بارداری و ویروس تبخال تناسلی

بازدید از این مطلب: 4171 | | تاریخ نگارش:زنان باردار باید مراقب انتقال این ویروس به نوزادان خود باشند.

یک مادر می توان به هنگام زایمان این ویروس را به نوزاد خود منتقل کند اما اگر یک زن قبل از بارداری مبتلا به این ویروس بوده است شانس ابتلا نوزاد به این ویروس کمتر از یک درصد می باشد . زنان مبتلا به ویروس تبخال قبل از زایمان باید به هر گونه علائمی توجه نشان دهند . اگر به هنگان زایمان التهاب و نشانه های شیوع این ویروس پیدا شود بهتر است نوزاد به واسطه عمل سزارین به دنیا بیاید.

خطر مبتلا شدن نوزاد بالا است حتی اگر زن پس حاملگی به این ویروس مبتلا شود. این به دلیل این است که سیستم ایمنی بدن مادر انتی بادی های حفاظت کننده را علیه این ویروس تولید نمی کند . زنانی که به مدت طولانی تری به این ویروس مبتلا هستند انتی بادی هایی در برابر این ویروس در بد ن خود دارند که به ایمنی بدنشان کمک می کند.. اگر شما باردار هستید و فکر میکنید که اخیرا به این ویروس مبتلا شده اید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.

روش های جلوگیری از تبخال تناسلی در دوران بارداری

 زنانی که به این ویروس مبتلا نیستند می بایست در سه ماه اول بارداری نسبت به روابط خود مراقب باشند مگر اینکه بدانید که همسر شما به این ویروس مبتلا نیست. اگر همسر ما دارای تبخال دهانی می باشد ا زایجاد رابطه دهانی خودداری کنید.

برخی پزشکان فکر میکنند تمام زنان باید هنگان بارداری آرمایش این ویروس را اننجام دهند مخصوصا زمانی که همسرشان به این ویروس مبتلا است .

درمان تبخال تناسلی در دوران بارداری

زنانی که برای این وریوس دارو مصرف می کنند درباره مصرف دارو در دوران بارداری می بایست با پزشک خود مشورت کنند. شما همچنین باید درباره خطرات و فوایدی که برای شما مناسب است گفت و گو کنید .

ویروس تبخال در نوزادان تازه به دنیا آمده بسیار جدی است. به افرادی که تبخال دهانی دارند اجازه ندهید نوزاد شما را ببوسند. اگر شما نیز دارای تبخال دهانی هستید نوزاد خود را نبوسید و قبل از دست زدن به نوزادتان دست خود را با آب و صابون بشویید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: هرپس و بارداری هرپس و حاملگی

مقالات پیشنهادی مرتبط با: بارداری و ویروس تبخال تناسلی


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: بارداری و ویروس تبخال تناسلی


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.