چگونه جراحی کاهش وزن به دیابت نوع 2 کمک می کند

بازدید از این مطلب: 2221 | | تاریخ نگارش:جراحی کاهش وزن می تواند تفاوت بزرگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 باشد. برای برخی افراد، سطح قند خون سریع به حالت عادی برمی گردد - گاهی اوقات  چند روز پس از عمل. که می تواند به معنای این باشد که شما نیاز کمتری به دارو دارید یا اصلا نیازی ندارید.

پژوهش  ها  بهبود در دیابت نوع 2 را بعد از عمل جراحی کاهش وزن نشان می دهد. یک مطالعه طولانی مدت 400 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 را بررسی کرد. شش سال پس از جراحی چاقی، 62٪ هیچ نشانه ای از دیابت را نشان ندادند. آنها همچنین سطح فشار خون بهتر ، کلسترول، و تریگلیسرید داشتند.

در مقایسه، تنها 6 درصد تا 8 درصد از افرادی که دارو مصرف می کنند ، اما عمل جراحی داشته اند، نتایج مشابهی را نشان دادند.

اگر شما به فکر آن هستید، و شما آماده ایجاد تغییرات بزرگ برای حفظ نتایج هستید، شما می خواهید بدانید آیا  برای شما مناسب است.

آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی دیابت نوع دو هستید؟

نخست، دکتر شما دو چیز را در نظر می گیرد:

  1. آیا BMI شما 35 یا بالاتر است؟
  2. آیا برای کاهش  وزن تلاش کرده اید ولی موفق نشده اید؟

اگر چنین است، او شما را دقیق معاینه می کند و از شما سوال می پرسد تا ببینید که آیا شما از نظر فیزیکی و احساسی برای عملیات و تغییرات عمده ای که نیاز دارید آماده هستید. (شما باید خیلی کمتر بخورید و یک رژیم غذایی سالم ایجاد کنید و بخشی از زندگی خود را برای همیشه ورزش کنید.)

بسته به مورد خاص شما، پزشکان دیگر نیز ممکن است درگیر شود. برای مثال، اگر شما مبتلا به بیماری های قلبی هستید، متخصص قلب و عروق شما نیاز دارد  شما را برای عمل جراحی تایید کند.


انواع جراحی کاهش وزن

انواع مختلف جراحی وجود دارد. برای کاهش وزن شما می توانید  اندازه معده خود را کوچک کنید به طوری که شما پس از وعده های غذایی کوچک احساس سیری می کنید. دیگران  راهی را که بدن شما کالری، مواد مغذی و ویتامین  جذب می کند را تغییر می دهند . هنوز دیگران هر دو را انجام می دهند .

مطالب مربوط به هر مورد را بدانید :

1. بای پس معده (بای پس معده Roux-en-Y نیز نامیده می شود)

جراح ،یک معده را با تقسیم بالای معده از بقیه از آن کوچک می کند. وقتی که شما غذا می خورید، غذا به کیسه کوچک می رود و بالای روده کوچک را دور می زند. نتیجه: شما سریعتر سیر می شوید  و کالری و مواد مغذی کمتری جذب می کنید.

انواع جراحی کاهش وزن ادامه  دارد...

مزایا: تا 80٪ از مردم هیچ نشانه ای از دیابت بعد از عمل جراحی نشان نمی دهد. به علاوه، مردم معمولا 60٪ تا 80٪ از وزن اضافی خود را از دست می دهند.

معایب: بدن شما می تواند مانند قبل  ویتامین ها و مواد معدنی را جذب کند، که می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود.

2. اسلیو معده (همچنین اسلیو گاسترکتومی نامیده می شود)

جراح، بخش بزرگی از معده شما را برمی دارد. با فضای کمتری برای مواد غذایی، شما سریع تر احساس سیری می کنید. این جراحی همچنین باعث کاهش گرلین، هورمونی که باعث می شود شما احساس گرسنگی کنید، می شود.

مزایا: بیشتر از 60 درصد از افراد هیچ نشانه ای از دیابت بعد از عمل جراحی نشان نمی دهد. به علاوه، مردم معمولا 50٪ از وزن اضافی خود را از دست می دهند .

