ADHD در محل کار

بازدید از این مطلب: 2381 | | تاریخ نگارش:تمرکز عالی، توجه به جزئیات، سرعت، و سازمان - اینها همه چیز هایی هستند که کارفرمایان در کارکنان و متقاضیان کار به دنبال آن هستند. اما هنگامی که شما به ADHD،  مبتلا باشید این موارد و بیشتر می تواند یک چالش واقعی باشد. اگرچه این امر می تواند پیشرفت در کار را مشکل کند  و حتی گاهی اوقات یک کار را حفظ کند. ممکن است احساس بی قراری کنید  و یا قادر به تمرکز نباشید  - که بخش های  کلاسیک این اختلال است. اما چیزهایی وجود دارند  که می توانید انجام دهید تا به شما کمک کند شغلی به دست آورید  و با وجود ADHD خود رشد کنید . گاهی اوقات این امر می تواند مفید باشد .

ADHD چگونه بر اشتغال تاثیر می گذارد ؟

حدود 8 تا 9 میلیون  بزرگسال آمریکایی دچار ADHD بودند . و بسیاری از مردم دیگر در موقعیت مشابه در کار مبارزه می کنند.

یک بررسی ملی نشان داد که تنها نیمی از بزرگسالان مبتلا به ADHD ، در مقایسه با 72 درصد از بزرگسالان بدون اختلال، قادر به حفظ یک شغل تمام وقت بودند. هنگامی که آنها قادر به تامین امنیت یک کار بودند،  کمتر از همسالان غیر مبتلا درآمد داشتند. این مشکلات کار به نزدیک به 77 میلیارد دلار درامد ازدست رفته  در هر سال درآمد ی ترجمه می شوند.

اینکه ADHD چقدر چشم انداز کار شما  را تحت تاثیر قرار می دهد بستگی به شدت بیماری دارد .برخی افراد ممکن است فقط مشکل اقامت در کار داشته باشند ، در حالی که دیگران نمی توانند آن را از طریق روز کاری بدون زدن ضربه بزرگ با یک رئیس یا همکار انجام دهند . برخی از افراد شدیدتر تحت تاثیر قرار می گیرند تا از یک شغل به  شغل دیگر بروند ، و یا باید به دنبال مزایای از کار افتادگی باشند .

ADHD از چند روش بر عملکرد شغلی تاثیر می گذارد. اگر هنوز نمی تواند بنشینید و با سازمان و تمرکز مشکل دارید  ، ممکن است جلسات  برایتان مشقت بار باشد . پیگیری پروژه های متعدد و مهلت به طور  فوق العاده چالش برانگیز است.

یک مطالعه نشان داد که افراد با ADHD اغلب مشکل بیشتری  با توجه، حافظه کاری، پردازش ذهنی و روانی کلامی نشان دادند . این موارد  توانایی های عملکرد- اجرایی نامیده می شوند  که در محل کار مهم می باشند.

اگر شما ADHD، داشته باشید ممکن است موارد زیر مشکل باشد:

 • مدیریت زمان
 • سازماندهی شدن و سازماندهی ماندن
 • گوش دادن و توجه
 • پیروی از جهات
 • کامل کردن تکالیف
 • شرکت در جزئیات
 • در کار وقت شناس باشید
 • فقط وقتی که نوبت شماست صحبت کنید
 • هنوز بنشینید
 • احساسات را تحت کنترل نگه دارید

همچنین شما می توانید با موارد زیر مشکل  داشته باشید:

 • خشم
 • تعویق

ADHD اغلب منجر به افسردگی و عزت نفس پایین می شود. هنگامی که شما نمی توانید ضرب العجلی ایجاد کنید و قادر به تکمیل کار خود در برنامه نباشید ، این امر  می تواند این احساسات را بدتر کند.

چگونه می توانید شغلی را به دست آورید و آن را حفظ کنید  ؟

بسیاری از بزرگسالانی که بی قرار هستند ، قادر به تمرکز نیستند، و یا علائم دیگر ی دارند که هرگز به طور رسمی با ADHD تشخیص داده نمیشود. اگر شما هر گونه از مشکلات ذکر شده در بالا را دارید ، گام اول ، مراجعه به  یک دکتر متخصص در درمان ADHD در بزرگسالان است . متخصصان می توانند با شما صحبت کنند  تا ببینید که آیا شما  مبتلا هستید. و اگر مبتلا باشید، تشخیص می دهند  به طوری که می توانید طرح درمان مناسبی را  آغاز کنید .

افراد با دارو، درمان، یا هر دو موفقیت شدند . همچنین استراتژی های سازمانی وجود دارد که می توانید از یک مربی و یا متخصص کاردرمانی  بیاموزید و سپس تمرین کنید.

