فواید شگفت انگیز بوتاکس

بازدید از این مطلب: 2180 | | تاریخ نگارش:بوتاکس، دیسپورت و اگزومین از جمله موادی است که یرای از بین بردن چین و چروک ها مورد  استفاده قرار می گیرند. این مواد از ماده تصفیه شده بوتولینیوم توکسین نوع آ به دست می آیند و اگر به شیوه ای صحیح مورد استفاده قرار گیرد هیچ گونه .خطری از این حیث در پی نخواهد داشت. این مواد با مسدود کردن اعصاب متصل به ماهیچه ها قسمت های چین خورده را صاف می کنند.

فواید و اثرات جانبی

بوتاکس  بر روی چروک های نه چندان عمیق مانند چین و چروک های موقتی  که در حین اخم کردن پدیدار میشوند تاثیر بسزایی دارد. مونیکا هلمن، متخصص پوست دانشگاه کلمبیا میگوید:" اگر ماهیچه های صورت خود را چندان حرکت ندهید ، چین و چروک ها شکل نخواهند گرفت".  وی بوتاکس را ماده ای حفاظتی در برابر چروک های پوستی می داند. اگر باردار هستید یا شیر می دهید یا قصد دارید که باردار شوید وزارت دارو و غذا به شما پیشنهاد می کند که قبل از شروع بوتاکس، دیسپورت و اگزومین با پزشک خود مشورت نمایید .

اثرات جانبی محتمل

سردرد، کبودی، درد در قسمت های تزریق شده و در موارد کمتر از یک درصد افتادگی پلک یا ابرو که در مدت زمانی کمتر از چند ماه به حالت اولیه خود باز میگردند.

اگر تصمیم به بوتاکس دارید

از مصرف دارو خودداری کنید. احتمالا پس از بوتاکس در نقاطی که تزریق صورت گرفته خون مردگی یا کبودی پدیدار میشود اگر در حال استفاده از اسپرین یا ایبوبروفین هستید، این داروها خون را رقیق می کنند و خون ریزی را افزایش میدهند که در نتیجه آن خون مردگی و کبودی به وجود می آید. در اوایل دوره درمان این قرص ها را کنار بگذارید . همچنین باید  پزشک خود در جریان هرنوع مکملی اعم از طبیعی و غیر طبیعی مثل قرص روغن ماهی، ژنگو، ویتامین ای که مصرف میکنید ، قرار دهید چرا که این مواد خون را رقیق می کنند . پزشک شما ممکن است مصرف این دارو ها را از دو هفته قبل از درمان منع کند.

سخت نگیرید. از پزشک خود بخواهید  برای اینکه صورتتان حالت طبیعی داشته باشد میزان دوز مواد بوتاکس را کاهش دهد.

از مصرف انرژی زا ها خودداری کنید. شنا در چشمه های آب معدنی و مصرف انرژی زا مثل کوکائین لذت بخش اند اما برای  تزریق مضر می باشند . درمان چروک های صورت باید تحت نظر یک پزشک متخصص در زمینه پوست و یا جراحی پلاستیک انجام شود.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: تزریق بوتاکس فواید بوتاکس دلایل تزریق بوتاکی زیبایی از بین بردن چین و چروک صوت

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.