آزمایشات تشخیص تبخال تناسلی

بازدید از این مطلب: 7096 | | تاریخ نگارش:این بیماری رایج STD است؛ با این حال خیلی از افرادی که بیماری انتقالی جنسی دارند نمی داند این بیماری را دارند. اصولا نشانه ای ندارد بنابرین می توانید بدون اگاهی مبتلا شوید و ناقل باشید. زمان بروز علایم، می توان اشتباه گرفته شوند. بدون ازمایش کافی نمی توان جواب دقیقی به دست آورد.

اگر در آلت تناسلی زخم دارید پزشک آزمایش را تجویز می کند.

آزمایشات

ازمایش PCR خون : حتی اگر علایمی نباشد می تواند تشخیص دهد. به دنبال قسمت های ویروس DNA می رود. رایج ترین آزمایش استفاده شده برای تشخیص است و دقیق است.

کشت سلول: در طول آزمایش، پزشک شما نمونه ای از سلول ها را برمی دارد تا HSV را زیر میکروسکوپ پیدا کند.

کشت سلول یا PCR اگر زخم ها رو به بهبودی باشند یا جدیدا مبتلا شده باشید جواب منفی می دهد. آنتی بادی های HSV هفته ها بعد در خون ظاهر می شوند. آزمایش تست منفی نشان می دهد زمان نیاز شرایط را ندارید. نتایج آزمایش منفی هم انتظار می رود. اگر مثبت باشد، اما خطر برای گرفتن ویروس کم باشد، باید دوباره تست دهید.

ازمایش های کشت سلولی PCR نشان می دهد تا درجاتی در معرض خطر هستید. به راحتی نمی توان گفت ابتلا چه زمانی روی داده است. ممکن است سالها قبل از اولین بروز مبتلا بوده اید. یا هرگز شیوعی نداشته اید اما هنوز برای شریک جنسی خطر ساز هستید.


دیگر آزمایشات

آنتی بادی ها برای تشخیص هستند. آنها پروتئین های سیستم ایمنی در واکنش به عفونت هستند. با آزمایش انتی بادی مستقیم فلورسانت محلول شامل آنتی بادی های HSV و رنگ فلوسانت به نمونه اضافه می شود. اگر ویروس در نمونه باشد، آنتی بادی ها به آن می چسبند و زیر میکروسکوپ دیده می شوند.

آنتی بادی ها تفاوت بین دو نوع HSV را می گویند. باید بدانید کدام نوع را دارید. اگر مبتلا به به نوع دو هستید بیشتر از نوع اول بروز بیماری را دارید که نوع اول روی لب ها و دهان است. بیش از این باید بدانید کدام نوعی که دارید به شما نشانه ای برای چگونگی عفونت می دهد. HSV معمولا الت تناسلی را از طریق رابطه جنسی عفونی می کند و نوع دو معمولا در طول رابطه دهانی مقعدی و دهانی است.

متاسفانه، تست آنتی بادی تنها می گوید ایا د معرض خطر بوده اید یا قبلا ویروس داشته اید یا نه. کمک ننده است اما بیماری خاصی را تشخیص نمی دهد.

آزمونهای جدید شامل تشخیص HSV در بزاق دهان، اشک ها، و ادرار است.

قبل از اینکه پزشک خود را ملاقات کنید، مراحل آماده شدن را مطالعه کنید. برای حداکثر استفاده، سوالات را پرینت بگیرید.

اگر تبخال تشخیص داده شده است، باید تصمیمات زیادی بگیرید. آیا می خواهید دارو مصرف کنید؟ کدام یکی؟ باید هر روز دارو مصرف کنید یا زمانی که نشانه دارید؟ برای درک بهتر انتخاب ها گزینه های درمانی را ببینید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: آزمایش تبخال تناسلی آزمایش هرپس تشخیص هرپس تشخیص تبخال تناسلی

مقالات پیشنهادی مرتبط با: آزمایشات تشخیص تبخال تناسلی


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: آزمایشات تشخیص تبخال تناسلی


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.