اگر در جستجوی کار هستید با یک مشاور حرفه ای برای پیدا کردن کار صحبت کنبد تا به بهترین نحو  با منافع ، نیاز ها، و توانایی شما سازگار باشد . ممکن است شغلی  با ساعت های انعطاف پذیر و یک ساختار نرم تر بخواهید . و یا ممکن است بخواهید کسب و کار خود را شروع  کنید به طوری که بتوانید محیط کار و ساعت خود را طراحی کنید.

نکات شغلی

زمانی که شما یک کار دارید  ، این موارد را امتحان کنید:

 • به دنبال صلح باشید . یک فضای آرام برای کار  بخواهید  که در آن به راحتی حواستان پرت نشود.
 • دوست باشید. با مدیر و یا همکار ی کار کنید که به خوبی سازمان یافته و می تواند از طریق پروژه از آغاز تا پایان شما را راهنمایی کند.
 • رزرو کنید. یک  برنامه ریز روزانه با یک تقویم  و لیستی از چیزهایی که باید انجام دهید داشته باشید. آنها را اغلب به روز رسانی کنید . PDA و یا کامپیوتر خود را تنظیم کنید تا به شما برای جلسات و تاریخ ها یادآوری های  الکترونیکی ارسال کند.
 • یادداشت برداری کنید . در جلسات و در طول مکالمات تلفنی یادداشت برداری کنید ، و تمام وظایف جدید را به  فهرست کارهایی که باید انجام دهید بیفزایید .
 • وقفه  ها را برنامه ریزی کنید . دوره های خاصی از زمان را  هر روز برای پاسخ به پست صوتی و ایمیل تنظیم کنید به طوری که آنها مانع مسئولیت های دیگر نشوند.
 • اهداف واقعی تعیین کنید . روز خود را به یک سری از تکالیف فردی بگذرانید  ، و تنها سعی کنید در یک زمان کار انجام دهید . از یک تایمر استفاده کنید  تا بدانید چه زمانی به سراغ کار بعدی بروید .
 • به خودتان پاداش بدهید . هنگامی که شما یک انتساب  را تکمیل  می کنید و یا این ترفند سازمانی را دنبال می کنید ، راهی پیدا کنید تا به خودتان پاداش بدهید . برای استراحت پیاده روی بروید. مقاله مجله را بخوانید . برای اهداف بزرگ، برای ناهار ویژه و یا چیزی که می می خواهید به بیرون بروید .
 • نمایندگی دهید  . اگر می توانید، یک دستیار یا کارآموز بگیرید تا  مراقب جزئیات کوچک باشید   تا وقتتان آزاد شود  تا بتوانید بر روی تصویر بزرگ تمرکز کنید.
 • آرامش داشته باشید ، و آن را به یک عادت تبدیل کنید . تکنیک های تمدد اعصاب را تمرین کنید. این تکنیک ها  می توانند به تمرکز کمک کنند. سعی کنید مدیتیشن یا تنفس داشته باشید. یک باردر ساعت بلند شوید و پیاده روی کنید ، آب بنوشید و یا با یک همکار صحبت کنید.

برای اینکه کار خود را تنظیم کنید، از یک مشاور حرفه ای و یا مربی تیم اجرایی کمک بخواهید. او می تواند در هر مسیله ای که روبرو می شوید  به  شما راهنمایی ارائه دهند. آنها همچنین می توانند به شما در سخت ترین موقعیت های شغلی کمک کند. به عنوان مثال، آنها می توانند به شما کمک کنند  در مورد نحوه افزایش حقوق با رئیس خود بدون گفتگویی با بار عاطفی بحث کنید.

جنبه مثبت ADHD در محل کار

از آنجا که ADHD یک معلولیت آمریکایی ها با قانون معلولیت در نظر گرفته می شوند  ، اگر در یک شرکت بزرگتر کار کنید ، آنها نمی توانند بر علیه شما بر اساس شرایط شما  تبعیض قایل شوند. همچنین  طبق این قانون ، شرکت شما باید نیازهای شما را براورده کند. اما شما باید به اندازه کافی راحت باشید  تا به کارفرمای خود اجازه دهید بداند  که شما به ADHD مبتلا هستید . ممکن است بهتر باشد قبل از اینکه برنامه ای داشته باشید  در مورد این موضوع تحقیق کنید.  

در نهایت، از مزایا استفاده کنید - بله، مزایایی وجود دارد - که می تواند با ADHD باشد. بی قراری، تکانشگری، و تمایل ثابت برای امتحان چیزهای جدید  می تواند مفید باشد. این امر به ویژه اگر شما کسب و کار خود تان را دارید صحیح است.

مطالعات نشان داده اند که بسیاری از بزرگسالان مبتلا به ADHD به  کارآفرینان تبدیل می شوند. ترفند موفقیت این است که شغلی پیدا کنید که به بهترین وجه مناسب شما باشد. سپس از انرژی ، خلاقیت، و دیگر نقاط قوت خود برای بهترین استفاده از منافع خود استفاده کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: بیش فعال بیش فعالی نقص توجه تمرکز شغل مشکلات ADHD

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.