میکرودرم و پلینگ مکانیکی صورت

بازدید از این مطلب: 1675 | | تاریخ نگارش:در روش نخست بیان شده مواد شن مانند برروی پوست صورت می ریزند که در نهایت پوست بیمار با یک لایه جدید جایگزین می شود در روش دوم از اسیدی کردن سنگ های کریستالی استفاده می کنند که برای شادابی پوست و کاهش اثرات پیری و لکه های قهوه رنگ بسیار عالی است ..

میکرودرم و پلینگ مکانیکی صورت چه زمانی استفاده می شود؟

روش اول برای بهبودی جای اکنه - ابله  - جراحات حاصل از تصادفات و بیماری ها استفاده می شوند . این روش جهت زخم ها و جراحات مادرزادی و زخم های حاصل از سوختگی مورد استفاده نمی باشد و هم عموما برای افراد گندمگون  مناسب است  و در افراد با پوست تیره افتراق رنگی ایجاد می کند . روش دوم  برای هرنوع  رنگ و پوستی مناسب است . تغییرات نامحسوسی ایجاد میکند . این روش برای مشکلات حاد  مثل جای زخم های بزرگ چین و چروک و جای اکنه های عمیق مناسب نمی باشد.

زمان کوتاه تری نسبت به روش اول می برد.پوست به رنگ صورتی در می آید که بیست و چهار ساعت بعد بهبود میبابد و نیازمند بیهوشی و عمل جراحی نیست. برای کسانی که نیازمند زمان کوتاه برای بهبود هستند کار امد است.

قبل از انجام با پزشک خود مشورت کنید و در باره ی ریسک فاکتور های عمل بپرسید و انچه مورد نظر خودتان است را برای پزشک شرح دهید . امکان دارد پزشک شما  روش هایی جهت انجام قبل از عمل  و مراقبت های بعد از عمل ذکر کند که شما باید انجام دهید . در روش دوم مشاوره به همین شکل است با این تفاوت  که کمتر از بیهوشی - بیحسی - باید صحبت نمود چون روشی ساده تر است.

میکرودرم و پلینگ مکانیکی صورت چه عملکردی دارد؟

در روش اول در مطب پزشک انجام میشود . شما باید ارامش خود را حفظ کنید . محل تزریق تمیز باشد تا ماده بی حسی را دریافت کنید. پزشک  خیلی سریع  با ابزار خود لایه ی رویی پوست را بر میدارد و ناهمواری بیرون پوست را بهبود میبخشد . سنگ های کریستالی  جهت لایه برداری اسپری میشوند و این روش حالت تهاجمی کمتری دارد که نیازمند بیهوشی نیست و در نهایت به طراوت و شاد سازی پوست جهت بهتر به نظر رسیدن کمک میکند . پس از عمل چه اتفاقی می افتد؟

پس از روش نخست پوست چند روزی حالت کبودی دارئ  پزشک برای راحت تر بودن شما دارو تجویز میکند و ظرف هفت تا ده روز بهبود می یابید . گاهی پوست صورت شش تا هشت هفته صورتی باقی می ماند که در این صورت استفاده از لوازم ارایشی مناسب است . پس از چهارده روز فعالیت های روزانه طبیعی اغاز میشود.چند هفته باید در معرض نور خورشید قرار نگرفت و از ضد افتاب باspf سی یا بیشتر استفاده شود پس از روش دوم صورت تا یک روز بعد صورتی و خشک است . از مرطوب کننده استفاده کنید . توجه داشته باشید برخی لوازم ارایشی تا بیست و چهار ساعت نباید استفاده شوند.

آیا میکرودرم و پلینگ مکانیکی صورت عوارض دارند؟

عوارض روش نخست:

  • تغییرات ناهمگون به صورت موقت یا دایم
  • شکل گیری جای زخم
  • عفونت
  • تیرگی پوست - به صورت موقت اما گاهی دائمی دیده می شود - در صورتی که بعد از عمل  خود در معرض افتاب قرار بگیرید.

مراقبت های بعد از عمل :پس از عمل نیز تحت نظر پزشک  تا 48 ساعت بعد الکل نخورید . ضد التهاب های غیر استروئید مثل ایپوپروفن و ترکیبات اسپیرین نخورید - سیگار نکشید. درروش دوم علاوه بر عدم قرار گیری در معرض افتاب از مرطوب کنده استفاده کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: میکرودرم پلینگ مکانیکی صورت زیبایی پوست زیبایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.