جراحی زیبایی و گزینه های عمل های جراحی

بازدید از این مطلب: 1593 | | تاریخ نگارش:شما ممکن است چندین عمل جراحی زیبایی و یا گزینه عمل را به منظور بهسازی و یا ترمیم ظاهر خود داشته باشید. صحبت کردن با پزشک خود می تواند به شما کمک کند تا گزینه ای را که بهترین تناسب را با نیازهای شما دارد، انتخاب کنید.

روش های رایج عمل های جراحی زیبایی

 • بازسازی مجدد یا جوان سازی پوست با لیزر از نور لیزر برای گرم کردن، آسیب زدن، یا از بین بردن لایه های فوقانی پوست استفاده می کند. این روش می تواند پوست را سفت کرده و یا باعث رشد جدید پوست شود. این روش به طور معمول برای برطرف کردن و یا بهبود ظاهر چین و چروک ها، لکه های قهوه ای، زخم های سطحی (ناشی از آکنه، جراحی یا ضربه جسمی)، و گاهی اوقات، ظهور رگ های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. خالکوبی ها یا تاتوها با عمل جراحی و یا یک لیزری که موجب تجزیه رنگ به قطعات ریز می شود، حذف می شوند. این قطعات ریز توسط سیستم ایمنی بدن شما برطرف می شوند.
 • لایه برداری شیمیایی از یک محلول شیمیایی برای برطرف کردن لایه سطحی پوست، که به پوست جدید اجازه می دهد تا رشد کند. این روش اغلب برای حذف چین و چروک، تورم­های سطحی پوست، زخم های سطحی، تغییرات رنگدانه پوست و دیگر مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • پوست خراشی از یک برس سیمی نرم یا یک چرخ الماس با لبه های زبر برای حذف لایه های فوقانی پوست استفاده می کند که اجازه می دهد تا پوست جدید رشد کند. این روش ممکن است برای درمان جای جوش ها و چین و چروک اطراف دهان یا برای درمان یک بینی متورم یا بزرگ (هیپوتروفی بینی) ناشی از روزاسه (التهاب و قرمزی صورت) استفاده شود. پلینگ مکانیکی صورت از روش های مختلفی برای درمان تنها لایه های فوقانی پوست استفاده می کند.
 • تزریقات پر کننده برای صاف کردن چین و چروک و یا زخم های حفره دار در پوست استفاده می شوند. آنها همچنین برای پرکردن و به عنوان فولر لب استفاده می شوند. پرکننده ها می توانند حجم و ساختاری که با توجه به سن و یا کاهش وزن از دست رفته را بازیابی کنند. هنگامی که به زیر پوست تزریق می شوند، یک پر کننده آن منطقه را افزایش حجم داده و یا پف می کند. این با گذشت زمان از بین می رود.
 • تزریق بوتاکس از یک پروتئین که باعث تضعیف عضلات صورت می شود استفاده کرده تا چین و چروک را کاهش دهد. اثری موقتی است، به مدت 3 تا 4 ماه باقی می ماند.
 • اسکلروتراپی پیدایش رگ های واریسی و وریدهای عنکبوتی کوچک را کاهش داده و یا برطرف می کند. در اسکلروتراپی، یک ماده شیمیایی به ورید برای آسیب و زخم زدن به پوشش داخلی ورید، که باعث بسته شدن ورید یا رگ می شود، تزریق می شود.
 • لیزر برداشتن مو و الکترولیز به طور دائم موهای زائد مانند موهای صورت را حذف می کنند. در لیزر برطرف کننده مو، درمان های نوری برای گرم کردن و از بین بردن فولیکول های مو استفاده می شوند. اینها تعداد موهای بدن را کاهش می دهند. در الکترولیز، یک جریان الکتریکی بر روی ریشه مو استفاده می شود، که فولیکول مو را گرم کرده و از بین می برد. مو دیگر قادر به رشد در این منطقه نخواهد بود.
 • خالکوبی یا تاتو کردن پزشکی از جوهر تاتو برای تغییر ظاهر یک مشکل پزشکی استفاده می کند. به عنوان مثال، آن می تواند پس از جراحی سینه برای ایجاد ظاهر نوک پستان و هاله اطراف تیره تر آن مورد استفاده قرار گیرد. خالکوبی یا تاتو پزشکی نیز می تواند برای تیره کردن لکه های سفید پوست (پیسی) و پوست زخمی استفاده شود.

