تزریق بوتاکس برای زیبایی

بازدید از این مطلب: 1611 | | تاریخ نگارش:بوتاکس چیست؟

پزشکان از بوتاکس جهت رفع چین و چروک صورت استفاده می کنند . بوتاکس نام یک برند است که در واقع حاصل از سم باکتری کلستردیم بوتولونیوم می باشد  که با برند های دیگری مثل دیسپورت وزمیمین نیزوجود دارد.

عملکرد بوتاکس چگونه است؟

بوتاکس سیگنال های عصب به عضله را قطع میکند عضله ای که در آن تزریق صورت گرفته نمی تواند ارتباط برقرار کند که باعث نرمی و را حتی و بهبود چین ها میشود.بوتاکس بیشتر برای خطوط پیشانی ،خطوط اخم،خطوط دور چشم استفاده میشود. چین و چروک حاصل از افتاب  سو ختگی به بوتاکس پاسخ نمی دهند.

بوتاکس به چه روشی انجام میشود؟بوتاکس در عرض چند دقیقه بدون بیهوشی انجام میشود . بوتاکس در عضله مورد نظر با یک سوزن مخصوص با احساس ناراحتی خیلی کمی - حاصل از تزریق - صورت می گیرد. برای مشاهده اثر کامل به سه تا هفت روز زمان نیاز داریم پس بهتراست از یک هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف الکل خودداری کرد هم چنین دو هفته قبل از تزریق باید مصرف اسپیرین و داروهای ضد التهاب را جهت کاهش کبودی قطع کرد.


چه مدت اثرات بوتاکس باقی می ماند ؟

اثرات حاصله حداکثر چهار تا شش ماه بعد دیده می شود.عملکرد عضله برنمیگردد و چین و چروک ها ظاهر میشوند و نیاز به تزریق دوباره وجود دارد به مرور زمان شدت ظاهر شدن چین و چروک صورت با شدت کمتری می باشد زیرا عضلات دوره های رلکس بودن را در تزریق های قبلی  خود دیده اند .

بوتاکس چه عوارضی دارد؟کبودی موقت شایع ترین عارضه میباشد . به ندرت سردرد هایی به مدت 24 تا 48 ساعت رخ میدهد درصد کمی از بیماران افتادگی پلک پیدا میکنند که پس از سه هفته بهبود می یابد افتادگی زمانی که بوتاکس به اطراف حرکت می کند رخ میدهد. بنابراین تا دوازده ساعت پس از تزریق از مالیدن محل تزریق و سه ساعت پس ازتزریق از دراز کشیدن خودداری کنید.

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

زنان حامله و شیرده و کسانی که بیماری های عصبی دارند نباید از بوتاکس استفاده کند چون بوتاکس برای همه ی چین و چروک ها کارامد نیست حتما در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید .

 

عوارض بوتاکس

ممکن است کبودی یا خونمردگی دیده شود که البته بعد از یک هفته خود به خود خوب می شود.

ترجمه شده از وبسایت: www.webmdcom


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: تزریق بوتاکس زیبایی پوست از بین بردن چین و چروک پوست زیبایی بوتاکس سم بوتولینم بوتاکس پیشانی سم بوتولینیوم کاهش چین و چروک botox

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.