جراحی زیبایی و عمل های جراحی - بررسی اجمالی موضوع

بازدید از این مطلب: 1562 | | تاریخ نگارش:عمل جراحی زیبایی و روش های عمل چه هستند؟

جراحی زیبایی روش های جراحی ظاهر شما را تغییر داده، ترمیم کرده و یا بهبود می بخشند. دلایل بسیاری برای تمایل به تغییر و یا بهبود در ظاهر شما وجود دارند. اگر شما دچار سوختگی و یا آسیب های دیگر شده اید، با یک نقص مادرزادی متولد شده اید، یا می خواهید به تغییر بخش هایی از بدن خود به دلایل دیگر بپردازید، شما ممکن است یک عمل جراحی زیبایی و روش جراحی را انتخاب کنید.

انواع کلی جراحی زیبایی و روش های جراحی چیست؟

جراحی زیبایی معمولاً شامل:

 • جراحی ترمیم . این عمل معمولاً به منظور بهبود اثر زخم قابل مشاهده، بیماری پوستی، یا بخش ناقص بدن ناشی از جراحت، عمل جراحی، بیماری و یا یک نقص مادرزادی انجام می شود. این مشکلات می توانند زندگی روزمره شما از جمله کار شما، روابط شما، و عزت نفس شما را تحت تأثیر قرار دهند.
 • جراحی زیبایی انتخابی. ناراضی بودن از چیزی در مورد ظاهر خود- مانند یک بینی بزرگ، سینه های کوچک، چین و چروک، و یا چربی در اطراف شکم و یا باسن خود- یک دلیل عمومی برای انتخاب عمل جراحی زیبایی است. این نوع از معایب هر کسی را که دارای آنهاست را آزار نمی دهد. بسیاری از مردم اصلاً به آنها به عنوان نقص فکر نمی کنند. اما برای افراد دیگر، این چیزها می توانند بر تصویر خود و اعتماد به نفس آنها تأثیر بگذارد. جراحی زیبایی یک راه برای رسیدگی به آنها است.

روش های غیر جراحی زیبایی عبارتند از:

 • تزریق پر کننده یا حجم دهنده، که شامل حجم دهنده های بافت نرم است.
 • تزریق بوتاکس.
 • لیزر برطرف کردن موها.
 • لیزر به منظور بهبود جای جوش.
 • سفید کردن دندان ها.
 • تزریقات اسکلروتراپی برای رگ های واریسی کوچک و وریدهای عنکبوتی.

این موضوع در جراحی زیبایی و روش های جراحی انتخابی به جای عمل جراحی ترمیمی، تمرکز دارد.


چرا این جراحی ها و روش های عمل انجام می گیرند؟

برای بسیاری از ما، ظاهر فیزیکی ما بر این که ما چگونه خودمان را می بینیم و دیگران چگونه ما را می بینند، تأثیر می گذارد. اندازه، شکل و ظاهر اندام ما ممکن است بر چگونگی احساس ما در مورد خودمان و حتی چگونگی زندگی ما تأثیر بگذارد. هیچ اشتباهی در تمایل شما برای تغییر ظاهر شما وجود ندارد. برخی از مردم این کار را از طریق رژیم غذایی، ورزش و دیگر تغییرات در شیوه زندگی انجام می دهند. دیگران عمل جراحی زیبایی را به خصوص اگر آنها از بخش خاصی از بدن و یا ظاهر خود ناراضی هستند که می توان آن را تغییر داد، انجام می دهند.


چه خطراتی وجود دارند؟

به دقت در مورد تصمیم به عمل جراحی زیبایی فکر کنید. جراحی همیشه مقداری خطر به همراه دارد. این خطرات به سلامت شما و نوع روش جراحی شما بستگی دارد. آنها می توانند از زخم جزئی به عفونت و حتی مرگ منجر شوند. مشکلات جدی نادر هستند، اما آنها می توانند رخ دهند.

همچنین، هیچ تضمینی وجود ندارد که شما به نتایجی که می خواهید دست یابید. نتایج پایدار هستند در غیر این صورت شما باید عمل جراحی مجدد داشته باشید. با دکتر خود در مورد خطرات احتمالی و مزایای عمل جراحی مشورت کنید.


چه کسی هزینه این عمل جراحی را پرداخت می کند؟

بیمه به ندرت هزینه های عمل جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک را پوشش می دهد. مگر در مواردی که عمل جراحی به دلایل پزشکی انجام شود، شما احتمالاً باید هزینه آن را خودتان پرداخت کنید.

این جراحی ها و روش های جراحی می توانند بسیار هزینه بر و گران باشند. مطمئن باشید که شما هزینه کل عمل جراحی، از جمله هزینه عمل خود، هر دارویی که شما قبل یا پس از عمل نیاز دارید، پیگیری درمان ها، ویزیت های مطب، و هزینه های دیگر را می دانید.


آیا عمل جراحی زیبایی و جراحی های پلاستیک برای شما مناسب هستند؟

عمل جراحی نباید جایگزین عادات خوب سلامتی شوند. اقداماتی وجود دارند که شما می توانید آنها را به کار گیرید تا به شما کمک کنند که شما  جوان و سالم به نظر برسید و آن را احساس کنید.

 • غذاهای سالم بخورید.
 • به مقدار کافی ورزش کنید.
 • مدت در معرض نور خورشید قرار گرفتن را تا حدی که می توانید کاهش دهید.
 • استرس را مدیریت کنید.
 • سیگار نکشید.
 • از مواد مخدر و الکل بیش از حد اجتناب کنید.

مطمئن شوید که انتظارات واقع بینانه ای در مورد چگونگی عمل جراحی زیبایی داشته باشید که ممکن است بر زندگی شما تأثیر بگذارد یا نگذارد. برای افرادی که از ظاهر کلی خود به جای فقط بخشی از ظاهر خود ناراضی هستند، عمل جراحی زیبایی احتمالاً پاسخ صحیح نیست. این افراد بعید است که تنها با نتایج یک روش عمل جراحی زیبایی خوشحال و قانع باشند. آنها ممکن است یک روش جراحی را پس از دیگری دنبال کنند، که می تواند مضر و گران باشد.

قبل از اینکه شما عمل جراحی زیبایی را انتخاب کنید، به سلامتی کلی خود فکر کنید. به یاد داشته باشید که تمام روش های جراحی خطراتی دارند. و داشتن یک بیماری مانند فشار خون بالا و یا بیماری های قلبی ممکن است خطرات را افزایش دهد.

اگر شما در فکر داشتن یک جراحی زیبایی یا جراحی پلاستیک هستید با پزشک خود مشورت کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: انواع جراحی زیبایی انواع عمل زیبایی علت جراحی زیبایی زیبایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.