جراحی های زیبایی پلک

بازدید از این مطلب: 1336 | | تاریخ نگارش:در بالاکشیدن پلک در واقع  پزشک جراح پف کردگی پلک پایین و پوست اضافه پلک بالا را برمی دارد. این جراحی به منظور های متفاوتی هم چون زیبایی و هم چنین رفع مشکل در دید به خاطر ضعف پلک صورت می گیرد. این عمل جراحی با مشخص کردن نواحی دور اطراف چشم و پرکردن چین و چروک ها نمیباشد بلکه با روش های دیگری هم چون استفاده از لیزر, تزریق پر کننده و حجم دهنده ها در بالا کشیدن پوست ناحیه پیشانی انجام می شود.

پروسه ی پیری و تغییرات پلک ها

به مرور زمان و با افزایش سن پلک ها خاصیت ارتجاعی خود را ازد ست می دهند و در جهت گرانش به سمت پایین نزول پیدا می کنند - افتادگی پلک - و در پلک بالا و پایین پوست اضافه جمع می شود.

پوست اضافه در پلک پایین باعث ایجاد چین و چروک نواحی دور چشم می شود و مژه های پلک بالا در اثر افتادگی می توانند در دید مناسب اشکال ایجاد کنند.

 وقتی از ناحیه کره چشم واقع در جمجمه چربی به پلک ها بیاید به خاط فرایند افتادگی پلک این چربی ها می توانند در هردو پلک ایجاد برامدگی کنند.

در واقع حرکت چربی و ایجاد برامدگی به خاطر تضعیف لایه ی محافظت کننده از چربی می باشد که با افزایش سن این حالت رخ می دهد.


چه کسی می تواند کاندیدای انجام عمل زیبایی پلک باشد؟

کسانی که انتظارات واقع بینانه  دارند و از سلامت کافی برخوردار هستند.

اغلب در افراد بالای 35 سال انجام میشود ولی اگر افتادگی پلک به صورت توارثی در خانواده ی شما دیده شود شما احتمالا زود تر به این عمل نیاز خواهید داشت.

این عمل جراحی می تواند ظاهر و اعتماد به نفس شمارا بهبود ببخشد.هرچند امکان دارد نتیجه ی حاصله انچه شما می خواهید نباشد پس بهتر است قبل از انجام عمل جراحی با پزشک خود مشورت کنید و انظارات خود را بیان کنید.


آیا اثرات بعد از عمل دائمی می باشد؟

جراحی پلک بالا حداقل برای پنج تا هفت سال باقی می ماند.اما راحتی پلک پایین نیازمند تکرار و ترمیم دوباره میباشد.اگر دوباره پلک شما تضعیف شود کشیدن پوست پیشانی به مراتب اثرات یهتری از جراحی پلک برای شما دارد.


چگونه خودم را برای جراحی پلک آماده سازم؟

شما نیاز دارید تا یک نفر پس از عمل جراحی شمارا به خانه برساند و هم چنین به یک همراه در شب پس از عمل و حضور وی در بیمارستان دارید.

تازمان بهبود و ترمیم وضعیت پلک ها چند روزی استراحت کنید و در خانه بمانید.گاهی پس از عمل جراحی فرد دچار خشکی چشم میشود که تا دو هفته طبیعی است اما بیشتر از این مدت زمان اگر طول بکشد نیاز است با پزشک خود مشورت کنید .

درخانه بایستی موارد زیر را رعایت کنید:

 • استفاده از تکه های یخ
 • استفاده از کیسه  ی یخ - استفاده از ذرت یا لوبیای یخ زده بر روی ناحیه
 • اسفاده از پد - گاز استریل
 • استفاده از اشک مصنوعی - با پزشک خود در باره ی یک نوع مرغوب جهت استفاده حتما مشورت کنید
 • استفاده از حوله و وسا یل استحمام تمیز
 • استفاده از مسکن ها - با پزشک خود در رابطه با استفاده از یک نوع مرغوب مشاوره بگیرید.
 • قرص های ادویل, مورتین, ناپروکسن, الیو و اسپیرین نباید استفاده شوند چراکه باعث افزایش خونریزی می شوند.

چگونه جراحی پلک انجام می شود؟

اگر قرار باشد جراحی هردو پلک انجام شود حدودا دو ساعت زمان خواهد برد. پزشک شما از تزریق بی حس کننده های موضعی در ناحیه ی اطراف چشم و تجویز ارام بخش ها به صورت خوراکی استفاده می کند. اگر شما در یک بیمارستان و یا مرکز جراحی عمل خود راانجام می دهید ارام بخش مورد نظر را به صورت داخل وریدی دریافت می کنید.

اگر هر چهار پلک شما مورد عمل جراحی قرار بگیرد چراح ابتدا از پلک بالا اغاز به کار می کند. وی چند برش ایجاد میکند که از طریق این برش ها چربی و پوست اضافی را از بافت زیرین خارج می کند. در نهایت پزشک برش هارا با چند بخیه ی بسیار کوچک میبندد. بخیه ها در پلک بالا پس از سه تا شش روز کشیده می شوند.

پلک پایین وابسته به تکنیک مورد نیاز در جراحی می تواند به بخیه نیاز داشته باشد و یا میتواند نداشته باشد. جراحی پلک پایین روش ها متفاوتی دارد که در یکی از این متد ها جراح برش کوچکی ایجاد می کند و از طریق این برش چربی هارا تخلیه می کند.

که این برش قابل دیدن نمی باشد و در نهایت جراح خطوط ریز را با لیزر و گاز کربن دی اکسید بهبود و ترمیم می بخشد. در روش دیگری جراح در حاشیه ی پلک شما برشی ایجاد میکند که از طریق ان پوست اضافی عضله ضعیف و چربی را خارج میکند . محل برش مورد نظر به مرور زمان محو می شود اما برای ترمیم بهتر و زودتر امکان دارد که جرا به شما لیزر کردن را نیز پیشنهاد بدهد .


بازیابی و بهبودی پس از عمل پلک به چه صورت می باشد؟

مطمیننا در این عمل پلک های شما بخیه شدند که نهایتا پس از یک هفته کشیده میشند . در مواردی  کبودی دور چشم نیز دیده میشود که ظرف مدت یک تا دوهفته از بین میرود


عمل پلک چه عوارضی به همراه دارد؟

عوارض بعد از عمل و نتیجه ای برخلاف خواسته ی خود فرد  به ندرت ااتفاق می افتند اما به هر حال این عوارض از این قبیل می باشد:

 • خونریزی
 • عفونت
 • تغییر رنگ غیر عادی در پلک ها
 • چین خوردگی غیر عادی پلک ها
 • پایین کشیده شدن مژه های پلک پایین به صورت غیر متعارف
 • کاهش دید

در صورت مشاهده ی هرکدام یک از این موارد با پزشک خود تماس حاصل شود و به او خبر دهید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: عمل زیبایی پلک بالا کشیدن پلک زیبایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.