ADHD بزرگسالی و روابط عاطفی

بازدید از این مطلب: 2983 | | تاریخ نگارش:آیا همسر شما از اینکه هیچ وقت به حرف های آن گوش نمیدهید، شاکی است؟ آیا همسر شما می گویند که احساس می کند شما تنها مانند یک کودک در خانه هستید؟ آیا دوستان شما از اینکه شما همیشه دیر می آیید، بی طاقت شده اند؟
باید ADHD  سرزنش شود. این وضعیت از دوران کودکی شروع می شود، اما می تواند تا سنین بزرگسالی باقی بماند. برخی از مردم تا زمانی که بالغ نشده اند، حتی نمی دانند که به ADHD مبتلا هستند. و اگر شما آن داشته باشد، می تواند روابطتان مشکل ایجاد کند.
خط قرمز ها و هر آنچه که باید در مورد آنها انجام دهید، را بدانید.
5  علائم هشدار دهنده
با اینکه هر انسانی متفاوت است، برخی از مشکلات موجود در رابطه با روابط افراد بزرگسال مبتلا به ADHD مشترک به نظر می رسند. آیا شکایت های زیر برای شما آشنا نیست؟

  • '' اصلا شنیدی که من چه می گویم ؟ ''

اگر شما در این موقعیت قرار گرفته اید، عزیزان و دوستان شما به ندرت توجه کامل شما را به خود داشته باشند.
 

یکی از دلایلی که آنها ممکن است از شما نا امید شده باشند. از سوی دیگر، شما ممکن است احساس کنید که آنها به شما غر می زنند..

  • '' هم اندازه بقیه کمک نمی کنی. ''

چمن زنی،  شستن ظرف ها، تا کردن لباس، انجام دادن کارهای خانگی می تواند هنگامی که شما به ADHD بزرگسالان مبتلا هستید، یک چالش باشد.
اگر افرادی که با شما زندگی می کنند به شما بگویند که شما وظایفتان را به اندازه کافی انجام نمی دهید، به گذشته دقت کنید و این موضوع را در نظر بگیرید که آیا حق با آنهاست یا خیر. آخرین باری که شما زباله  ها را بیرون قرار داده اید، چه زمانی بوده است ؟ آیا خانه شما درهم و برهمی است ؟

اعضای خانواده شما ممکن است همواره بیش از وظیفه شان در امر نگه داشتن خانه تلاش کنند.

  • '' تو هیچ وقت کاری را که می گویی، انجام نمی دهی. ''

به این معنی که، زمانی که شما می گویید پسرم را ساعت 04:30 به بازی بسکتبال می برم، واقعا قصد دارید انجامش دهید. اما سپس مشغول به کار می شوید، و تلفن همراه شما زنگ می خورد، و شما متوجه می شوید که باید به خشک شویی بروید و شما زمانی یادتان می اید که بازی تمام شده است - و شما در اتاق سگ ها هستید.
استیون  سافرن، دکترا، مدیریت روان کاوی در بخش روانپزشکی بیمارستان عمومی ماساچوست می گوید

'' افراد مبتلا به ADHD  واقعا می خواهند کاری را که می گویند، انجام دهند. این مثل برخی مسائل چون دروغ و یا فریب نیست، ''  '

  • چطور می توانی دوباره فراموش کنی؟ ''

آیا شما همیشه برای فراموش کردن مسایلی که هیچ کس به شما یاد آوری نمی کند ، خود را سرزنش می کنید؟

این را در نظر بگیرید: اغلب شرایط ایجاب می کند که افراد مسایل را فراموش کنند.  و این امر می تواند مشکلات عمده ای را در روابط به وجود آورد. اگر اطرافیان سالها شما را فراموشکار خوانده اند، زمان آن شده که دریابید آیا حق با آنها بوده است.

  • '' من نمی توانم باور کنم شما آن را خریده اید - شما از پس خرید آن بر نمی آیید ''

دعوا بر سر امور مالی از دیگر مشکلات به حساب می اید. یک نشانه رایج ADHD انجام کارهای ناگهانی است، و این شامل خرید هم میشود. بزرگسالان مبتلا به این اختلال عادت به ولخرجی دارند و در صرفه جویی مالی دچار مشکل می شوند.

چه باید کرد

اگر شما فکر می کنید خودتان و یا یکی از افراد تحت سرپرستیتان مبتلا به ADHD بزرگسالان هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که در مورد این اختلال و چگونگی آن را تشخیص آن  اطلاعاتی کسب کنید.

شما می توانید ابتدا در منابع آنلاین رایگان مطالبی از سازمانهایی مانند کودکان و بزرگسالان مبتلا به بی توجهی و اختلال / بیش فعالی (CHADD) و مرکز ملی ADHD جستجو کنید. این سایت ها به شما کمک میکنند تا پزشکان محلی، و گروه های حمایتی آن شما می توانید با آنها ملاقات کنید را بیابید. شما همچنین می توانید چگونگی آزمایش دادن برای این بیماری را بیابید.

ارتباطات شما

اگر این بیماری در شما تشخیص داده شد، برای مقابله با مشکلاتی روزانه با آنها سرکار دارید، با دکتر خود ملاقات کنید.  ADHD بزرگسالی اغلب با ترکیبی از داروها، مهارت های آموزشی، و روان درمانی، از جمله مشاوره زوج و رفتار درمانی شناختی بهبود می یابد.

اگر شما همسر یا شریک زندگی دارید، شرکت آنها در این موضوع مهم است. اغلب می توانند اثر بخش بودن و یا نبودن درمان را بیان کنند.

سافرن  می گوید" اگر کسی یک شریک حمایت کننده داشته باشد، بنابراین آنها می توانند در راه مثبت برای درمان این اختلال با هم کار کنند، این یک سناریوی خوب است ". و به زودی شما رابطه تان را بهبود می بخشید.

مهارت های آموزش و یا مربیگری می توانند به افراد مبتلا به ADHD بزرگسالی کمک کنند تا به هدف ارتباط مناسب برسند. این مهارت ها ممکن است مهارت های سازمانی باشند تا به شما در مدیریت زمان کمک کنند.

میزان انتظار شما در بهبود روابط خود به کفنه کارشناسان در هر موقعیت منحصر به فرد است.

اما روانشناس آرتور رابین، دکترا، استاد روانپزشکی در دانشگاه ایالتی وین در دیترویت می گوید "معمولا، زوج ها می توانند زندگی خود را بهتر کنند و شادی و عشقی ممکن است در رابطه بین رفته باشد را پس بگیرند،".


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: ازدواج بیش فعال بیش فعالی نقص توجه اختلال توجه

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.