100 تزریق کلاژن رخ می دهد.
 • کلاژن به تدریج جذب می شود، و اثرات آن تنها حدود شش ماه تا یک سال، گاهی اوقات کمتر باقی می ماند.
 • مواردی از ایجاد بیماری خود ایمنی پس از تزریق کلاژن گزارش شده است. هیچ کس نمی داند آیا تزریق کلاژن ارتباطی با توسعه این بیماری داشته باشد. بیماری خود ایمنی، نوعی بیماری ناتوان کننده ی بلند مدت است که هیچ درمانی ندارد و می تواند تهدیدی برای زندگی باشد.

ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: Collagen Injections درمان چین و چروک درمان چروکهای سنی

پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: تزریق کلاژن


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.