جراحی زیبایی و عمل های جراحی - ملاحظات مهم

بازدید از این مطلب: 1479 | | تاریخ نگارش:اگر شما در فکر داشتن عمل جراحی زیبایی و یا یک روش عمل جراحی زیبایی هستید، سؤالات زیر را قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید.

چرا شما می خواهید جراحی زیبایی داشته باشید؟

این یک سؤال مهم است. برای فکر کردن به آن وقت بگذارید. جراحی زیبایی در برگیرنده خطر و هزینه است. آن می تواند به طور دائم ظاهر فیزیکی شما را تغییر دهد، احتمالاً به شیوه ای که شما انتظار آن را ندارید و یا آن شما را ناراضی و ناراحت می کند. مطمئن شوید که عمل جراحی زیبایی چیزی است که شما می خواهید. این ایده خوبی برای تغییر ظاهر شما نیست به این دلیل که شخص دیگری می خواهد شما آن را انجام دهید یا به این دلیل که شما فکر می کنید آن به شما کمک خواهد کرد که یک شغل خاص را به دست آورید. اگر شما از ظاهر خود راضی هستید، اجازه ندهید که هر کسی شما را مجبور به داشتن عمل جراحی زیبایی کند. این تصمیمی است که شما باید خودتان بگیرید.

اگر شما از ظاهر خود ناراضی هستید، روش های دیگری را برای رویارویی با سطح «مشکل» خود قبل از تصمیم گیری به عمل جراحی زیبایی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، لوسیون ها و کرم های تجویز شده توسط پزشک شما می توانند چین و چروک های ریز را کاهش دهند. یا آرایش ممکن است به پنهان کردن و یا بی اهمیت کردن چین و چروک، زخم و دیگر تغییرات پوستی کمک کند. اگر شما از شکل بدن خود ناراضی هستید، تغییر نوع لباس پوشیدن ممکن است به شما کمک کند تا احساس بهتری در مورد چگونگی ظاهر خود داشته باشید. رژیم غذایی و ورزش اغلب می توانند به شما در دستیابی به شکل بدن مورد نظرتان کمک کنند.

اگر این اقدامات برای شما بی تأثیر هستند، پس شما ممکن است مایل به انجام عمل جراحی زیبایی داشته باشید. سطح رضایت به طور کلی بسیار بالا است. تصویر و نگرش شما نسبت به بدن خود ممکن است بهبود یابد، که می تواند اعتماد به نفس و عزت نفس شما را افزایش دهد.


انتظارات شما چیست؟

شما احتمالاً از نتایج عمل جراحی زیبایی راضی خواهید بود، اگر شما انتظارات واقع بینانه روشن و درک روشنی از این که چرا شما می خواهید تا عمل جراحی انجام دهید، داشته باشید. اول، تصمیم بگیرید که دقیقاً شما مایلید تا تغییر کنید و یا بهبود یابید. پس از آن، این اهداف را با دکتر خود در میان بگذارید، که می تواند به شما بگوید که آیا اهداف شما واقع بینانه هستند و بهترین روش برای رسیدن به آنها چیست. نگاه کردن به عکس هایی از چهره های مطلوب ممکن است به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که چه می خواهید. به یاد داشته باشید، هر چند که عمل جراحی زیبایی به منظور ارتقاء ویژگی های شما استفاده شده است، اما لزومی برای تکرار آنهایی که از آن شخص دیگری است که ظاهر فیزیکی او مورد علاقه شما است.

متوجه حقایق در مورد آنچه که شما از یک روش خاص انتظار دارید، باشید. آیا دکتر شما به شما عکس ها را نشان داده است و طیف وسیعی از نتایج ممکن را تشریح کرده است. تصویربرداری کامپیوتری می تواند مفید باشد، اما آن همچنین می تواند گمراه کننده باشد. هیچ تضمینی وجود ندارد که نتایج نهایی مطابق با همان هایی باشند که توسط کامپیوتر خلق شده اند. در برخی از انواع جراحی، نتایج ممکن است برای چند هفته یا چند ماه پس از عمل ظاهر نشود. ممکن است چندین جلسه طول بکشد و یا ترکیبی از روش ها برای رسیدن به ظاهری که شما می خواهید، به کار رود. و نتایج همیشه دائمی نیستند.

به یاد داشته باشید که اثر زمان، گرانش، پیری و قرار گرفتن در معرض نور خورشید پس از عمل جراحی زیبایی ادامه خواهد داشت. جراحی هیچ جایگزینی برای عادات بهداشتی خوب نیست. دریافت تغذیه مناسب و ورزش منظم، محافظت در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مدیریت استرس، سیگار نکشیدن و اجتناب از مواد مخدر و الکل بیش از حد می تواند همچنان به شما کمک کند تا شما به نظر جوان و سالم بیایید و آن را احساس کنید.

سعی کنید تا انتظارات واقع بینانه ای در مورد آنچه که عمل جراحی زیبایی ممکن است بر زندگی شما تأثیر بگذارد، داشته باشید. تغییر یک بخش از بدن شما که شما از آن راضی نیستید ممکن است به شما احساس جذاب تر بودن بدهد، از ظاهر خود راضی تر باشید، و برای انجام کارهایی که در گذشته برای شما ناراحت کننده بود، احساسی و یا فیزیکی، آزادتر باشید. برای برخی افراد، این تأثیر ممکن است چشمگیر باشد. اما انتظار نداریم که عمل جراحی زیبایی به حل تمام مشکلات شما بپردازد. این ممکن است شما چگونه به نظر می رسید و احساس شما را تغییر دهد، اما آن کسی که شما هستید را تغییر نمی دهد.