معایب: شما نمی توانید این عمل جراحی را  بعد از انجام آن معکوس کنید. همچنین، بدن شما نمی تواند  ویتامین ها و مواد معدنی را مانند قبل جذب کند ، که می تواند به مشکلات سلامتی منجر شود.

3. باند قابل تنظیم معده

جراح یک باند قابل تورم را  در اطراف بالای معده قرار می دهد. یک کیسه کوچک که در آن غذا می رود. کیسه کوچک سریع پر می شود ، بنابراین شما سرعت خیلی بیشتری احساس سیری می کنید.

مزایا: دکتر شما ناچار به قطع معده و یا حرکت روده ها، مانند دیگر جراحی ها نیست. این یکی از دلایلی است که عوارض کمتری دارد. همچنین شما می توانید باند را تنظیم و یا بعد ا تنظیم کنید. چهل و پنج درصد تا 60٪ درصد از افرادی که این عمل جراحی را انجام دادند از دیابت رها شدند.

معایب: گاهی اوقات مشکلاتی با باند وجود دارد. ممکن است بلغزد و یا فرسوده شوند، بنابراین برای حل این مشکل  عمل جراحی دیگری نیاز دارید. همچنین، شما با این جراحی نسبت به دیگران (حدود 40٪ تا 50٪) وزن کمتر ی کم می کنید.

نوع دیگری از جراحی گاستریک باندینگ، به نام "گاستریک باندینگ عمودی،" به همان میزان گذشته انجام نمی شود چون ، گزینه های موثرتر و جدیدتر وجود دارد.

4. انحراف biliopancreatic با یک سوئیچ دوازدهه

این عمل جراحی ، تا حدودی معمول نیست به دلیل آن که پیچیده ترین عمل است. دکتر، بخش بزرگی از معده را برمی دارد و راه حرکت مواد غذایی به روده را تغییر می دهد.

مزایا: این عمل جراحی برای افراد مبتلا به دیابت موثر است. همچنین، افراد معمولا 60٪ تا 70٪ از وزن اضافی خود را کم می کنند

انواع جراحی کاهش وزن ادامه دارد ...

معایب: به احتمال زیاد این نوع عمل جراحی دارای عوارض است. باید روز های بیشتری  در بیمارستان برای بهبود بمانید. به علاوه، هضم غذا و جذب کالری برای  شما مشکل تر از هر یک از اعمال جراحی دیگر خواهد بود، این نوع عمل بیشترین احتمال را  برای مشکلات سلامتی دارد.

مانند هر جراجی بزرگ، تمام اعمال جراحی کاهش وزن (همچنین "سوخت و ساز بدن و جراحی چاقی" نامیده می شود) خطرات بالقوه ای دارد. این خطرات شامل خونریزی، عفونت، و نشت در سیستم گوارش است.


بعد از عمل جراحی

بهترین راه برای پایین  نگه داشتن وزن ، ادامه رژیم غذایی و برنامه ورزشی است.

شما باید وعده های غذایی کوچکتر است. نصف فنجان تا یک فنجان سبزیجات و غذاهای غنی از پروتئین در هر وعده را انتخاب نمایید. گوشت لخم، ماهی، لوبیا، ماست ، و پنیر کم چرب بخورید.

کار با یک متخصص تغذیه، ایده خوبی است چون شما عادات غذا خوردن خود،را  تغییر می دهید .به خصوص اگر بدن شما مواد مغذی را مانند قبل از عمل جراحی جذب نمی کند. مطمئن شوید به اندازه کافی تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز  را دریافت می کنید.

پس از اینکه مقدار زیادی  وزن کم کردید ، ممکن است بخواهید عمل جراحی پلاستیک انجام دهید تا پوست شل را جمع کنید. این یک روش جداگانه است که شما و پزشکان تان می توانید در نظر بگیرید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: درمان دیابت جراحی دیابت

پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: چگونه جراحی کاهش وزن به دیابت نوع 2 کمک می کند


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.