جراحی پلاستیک شکم - ابدومینوپلاستی

بازدید از این مطلب: 1987 | | تاریخ نگارش:آیا راست نشستن ها به شکم شما آن فرم صاف و یک دست را نمی دهد؟ اگر رژیم و ورزش فایده ای برای شلی و پوست اضافه شما ندارد شاید بهتر است تا شما هم به ابدومینوپلاستی و به اصطلاح پزشکی ابدومینوپلاستی فکر کنید.

این عمل با خارج کردن چربی ها و پوست اضافی، شکم را صاف و یک دست می کند و ماهیچه های موجود در دیواره شکم را سفت و محکم می کند. ابدومینوپلاستی شبیه به لیپو ساکشن نیست با این حال احتمال می رود که شما در کنار ابدومینوپلاستی عمل لیپو ساکشن را نیز انجام دهید. ابدومینوپلاستی ازجمله عمل های رایجی است که انجام میگیرد در نتیجه اگر شما هم تصمیم دارید تا این عمل را انجام دهید می بایست قبل از عمل نکاتی را در باره آن بدانید.

چه کسانی بهترین شرایط برای انجام ابدومینوپلاستی را دارا می باشند؟

ابدومینوپلاستی برای برای  زنان و مردانی مناسب است که از سلامتی جسمی خوبی برخوردار می باشند. زنانی که تا کنون چندیدن حاملگی را تجربه کرده اند احتمالا این عمل را عملی  سودمند برای سفت شدن ماهیچه های شکم و پوست خود بیایبند.

ابدومینوپلاستی همچنین میتواند انتخابی برای آن دسته از مردان و زنانی باشد که پس از یک چاقی مفرط همچنان از چربی انباشته شده و پوست در ناحیه شکمی خود رنج می برند.


چه کسانی نباید ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

اگر شما خانمی هستید که قصد دارید باردار شوید، بهتر است که این عمل را تا پس از زایمان به تعویق بیاندازید. در طول عمل ماهیچه های عمودی شکم سفت شده که به هنگام بارداری این ماهیچه ها از هم جدا میشوند .

آیا شما قصد دارید تا وزن خود را کاهش دهید؟ پس ابدومینوپلاستی عمل مناسبی نیز برای شما نمی باشد . ابدومینوپلاستی باید آخرین گزینه پس از انجام هرچیز دیگر باشد. ابدومینوپلاستی گزینه مناسبی برای کاهش وزن نیست.

شما همچنین باید به زخمها را  پس از ابدومینوپلاستی در نظر بگیرید. قبل از عمل می توانید در رابطه با محل و  طول زخم  ها با پزشک جراح صحبت کنید.


آمادگی برای ابدومینوپلاستی

اولین گام انتخاب یک جراح و ملاقات او برای مشورت می باشد. در چنین ملاقاتی راجع به اهداف خود و اقدامات زیر صحبت کنید:

جراحی شکم به صورت کامل. جراح شکم شما را از یه سمت استخوان لگن تا سمت دیگر برش داده و پوست و بافت و ماهیچه ها را به میزانی که لازم است شکل می دهد. در طول جراحی قسمت های پایین ناحیه شکمی جا به جا می شود که در نتیجه آن تعدادی لوله در زیر پوست به منظور تخلیه گذاشته می شود.

جراحی شکم در برخی قسمت ها. جراحی در برخی از قسمت های شکم برای خارج کردن چربی موجود در زیر ناف انجام می گیرد . در طول این عمل اقسام پایینی شکم جا به جا نشده وعمل نیز بسته به مورد تا دو ساعت به طول می انجامد.

اگر سیگار می کشید احتمال می رود  پزشک شما از شما بخواهد دو هفته قبل از عمل استعمال دخانیات را کنار بگذارید چرا که دخانیات مشکلاتی را به وجود می آورد و روند بهبودی را کاهش می دهد. رژیم های سنگین را قبل از عمل متوقف کنید. وعده های غذایی کامل و متعادل بخورید. پزشک خود را در جریان هر نوع دارویی اعم از داروهای تجویزشده، گیاهی و دیگر مکمل ها قرار دهید.

قبل از انجام عمل محیط را آماده کنید:

  • کیسه های یخ
  • لباس های گشاد و راحت که به آسانی قابل پوشیدن و درآوردن باشند.
  • پماد
  • دوش متحرک و صندلی حمام

همچنین پس از عمل به کسی نیاز دارید که خانه را مدیریت کند و اگر شما تنها هستید حداقل به کسی نیاز دارید که شب اول پیش شما بماند. برنامه ای برای آن داشته باشید.


ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

این عمل هرجایی از یک ساعت تا پنج ساعت انجام می شود. برای شما لازم است تا یک شب را در بیمارستان بمانید. در طول عمل شما بیهوش هستید.


مشکلات احتمالی

در روز های پس از عمل ممکن است  درد و ورم  داشته باشید در این صورت پزشک مسکن برای شما تجویز می کند . در د تا هفته ها و ماه ها پس از عمل ممکن است ادامه داشته باشد.در این مدت احتمال می رود تجربه حالاتی چون کبودی و بی حسی و خستگی را داشته باشید.

در هر عملی خطرات کمی وجود دارد. این مشکلات می تواند عفونت ،خون ریزی زیر پوستی و یا خون مردگی باشد. همچنین ممکن است در صورت ابتلا به امراضی چون دیابت و مشکلات قلبی و ریوی و کبد با مشکلاتی رو به رو شوید.

اگر معالجه و درمان پس از عمل از کیفیت بالایی برخوردار نباشد زخم و افتادگی پوست نتایج پس از آن خواهد بود که در این صورت انجام عمل دوم مورد نیاز است.

رد زخمهای پس از عمل به مرور زمان کم رنگ می شود اما کاملا از بین نمی رود جراح شما باید کرم و پماد ها یی را برای از بین بردن رد زخم  ها را پس از بهبودی کامل تجویز نماید.


پس از عمل از خود مراقبت کنید

خواه جراحی کامل انجام داده باشید یا تنها برخی قسمت ها را جراحی کرده باشید در نواحی که عمل صورت گرفته بخیه خواهد خورد . پیروی از دستور العمل های جراح خود مبنی بر چگونگی مراقبت از محل بخیه ها در روز های پس از عمل بسایر مهم می باشد.  جراح شما به شما نحوه نشستن و دراز کشیدن را به منظور کاهش درد به شما خواهد گفت.

شما باید فعالیت های سنگین خود را حداقل برای مدت شش هفته محدود کنید . برای مطمئن شدن از بهبودی کامل  یک ماه مرخصی بگیرید.


بازگشت به زندگی روزانه

به طور کلی بیشتر مردم چگونگی مراقبت از خود را توجه دارند.

پس از عمل تا ماه ها احساس طبیعی  نخواهید داشت . رژیم و ورزش به شما کمک می کند تا نتایج بهتری را تجربه کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: tummy tuck ابدومینوپلاستی تامی تاک برداشتن چربی اضافه شکم جراحی زیبایی زیبایی عمل زیبایی شکم صاف کردن شکم

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.