قبل از ورزش با داشتن دیابت چه باید کنید

بازدید از این مطلب: 2271 | | تاریخ نگارش:اگر شما مبتلا به دیابت هستید، ورزش ممکن است کارهای زیادی برای شما انجام دهد که شما بعدا متوجه شوید.

شما احتمالا می دانید که آن برای قلبتان خوب است، ومی تواند به شما در از کاهش وزن  کمک کند. اما آیا می دانستید که آن سطح قند خون تان را، با درخواست بدن خود به استفاده از انسولین به طور موثر تر پایین ترمی آورد؟ همچنین ممکن است به شما کمک کند که نیاز به دارو ، انسولین، و یا دیگر درمان ها را کمتر کند.

در گذشت زمان، می توانید سطح A1C خودتان کمک کند، که پس از گذشت 3 ماه به  قند خون تان تاثیر می گذارد. به علاوه، ورزش باعث می شود شما به احتمال زیاد بع بیماری های قلبی کمتر دچار شوید، و هنگامی که با رژیم غذایی همراه است می تواند به کاهش وزن شما کمک کنند.

با این 7 استراتژی های ساده شروع کنید:

با دکتر خود برای اولین بار بررسی کنید.

دکتر شما مطمئن خواهند شد که شما برای هر آنچه می خواهید انجام دهید، آماده اید. فقط چند چیز، مانند بلند کردن وزنه سنگین، به دیابت رگ های خونی در چشم تان را آسیب بزند، ، و یا اگر شما آب مروارید و یا آب سیاه دارید. و اگر شما آسیب عصبی مرتبط با دیابت در پای خود را دارید، ممکن است خطرناک باشد. شما ممکن است نیازباشد فعالیت هایی که فشار بیش از حد بر روی پای خود قرار نمی دهند را انتخاب کنید. هنوز هم مقدار زیادی از چیزهایی که شما می توانید انجام دهید وجود دارد. دکتر شما باید بتواند به شما توصیه کند که چه چیز را می توانید انجام دهید، و همچنین ممکن است به گرفتن تست ورزش توصیه کنند.

آنچه را دوست می دارید انجام دهید.

شما معمولا از هنگامی که دیابتی هستید می تواند فقط هر نوع ورزشی که دوست دارید انجام دهید. پیاده روی، آهسته دویدن، دوچرخه سواری، شنا، و دیگر فعالیت های قلبی بزرگ برای به آتش کشیدن کالری و گرفتن پمپاژ قلب شما می باشد. هدف شما: حداقل 150 دقیقه در هفته فعالیت هوازی متوسط را شکل دهید

برخی از آموزش های قدرتی را به روال خود دو بار در هفته اضافه کنید

با استفاده از وزنه و یا کار با طنابهای مقاومت کمک به ساخت عضله می کند.  فعالیت بیشتر عضلات نیز افزایش سوخت و ساز بدن تان را موجب می شود ، بنابراین شما کالری بیشتری در طول روز و شب حتی پس از تمرین خود از دست می دهید.

  med و قند خون خود را چک کنید.

مطمئن باشید که از دکتر تان در مورد چگونگی هر داروی مصرفیتان که ممکن است شما را در طی ورزش را تحت تاثیر قرار دهد، پرسیده باشید. برخی از داروها ممکن است قند خون خود را بیش از حد کم آزاد کنند، باعث سرگیجه، غش یا تشنج شود.  گام های ساده، از جمله تست قند خون تان قبل کار کردنتان و خوردن یک غذای سبک اگر سطح شما زیر 100 است، می تواند بسیار کمک کند.  شما همچنین بهتر است برخی نوشیدنی ها یا قرص گلوکزرا برای افزایش سریع در دست داشته باشید برای مواقعی که قندتان به طور غیر منتظره رها میشود. اگر شما انسولین یا سایر داروها را مصرف می کنید،از دکتر خود بپرسید که آیا شما باید آنها را در روز ورزش یا درست قبل از رفتن به سالن ورزش تنظیم کنید.

با خیال راحت شروع کنید.

هنگامی که زمان حرکت است، قبل از آن گرم کردن و پس ازآن سرد شدن را داشته باشید. مقدار زیادی آب قبل، در طی و بعد از ورزش بنوشید ، بنابراین شما دچار کم آبی نمی شود. مقداری درد خفیف بعد از اینکه شما شروع به فعالیت کردید طبیعی است ، و تنفس شما باید زمانی که شما ورزش می کنید سخت تر شود.  این بعید است، اما اگر شما هر گونه درد ناگهانی داشتید؛ و یا اگر شما نمی توانید نفس خود را پس از کم کردن سرعت یا توقف گرفتن داشته باشید؛ و یا اگر شما دچار سرگیجه شدید – متوقف شوید، و اجازه دهید دکتر خود در مورد هر گونه مشکلی اطلاع یابد.

لباس مناسب بپوشید

هنگامی که شما به دیابت دچارید، شما باید مواظب مشکلات پا باشید. پای خود را قبل و بعد از هر ورزش برای تاول یا التهاب بررسی کنید. رطوبت فتیله سازی جوراب و کفی ژل می تواند به محافظت از پاهای تان کمک کند.

ایده خوبی است که ID تگ پزشکی را بپوشید به طوری که دیگران در مورد وضعیت تان در شرایط اضطراری نیزآگاه کنید.

مربی استخدام کنید.

اگر شما تازه شروع ورزش می کنید، چند جلسه با یک مربی شخصی را در نظر داشته باشید - ایده آل است که کسی باشد که تجربه کار با افرادی که مبتلا به دیابت را داشته باشد. یک حرفه ای می تواند به شما در یادگیری اصول اولیه کمک کند، که شامل چگونگی جلوگیری از آسیب دیدگی، و راهنمایی شما در تنظیم یک برنامه هماهنگ با شما می باشد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: تمرین بدتی دیابت

مقالات پیشنهادی مرتبط با: قبل از ورزش با داشتن دیابت چه باید کنید


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: قبل از ورزش با داشتن دیابت چه باید کنید


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.