لیپوپلاستی

بازدید از این مطلب: 1922 | | تاریخ نگارش:بعضی از افراد نواحی مقاومی از سلول های چربی دارند که با رژیم و ورزش کوچک نمی گردند. نواحی رایج برای این توده های چربی کوچک شامل چانه، گردن، شکم، ران،نشیمن گاه، ماهیچه ساق پا و مچ پا می شود.

روشی به نام لیپوپلاستی به کمک امواج مافوق صوت (UAL) ، می تواند در برطرف کردن آن چربی ناخوشایند کمک نماید. UAL یک روش افزایش لیپوساکشن است. شما برای حفظ شکل و وزن مناسب بعد از لیپوپلاستی، نیاز به پیروی از یک رژیم صحیح و برنامه ورزشی دارید.

نتیجه لیپوپلاستی در هر شخص با توجه به عواملی چون، مقدار چربی برداشته شده و ناحیه تحت درمان متفاوت خواهد بود. قبل از اینکه شما تصمیم به این عمل بگیرید شما باید با دکترتان در مورد هدف خود مثل نتیجه ای که مورد نظرتان است و همین طور روش حفظ شکل جدید بدن، صحبت نمایید.

تفاوت لیپوپلاستی با سایر روش های لیپوساکشن

لیپوپلاستی از امواج صوتی با فرکانس بالا برای مایع نمودن چربی زیر پوست قبل از خارج کردن آن با مکش آرام،استفاده می نماید. روش مرسوم لیپوساکشن نمی تواند سلول های چربی را به شکل مایع درآورد و موجب می شود چربی خیلی سخت تر خارج گردد.


مشاوره UAL

اولین گام در لیپوپلاستی برنامه ریزی برای یک مشاوره است. یک جراح زیبایی با مدرک معتبر و با تجربه در لیپوپلاستی، کسی که تحت آموزش های ویژه مورد نیاز برای روش لیپوپلاستی به کمک امواج مافوق صوت قرار گرفته است، در گروه پزشکی انتخاب می گردد. چندین انجمن بزرگ جراحی پلاستیک این گروه پزشکی را تشکیل می دهند تا استاندارد های ایمنی لازم برای UAL بوجود آید. از دکترتان راجع به گواهینامه های پزشکی و آموزش هایی که دیده است و تعداد عمل های لیپوپلاستی که انجام داده، سوال نمایید.

در مشاوره، دکتر ارزیابی کاملی انجام می دهد تا متوجه شود شما کاندید مناسبی برای عمل هستید یا خیر.به طور کلی یک کاندید خوب کسی است با وزن متوسط یا کمی بالاتر، در وضعیت سلامت مناسب و دارای یه توده چربی خاص که به رژیم و ورزش پاسخی نشان نمی دهد.


مزایای لیپوپلاستی

UAL به پزشکان توانایی خارج کردن مقدار قابل توجهی چربی را در یک جلسه می دهد. این روش به طور ویژه برای مناطقی با چربی متراکم مثل پشت، مناسب است. استفاده از امواج صوتی از آسیب رگ های خونی اطراف و بافت پیوندی جلوگیری می نماید زیرا سلول های چربی به طور انتخابی نابود و حذف می گردند.


روش عمل UAL

تیم جراحی پوست شما را علامت گذاری می کند تا محل دقیق جایی که  چربی آن خارج می شود، نمایش داده شود. در مرحله بعد مقدار زیادی محلول بی حسی برای کرخت کردن و متورم ساختن ناحیه مورد نظر تزریق می گردد، که به عنوان روش ورم کرده (متورم) شناخته می شود.

سپس، یک ابزار لوله مانند که به نام لوله اولتراسونیک از طریق یک برش کوچک به زیر پوست وارد می شود. لوله با یک الگوی متقاطع حرکت داده می شود و فشار منفی ایجاد شده به وسیله امواج صوتی سبب فروریختگی و مایع شدن سلول های چربی می شود، سپس چربی و مایع بی حسی با مکش آرام خارج می گردند.


بعد از عمل UAL

شما ملزم به پوشیدن لباس تنگ مثل کمربند یا جوراب ضخیم برای مدت 6 هفته بعد از عمل هستید. گاهی اوقات بعد از عمل، تجویز داروی ضد درد لازم نیست زیرا محلول بی حسی تزریق شده، آن قسمت را برای 12 ساعت یا بیشتر بی حس نگه می دارد.

سلول های چربی به طور دائمی خارج می گردند.اگر شما بعد از عمل، وزن اضافه کنید معمولا در منطقه تحت درمان تمرکز پیدا نمی کنند و این به این خاطر است که شما سلول های کمتری در آن ناحیه دارید که چربی بتواند ذخیره شود، اگر چه UAL نمی تواند جلوی اضافه وزن شما را در آینده بگیرد.


خطر های ناشی از لیپو پلاستی به کمک امواج اولتراسونیک

UAL از سابقه بی خطر بودن مناسبی برخوردار است،اما خطر هایی مانند همه عمل های لیپوساکشن وجود دارند.آن خطر ها شامل:

  • عفونت (نادر)
  • لخته خون یا چربی
  • مخاطره زیبایی مثل تغییر رنگ پوست یا بافت آن
  • پوست ناهموار

همچنین ممکن است توده ای مایع که سروما نامیده می شود شکل گیرد، دکتر می تواند آن را با سوزن یا سرنگ تخلیه نماید.

خطر بزرگ UAL سوختگی ناشی از گرمای لوله اولتراسونیک است.این خطر زمانی به حداقل می رسد که عمل به وسیله یک پزشک ماهر در لیپوپلاستی صورت پذیرد. بعضی افراد ممکن است به داروی بیحسی واکنش دهند و دارو سبب قرمزی یا تغییر رنگ دیگری در پوست آن ها شود.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: Lipoplasty جراحی زیبایی برداشتن چربی اضافه بدن برداشتن چربی اضافه شکم زیبایی جراحی لاغری

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.