جراحی پلاستیک بعد از کاهش وزن

بازدید از این مطلب: 2003 | | تاریخ نگارش:بسیاری از اشخاص که 100 پوند یا بیشتر از وزن خود را از دست داده اند از موفقیت خود بسیار لذت می برند. پس از ازدست دادن وزن زیاد ، با این حال ممکن است بدن شما هنوز شل و سست بوده و چین خوردگی بزرگی از پوست به عنوان یادگاری از گذشته شما باقی مانده باشد. جراحی پلاستیک می تواند پوست اضافی را از بین برده و شکل و بافت بدن شما در قسمت دست ها ، ران، سینه، باسن ، صورت و شکم را بهبود بخشد. در این جا چندین نوع از عمل زیبایی برای کمک به دستیابی یک ساختار محکم و صاف وجود دارد: فرایند های تغییر شکل بدن که همچنین به عنوان جراحی کشیدن بدن؛ کشیدن شکم یا آبدومینوپلاستی (عمل حذف چربی و کشیدن پوست شکم برای سفت کردن آن)؛ بزرگ کردن باسن ؛ کشیدن پستان و بازو شناخته شده است.


تغییر شکل بدن (کشیدن بدن)

کشیدن بدن یکی از رایج ترین روال های استفاده شده برای بهبود ظاهر بدن پس از جراحی کاهش وزن می باشد. اگر که شما وزن خود را ثابت نگه دارید ماندگاری طولانی دارد. جراح یک برش در امتداد شکم ایجاد می کند و افتادگی بیش از حد پوست را بر می دارد. جراح همچنین سفت کردن و کشیدن  باسن، کمر، شکم، ران و بازو را به همین شکل انجام می دهد. لیپوساکشن در اغلب اوقات برای از بین بردن چربی ها و بهبود شکل ظاهری بدن استفاده می شود. بزرگ کردن باسن ممکن است زمانی که باسن در اثر کاهش وزن زیاد صاف شده باشد انجام گیرد. جراحی کشیدن بدن می تواند به طور چشمگیری ظاهر بدن شما را تغییر دهد و نتایج آن دائمی هستند بجز برای مواردی که استحکام بدن همراه با افزایش سن به طور طبیعی از بین برود. اما کشیدن بدن بدون خطر هم نیست. برای مثال: ممکن است زخم ایجاد شود. برخی از اشخاص با شل بودن پوست به زندگی ادامه می دهند و برخی مردم نیاز به پیگیری عمل زیبایی دارند. بیشتر بودن BMI (شاخص توده بدن) احتمال وجود مشکلات بیشتری را برای شما به همراه دارد. عوارض احتمالی کشیدن بدن شامل خونریزی، عفونت، مرگ بافت، زخم غیر طبیعی و تشکیل سرم (توده یا برآمدگی که از تجمع مایع در یک اندام یا بافت منتج می گردد) می شود. جراح شما باید از خطرات و مزایا قبل از جراحی با شما صحبت کند. اما برای بیشتر مردم نتیجه بهتر و شکل بدن   طبیعی تر است.


کشیدگی شکم

اغلب مردم کشیدگی شکم را به عنوان بخشی از جراحی کشیدن بدن می شناسند. یک عمل کشیدگی شکم می تواند به صاف شدن شکم در زمانی که رژیم، تمرین و کاهش وزن به اندازه کافی نتیجه بخش نبوده است کمک کند. کشیدگی شکم شبیه به لیپوساکشن نمی باشد اگر چه ممکن است شما به لیپوساکشن به عنوان بخشی از یک کشیدگی شکم نیاز داشته باشید. یک کشیدگی شکم کامل مستلزم این است که جراح شما یک برش بزرگ در اطراف زیر شکم از استخوان لگن سمت راست تا استخوان لگن سمت چپ ایجاد کند. جراح می تواند پس از آن پوست، بافت و عضله را دستکاری کرده و عضلات شکم را ترمیم کند. جراح شما همچنین ناف شما را کمی بالا می برد تا برای شکل جدید شما مناسب باشد. در برخی موارد ممکن است جراح نیاز به ایجاد یک برش دوم برای حذف پوست اضافی در قسمت فوقانی شکم داشته باشد. شما زخمی خواهید شد اما تاحدودی در طول زمان این زخم ها محو خواهند شد. نتیجه آن شکمی محکمتر و صاف تر خواهد بود.


کشیدن پستان

اگر سینه های شما دچار افتادگی شده یک کشیدن پستان می تواند به بالارفتن، محکم شدن و تغییر شکل آن ها کمک کند. در کشیدن پستان، جراح شما بافت ها و پوست اضافی را حذف کرده و نوک پستان را به محلی بالاتر بر روی سینه انتقال می دهد. برخی از افراد نیز از ایمپلنت پستان برای بهبود شکل آن ها استفاده می کنند. این امکان وجود دارد که شما نیاز به یک فرایند جابجایی سریع نیاز داشته باشید. برای مثال، اگر پستان ها بعد از جراحی کشیدن پستان کمی تغییر کند، جراح ممکن است نیاز به تغییر موقعیت نوک پستان داشته باشد.


آیا بهتر است شما پس از ازدست دادن وزن جراحی پلاستیک انجام دهید؟

شما احتمالا نامزد خوبی برای جراحی پلاستیک بعد از از دست دادن وزن هستید اگر:

  • وزن شما پایدار است
  • شما در سلامت کامل هستید.
  • سیگار نمی کشید.
  • شما یک دید مثبت و اهداف واقع گرایانه برای نتایج آن داشته باشید
  • شما به طورکلی متعهد به تغذیه مناسب، تناسب اندام و یک سبک زندگی سالم باشید.

اگر شما یک خانم هستید وبرای بارداری برنامه ریزی می کنید، بهتر است که تا بعد از به دنیا آمدن فرزند و قبل از داشتن هر کدام از جراحی های پلاستیک برای کاهش وزن صبر کنید. 


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: عمل پلاستیک بعد از لاخری جراحی زیبایی بعد از لاغر شدن جراحی زیبایی بعد از کاهش وزن جراحی زیبایی زیبایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.