صحبت کردن با کسی که تا به حال عمل جراحی زیبایی داشته است ممکن است مسائلی که شما در نظر نگرفته بودید را برجسته کند. بپرسید که احساس فرد در مورد نتایج چگونه است، آیا عمل جراحی نتایج امیدوار کننده ای را به همراه داشته است، و آنچه را که تجربه کلی چگونه بوده است. پزشکانی که در عمل جراحی زیبایی باتجربه هستند همچنین می توانند چشم اندازی در مورد مسائل پیچیده موجود نشان دهند.


در طول مدت بهبودی چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

برخی از انواع جراحی های زیبایی روش سرپایی ساده هستند که به شما اجازه بازگشت به فعالیت های منظم خود را می دهند. در سایر جراحی ها ممکن است شما نیاز به چند روز یا حتی چند هفته استراحت نیاز داشته باشید. مطمئن باشید در مورد آنچه که شما در زمان بازیابی یا بهبودی درگیر آن خواهید بود و این که آیا شما قادر خواهید بود تا دستورالعمل های دکتر خود را دنبال کنید. سؤالات مهمی که شما باید بپرسید، عبارتند از:

  • بهبودی چه مدت طول می کشد؟ چقدر طول می کشد که من بتوانم به محل کار یا مدرسه بازگردم؟
  • آیا بهبودی دردناک است؟ چه اثرات جانبی دیگری (کبودی، تورم، خارش، بی حسی) را من خواهم داشت، و چه مدت آنها طول خواهند کشید؟
  • چه چیزی من باید انجام دهم تا به درمان مناسب بدن خود کمک کنم؟ به عنوان مثال، به طور متداول پوست اغلب نیاز به یک روال مراقبت از پوست بسیار کامل در طول مدت بهبودی دارد. چنانچه شما یک کشیدن پوست و یا عمل جراحی بینی داشته اید، ممکن است شما مجبور باشید تا سر خود را بالا نگهدارید و از فعالیت های خاص برای یک دوره زمانی خودداری کنید. دنبال کردن یا دنبال نکردن این دستورالعمل ها می تواند نتایج عمل را تحت تأثیر قرار دهد.

خطرات ناشی از عمل جراحی زیبایی چیست؟

اگر چه بسیاری از انواع عمل های جراحی زیبایی دارای خطرات بسیار کمی هستند، اما هیچ عمل جراحی بدون ریسک نیست. خطرات با توجه به سلامت شما و نوع عمل جراحی انجام شده، متفاوت می باشند. آنها می توانند از زخم جزئی به عفونت و حتی مرگ منجر شوند. عوارض جدی نادر هستند، اما آنها می توانند رخ دهد.

احتمال دارد که شما سلامت و زندگی خود را در معرض خطر غیر ضروری قرار دهید هنگامی که شما یک عمل جراحی زیبایی داشته اید. این مهم است که مقدار خطرات در برابر منافع ارزیابی شود.

دیگر خطرات عمده عمل جراحی زیبایی عبارتند از این که آن ممکن است تغییراتی که شما می خواهید را ایجاد نکند و ممکن است تغییراتی را ایجاد کند که شما را حتی از قبل از عمل ناراضی تر کند. درمان های اضافی ممکن است برای تصحیح نتایج حاصل از جراحی اولیه مورد نیاز باشد. اما نتایج عمل جراحی زیبایی اغلب غیر قابل برگشت می باشند.


چه کسی هزینه عمل جراحی زیبایی را می پردازد؟

بیمه به ندرت هزینه های عمل جراحی زیبایی انجام شده برای بهبود وضعیت ظاهری را پوشش می دهد. جراحی ترمیمی ممکن است چنانچه آن عملکرد جسمی شما را بهبود بخشد و یا یک مشکل از بدو تولد (مادرزادی) و یا در اثر حادثه ای ایجاد شده باشد، تحت پوشش قرار گیرد. اما چنانچه عمل جراحی زیبایی به دلایل پزشکی انجام شود، شما احتمالاً باید هزینه آن را پرداخت کنید.

جراحی زیبایی می تواند بسیار گران و هزینه بر باشد، به ویژه هنگامی که شما مجبور باشید همه هزینه آن را خودتان پرداخت کنید. مطمئن باشید که شما هزینه کل عمل جراحی را می دانید، از جمله هزینه عمل جراحی خود (از جمله هزینه های جراح، هزینه های بیهوشی و هزینه های تجهیزات جراحی)، هر دارو پیش و یا پس از عمل، پیگیری درمان ها، هزینه های ویزیت و هزینه های دیگر.

همچنین برای پوشش هزینه های ناشی از عوارض در طول یا بعد از جراحی و یا نیاز به عمل جراحی مجدد آماده باشید. بیمه ممکن است درمان عوارضی که از عمل جراحی زیبایی بوجود می آیند را پوشش ندهد. برخی از روش های جراحی، از جمله درمان های پوست، لیپوساکشن و بزرگ شدن سینه، ممکن است با گذشت زمان برای حفظ نتایج تکرار شوند. شما باید هزینه این درمان های مکرر را همانند درمان اولیه بپردازید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: عمل زیبایی سوالات مهم علت انجا عمل زیبایی زیبایی جراحی زیبایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.