جراحی زیبایی برای گوش

بازدید از این مطلب: 1476 | | تاریخ نگارش:اگر گوش شما بیرون زده و یا بدشکل است، و یا اگر فرزند شما دارای گوش بدشکل و یا بیرون زده است، عمل جراحی زیبایی ممکن است یک گزینه باشد.

این عمل جراحی، که پزشکان آن را اتوپلاستی می نامند، اغلب در کودکان سنین 4 تا 14 انجام می شود. با ابن حال، هرگز برای ایجاد یک تغییر خیلی دیر نیست، و بزرگسالان تحت این عمل جراحی قرار می گیرند. اتوپلاستی می تواند مشکلات گوش مانند بیرون زدگی گوش، نرمه های گوش بزرگ غیر طبیعی، آویختگی گوش (که در آن نوک چین بالایی رو به جلو آویزان است)، و گوش صدفی را تصحیح می کند- وضعیتی که در آن ویژگی های خاص یک گوش طبیعی از دست رفته است.


تصمیم گیری در مورد جراحی گوش

اولین قدم این است که با یک جراح مشورت کنید. در اولین جلسه، با جراح در مورد اهداف خود و همچنین سابقه پزشکی خود مشورت کنید. در مورد خطرات، منافع، هزینه ها، بهبود، و این که آیا انتظارات شما برای نتایج واقعی هستند، بپرسید.

شما همچنین نیاز به صحبت کردن با شرکت بیمه خود دارید. به این ترتیب، شما می توانید قبل از عمل جراحی، آیا بیمه شما همه چیز را پوشش خواهد داد.

اکثر شرکت های بیمه سلامت تنها عمل جراحی تغییر شکل گوش را پوشش می دهند که آن یک مشکل عملکردی را حل کند. به عنوان مثال، شما ممکن است آن را برای اصلاح ضعف شنوایی انجام دهید. بیمه شما نیز ممکن است اگر اتوپلاستی برای اصلاح بدشکلی و یا ناهنجاری مادرزادی انجام شود، آن را تحت پوشش قرار دهد. اما اگر آن در هر حال فقط به دلایل زیبایی انجام شود، ممکن است اصلاً تحت پوشش بیمه قرار نگیرد. در این مورد از پزشک خود جزئیات کامل در مورد هزینه ها و گزینه های پرداخت سؤال کنید.


چگونه جراحی زیبایی گوش انجام می شود؟

روش های مختلفی وجود دارند که گوش می تواند تغییر شکل دهد. یکی شامل برش غضروف است که از اجزای ساختاری اصلی گوش می باشد. دیگری شامل چین خوردگی و بخیه غضروف به جای برش آن باشد.

در هر صورت، جراح شما با ایجاد یک برش کوچک در پشت گوش شما عمل را آغاز خواهد کرد. این دسترسی به غضروف را برای جراحی ضروری امکان پذیر می کند. پس از این که عمل جراحی کامل شد، جراح برش را با بخیه می بندد.


چه چیزی مورد انتظار است و چگونگی آماده شدن برای جراحی زیبایی گوش

عمل جراحی حدود دو تا سه ساعت به طول خواهد انجامید، که به چگونگی روش عمل جراحی برای پرونده شما بستگی دارد. ممکن است بیش از سه ساعت طول بکشد اگر روش جراحی شما پیچیده باشد. از جراح خود جزئیات را در مورد آنچه مورد نیاز شماست، سؤال کنید.

اگر شما یک فرد بزرگسال هستید، جراح شما احتمالاً بی حسی موضعی با یک آرام بخش را استفاده خواهد کرد. یک کودک به احتمال زیاد بیهوشی عمومی (تا به خواب برود) را دریافت می کند تا از این که او نمی تواند در طول عمل جراحی حرکت کند، اطمینان حاصل شود.

افرادی که بیهوشی عمومی را دریافت می کنند نمی توانند بعد از نیمه شب قبل از عمل جراحی و یا صبح روز عمل جراحی غذا بخورند یا نوشیدنی بنوشند. آخرین وعده غذایی شب قبل نیز باید بسیار سبک باشد.

اغلب اتوپلاستی ها در مطب جراح و یا در یک مرکز سرپایی انجام می شوند. در روز عمل جراحی، لباس گشاد و راحت بپوشید. از پوشیدن یک پیراهن یقه دار خودداری کنید. این هم یک ایده خوب است که پیراهن دکمه دار بپوشید به طوری که لازم نباشد که شما آن را از جلوی سر در آورید.

اگر شما یک فرد بزرگسال هستید، عمل جراحی در عرض چند ساعت به پایان خواهد رسید و شما می توانید در همان روز به خانه بروید. برنامه ریزی کنید که یک دوست شما را به خانه برساند و شب اول در کنار شما بماند. گاهی اوقات، در مورد یک کودک، دکتر ترجیح می دهد که کودک در بیمارستان برای یک شب بستری شود. اگر شما به عنوان یک بزرگسال تحت یک عمل جراحی دشوارتر و پیچیده تر قرار داشتید، شما نیز ممکن است نیاز به بستری شدن در بیمارستان به مدت یک شب داشته باشید.


دوره بهبود و بازیابی جراحی زیبایی گوش

شما باید برنامه ریزی کنید تا حداقل یک هفته پس از عمل جراحی در خانه بمانید. کودکان مدرسه ای نیز باید برای حداقل یک هفته در خانه بمانند.

سر شما قبل از این که شما به خانه فرستاده شوید، پانسمان خواهد شد. این بسیار مهم است که شما دستورالعمل پزشک خود را در مورد نحوه رسیدگی به پانسمان برای اطمینان از بهبود کامل دنبال کنید.

جراح شما به شما خواهد گفت چه مدت شما نیاز به پانسمان دارید و چگونه آن را در هنگام خواب مدیریت کنید. شما به احتمال زیاد باید آن را به مدت حداقل سه روز بپوشید. هنگامی که شما پانسمان را برمی دارید، جراح شما یک پانسمان از نوع پیشانی بند را برای شما فراهم خواهد کرد. او ممکن است از شما بخواهد تا آن را برای سه هفته بپوشید تا کاملاً شفا یابید.

اگر شما نیاز به بخیه دارید، جراح شما این را برای یک هفته پس از عمل جراحی انجام خواهد داد. اثر زخم مورد انتظار است، که به احتمال زیاد با گذشت زمان محو خواهد شد.


عوارض و اثرات جانبی جراحی زیبایی گوش

خطراتی در همه عمل های جراحی وجود دارند. عوارض نادر بیشتر اتوپلاستی می تواند عفونت یا لخته شدن خون باشد.

عوارض نادر هستند و اکثر افراد از نتایج بسیار راضی هستند. شما باید انتظار تجربه درد و ورم را داشته باشید، اما در برخی موارد جراح شما یک مسکن و یا یک آنتی بیوتیک به عنوان یک اقدام پیشگیرانه تجویز می کند.

چنانچه شما دچار تب، دچار خونریزی و یا تورم شدید، و یا هر گونه ضربه ای به محل جراحی خود شدید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: عمل زیبایی گوش جراحی زیبایی گوش جراحی گوش جراحی زیبایی زیبایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.