جراحی های زیبایی عمومی

 • کشیدن پوست صورت (ریتیدکتومی) پوست و چربی های اضافی را حذف کرده و عضلات را برای صاف کردن صورت سفت می کند. بهبود به خصوص در امتداد خط آرواره و گردن دیده می شود.
 • جراحی پلک (بلفاروپلاستی) پوست، چربی، و عضلات اضافی را از پلک ها برای اصلاح افتادگی پلک ها و حذف تورم ها و پف کردگی برطرف می کند. جراحی ممکن است روی پلک های بالا و پایین انجام شود.
 • «جراحی زیبایی بینی» (رینوپلاستی) بینی را با از بین بردن و یا چینش دوباره غضروف و استخوان های آن تغییر شکل می دهد. جراحی زیبایی بینی برای تغییر ظاهر بینی شما، بهبود تنفس و عملکرد بینی، و یا دستیابی به ترکیبی از هر دو انجام می گیرد.
 • بزرگ کردن سینه (آگمنتیشن) یک ایمپلنت را در زیر بافت پستان و یا عضلات سینه برای بزرگتر کردن سینه قرار می دهد.
 • کوچک کردن سینه بافت و پوست اضافه پستان را برای تغییر شکل و بالا آوردن پستان حذف می کند. زنان ممکن است به دنبال کوچک کردن سینه برای تغییر ظاهر خود، کاهش کمر درد و کاهش محدودیت های ناشی از فعالیت های سینه های بزرگ باشند.
 • لیپوساکشن از مکش، سونوگرافی یا لیزر برای حذف چربی سرسخت که با رژیم غذایی و ورزش کاهش وزن سالم برطرف نمی شوند، استفاده می کند. برای زنان، این روش می تواند بر روی ران های بیرونی یا درونی، گردن، بازوها، شکم، زانوها و لگن انجام شود. برای مردان، این می تواند بر روی کمر، شکم، گردن، سینه، یا پشت انجام شود.
 • «جراحی پلاستیک شکم یا پهلو» (ابدومینوپلاستی) پوست و چربی را از ناحیه شکم حذف می کند و عضلات شکم را سفت می کند. هنگامی که یک کاهش وزن زیاد و یا چند حاملگی چین های اضافی بر روی پوست باقی می گذارند، برخی از مردم از این عمل جراحی برای صاف و مسطح کردن شکم استفاده می کنند. همانند لیپوساکشن، هدف از جراحی پلاستیک شکم تغییر شکل این منطقه به جای کاهش وزن بدن می باشد.
 • جراحی ورید واریسی وریدهای واریسی بزرگ را حذف می کند. در طول عمل جراحی ورید واریسی، یک برش بر روی ورید واریسی ایجاد می شود، و ورید بسته می شود و یا در محل باقی گذاشته می شود و یا حذف خواهد شد. اما درمان های جدیدتر برای برش دادن ورید شامل کف اسکلروتراپی و لیزر و یا پروب های فرکانس رادیویی می باشند که از گرما برای از بین بردن رگ های واریسی استفاده می کنند.
 • جراحی پیوند مو یا کاشت مو پیدایش لکه های طاسی و یا ریزش مو را با انتقال موها از یک بخش سر به بخش دیگر کاهش می دهد.

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com 


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: انواع عمل زیبایی هنواع جراحی زیبایی جراحی زیبایی زیبایی انتخاب روش عمل زیبایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.