جراحی زیبایی بینی

بازدید از این مطلب: 2085 | | تاریخ نگارش:جراحی زیبایی بینی جراحی برای تغییر شکل بینی است. که می تواند بینی را کوچک تر یا بزرگتر سازد، زاویه بینی نسبت به لب بالا ویا نوک بینی تغییر دهد، یا با ضربه هایی نقص ها و یا دندانه های داخل بینی را تصحیح کند. در طول جراحی زیبایی، جراح برش هایی را برای دسترسی به استخوان ها و غضروفی که بینی را تقویت می کند ایجاد می سازد. برش ها معمولا در داخل بینی ایجاد می شود به طوری که پس از انجام جراحی قابل تشخیص نمی باشد. با توجه به نتیجه مورد انتظار، برخی از استخوان ها و غضروف ممکن است برداشته یا بافتی اضافه شود. (با استفاده از بخش دیگری از بدن یا با استفاده از یک پر کننده مصنوعی) پس از اینکه جراح استخوان ها و غضروف را تغییر شکل داده و مرتب کرده، پوست و بافت اضافی از ساختار بینی آویزان شده است.یک آتل در خارج از بینی برای کمک به بهبود شکل جدید بینی جایگذاری شده است. جراحی پلاستیک بینی ممکن است با بیهوشی محلی یا عمومی انجام شود. این عمل ممکن است به عنوان یک روش سرپایی انجام شود اما در برخی از اوقات نیاز به اقامت یک شبه در بیمارستان یا مرکز جراحی می باشد. جراحانی که عمل زیبایی بینی انجام می دهند به طور معمول در دونوع جراحی پلاستیک گوش و حلق (گوش بینی و گلو به طور تخصصی) یا هردو آموزش دیده اند.


چه انتظاراتی پس از عمل جراحی زیبایی بینی می رود؟

باند و آتل دور بینی شما در یک هفته باز خواهد شد. شما احساس پف کردگی در صورت خود خواهید داشت و مناطق دور چشم ها و بینی کبود خواهند بود و برای چندین روز متورم هستند. کمپرس سرد می تواند ورم را به حد اقل برساند و درد را کاهش دهد.دکتر شما ممکن است داروی صد درد تجویز کند. که قبل از حدود 10 تا 14 روز بیشتر ورم و کبودی را بهبود می بخشد. شما نیازمند بالا نگه داشتن سرخود به طور نسبی  برای چند روز اول پس از جراحی هستید.  که ممکن است چندین هفته طول بکشد تا بتوانید به فعالیت های جسمی شدید بازگردید.


علت انجام عمل زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی می تواند اندازه، شکل و زاویه بینی شما را تغییر دهد و تناسب بهتری با بقیه صورت شما را به ارمغان بیاورد. جراحی زیبایی بینی ممکن است همچنین مشکلات ساختاری بینی که به سبب گرفتگی مزمن و مشکلات تنفسی می شود را اصلاح کند.


کیفیت کار جراحی بینی چقدر است

نتایج عمل زیبایی بینی بسته به شکل اصلاحی که شما تقاضا می کنید می تواند کوچک یا قابل توجه باشد. این که شما و جراح شما با اهداف جراحی موافق باشید مهم می باشد. اگر انتظارات شما واقع گرایانه هستند و جراح پلاستیک تان آن ها را قبول کرده ایشان احتمالا قادر خواهند بود نتایج دلخواه تان را برآورده سازند. نتایج حاصل از جراحی زیبایی بینی دائمی است. اگر چه آسیب های بعدی یا عواملی دیگر میتواند ظاهر بینی را تغییر دهد. جراحی زیبایی بهتر است بر روی بینی به طور کامل رشد کرده انجام گردد. رشد کامل معمولا با سن 15 تا 16 سالگی در زنان و سن 17 یا 18 سالگی در مردان رخ داده است. اگر عمل قبل از این زمان انجام شود، ادامه رشد بینی ممکن است نتایج را تغییر دهد و احتمالا موجب بروز عوارض می گردد.


خطرات جراحی زیبایی بینی

شما همیشه میتوانید انتظار تورم موقت و کبودی دور چشم و بینی پس از عمل زیبایی بینی را داشته باشید. مشکلات دیگری که ممکن است رخ دهد عبارت اند از:

  • خون ریزی
  • آسیب یا سوراخ شدن سپتوم (دیواری که سوراخ های بینی را از یکدیگر جدا می کند)
  • مشکلات پوستی از جمله تجزیه بافت پوست (نکروز پوستی) و سوزش ناشی از نوار پانسمان
  • عفونت. آنتی بیوتیک پیشگیری کننده ممکن است بعد از عمل جراحی برای کاهش خطر عفونت تجویز گردد.
  • انسداد جدی بینی ناشی از تورم داخلی بینی
  • عوارض بیهوشی

همچنین ممکن است نتایج زیبایی ظاهری عمل جراحی آن گونه که شما خواسته اید نباشد.


فکری که در باره جراحی بینی می کنید.

اگر شما بی حسی موضعی را انتخاب کنید، برای شنیدن صدای کار کردن دکتر بر روی استخوان ها و غضروف بینی خود باشید. یکی از ویژگی های مهم صورت بینی است که می تواند تاثیر به سزایی برروی ظاهر و تصویر شخصی شما داشته باشد. اگر شما با بینی خود خوشحال نیستید و برای مدت طولانی این حس ادامه داشته است، عمل زیبایی بینی گزینه مناسبی برای مطرح شدن می باشد. همانطور که با روشهای زیبای دیگر، احتمال بیشتری است که شما با نتایج عمل زیبایی بینی شاد باشید اگر که شما انتظارات شفاف و واقع گرایانه در باره آنچه که عمل  می تواند برآورده سازد داشته باشید و همچنین این انتظارات را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید. اکثر شرکت های بیمه هزینه های عمل جراحی زیبایی بینی را مگر برای اصلاح مشکل یا نقص عملکردی ناشی از بیماری یا آسیب دیدگی را پوشش نمی دهند. حتی در این موارد، لازم است که با شرکت بیمه خود آن بخشی از هزینه ها را که پوشش میدهند بررسی نمایید. هزینه های عمل تنها شامل دستمزد جراح نیست بلکه هزینه های تاسیسات عمل، متخصص بیهوشی ، دارو، آتل ها و دیگر سرویس ها و مواد را شامل می شود. 


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: جراحی بینی عمل بینی جراحی زیبایی بینی عمل زیبایی دماغ جراحی زیبایی زیبایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.