انواع روش های جراحی زیبایی

بازدید از این مطلب: 1540 | | تاریخ نگارش:عمل های جراحی زیادی به منظور زیبایی و تغییر صورت و اندام وجود دارد وقتی با جراح خود صحبت میکنید به نتیجه فکر کنید و ان را بیان کنید اما در عین حال به توصیه های جراح گوش دهید شاید توصیه های او روش های متفاوتی باشد اما نتایج مشابه انچه شما می خواهید حاصل می شود امروزه گزینه های روی میز جهت تغییر و زیبایی، تهاجمی  نمی باشد و پزشک در ابتدا از روش های مراقبت پوستی و روش های غیر جراحی  جهت در مان این مشکل شما استفاده میکند در ادامه به چند راه حل جدید و در دسترس می پردازیم.

جراحی های زیبایی غیر تهاجمی

این عمل جراحی جهت کاهش عوارض افزایش سن انجام میشود مثل بالا کشیدن پلک-صورت و گردن. تا فرد جوان تر به نظر برسد روش های جراحی برای بهتر و زیباتر جلوه دادن ظاهر شامل لیپوساکشن - تخلیه چربی - پروتز سینه و یا کوچکتر کردن اندازه سینه و یا جراحی زیبایی در ناحیه شکم و پهلو می باشد

جراحی های زیبایی که به صورت خفیف تری تهاجم هستند

امروزه بسیاری از جراحان روش خودرا از جراح های باز سنتی به جراحی هایی که کمتر تهاجمی هستند تغییر داده اند و این تکنیک ها را استفاده میکنند در جراحی که روش تهاجمی با شدت کمتری استفاده میشود جراح از این اسکوپ دوربین میله ای شکل جهت دیدن محتویات محل جراحی و لوازم جراحی مخصوص استفده می کند. اسکوپ به جراح اجازه میدهد تا یک جراحی بزرگ از چندین سوراخ بسیار کوچک که در بین بیمار تعبیه شده است داشته باشد که عوارض حاصل بسیار کمتر ازجراحی باز میباشد مثل بهبود سریع تر –درد کمتر-محل زخم کمرنگ تر.امروزه عمل های قلب و وازکتومی به این صورت انجام میشود که مراحل جراحی و درمان از طریق شکاف های کوچک روشی استانداردو قابل قبول در پزشکی است.

امروزه در این عمل های جراحی تکنیک های جدیدتری مثل استفاده ازلیزر در جراحی هایی که نیازمند به زمان گسترده یکباره دارند استفاده میشود . امروزه روش ها و تکنیک های بسیاری در دسترس جراحان زیبایی جهت بالا کشیدن اجزا صورت – چشم ها قرار دارد . درحقیقت امروزه بسیاری از عمل های جراحی  به صورت سرپایی در اتاق های عمل کاملا مجهز تحت بیهوشی موضعی یا عمومی صورت میگیرد زمان بهبودی به روشی که جراحی صورت گرفته است بستگی دارد اما به طور معمول این زمان برای جراحی های صورت  یک تا دو هفته زمان میبرد . در حقیقت بیماران پس از دو هفته میتوانند فعالیت های روزانه خود را به صورت عادی انجام دهند .

استفاده از محصولات مراقبت پوستی و روش های غیر جراحی

اسیب های حاصل از نور خورشید ، آفتاب سوختگی ها،چین و چروک ویا ازدیا مو های زاید موی صورت می تواند با استفاده از روش های مراقبت پوستی بدون اعمال جراحی و استفاده انها در طول روز راه گشا باشد.


اصلاح تغییرات پس از پیر شدن

استفاده محصولات مراقبت پوستی به توصیه متخصصان بسیار مناسب است این روش ها جهت اصلاح این تغییرات، آفتاب سوختگی، پیگمان های ناهموار و اکنه موثر هستند.در حالیکه  خاصیت جوان سازی پوستی دارن محصولاتی مثل رتین Aمیتوانند اثرات افتاب سوختگی را کاهش دهند یا میزان ویتامین سی میزان رادیکال های ازاد اکسیژن را در پوست کمتر میکند . این محصولات اثرات قابل توجهی در کاهش روند پیری  و اثار ان در پوست دارند

طراوت پوست= لایه برداری شیمیایی و پلینگ مکانیکی و یایش پوستی می تواند در ایجاد طراوت پوستی نقش داشته باشد پوست بیماران پس از انجام این روش ها نرم تر صاف تر و سالم تر به نظر میرسد . هم چنین انجام لیزر در طراوت پوست و کاهش اثرات پیری موثر است.خطوط ریز روی پوست:این خطوط با تزریق کلاژن و اسید هیالورونیک بهبود میابد این مواد با اسید هیالورو کونیک و کلاژن طبیعی پوست خود بیمار جایگزین میشود که مدت طولانی تری باقی خواهد ماند.تزریق حجم دهنده های دیگری مثل رادیاز ،XCtاسکالیپترا  باعث تحریک فیبربلاست ها به تولید کلاژن  بیشتر میشود که نتایج را به صورت طولانی تری برقرار می سازد.


زدودن مو های زائد

اگر از وکسن و زدودن و اصلاح مو های زائد خود خسته شده اید می توانید از لیزر استفاده کنید . روشی که پایا تر است و خیلی سریع موهای زائد را با کمترین درد از بین ببرد و قابل اعتمادتر از الکترولیز است.


مشاوره اولیه جهت عممل زیبایی

در مشاوره اولیه پزشک شرح حال جزیی از بیمار جهت انالیز کردن فعالیت های فیزیکی او و محل مورد نظر برای جراحی میگیرد .تصاویر کامپیوتری نیز میتواند نتایجی که در نهایت برای بیمار بعد از عمل پدید میاید را به تصویر بکشد. حتما قبل از عمل جراحی با پزشک خود درباره ی عوارض جانبی حاصل از جراحی و ریسک فاکتور های تهدید کننده مشورت کنید و اطمینان لازم را کسب کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: روش های جراحی زیبایی عمل های زیبایی جراح زیبایی زیبایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.