تست هرپس تناسلی

بازدید از این مطلب: 4526 | | تاریخ نگارش:چرا به تست هرپس تناسلی نیازمندم؟

یکی از هر پنج آمریکایی هرپس تناسلی دارد اما بسیاری نمی دانند چرا که علائم خفیف یا فاقد علائم است. هرپس تناسلی معمولا از طریق تماس جنسی گسترش یافته و توسط نوع 2 ویروس هرپس (HSV-2) ایجاد می شود. اگرچه که نوع 1 ویروس هرپس (HSV-1)، که باعث ایجاد زخم های سرد می شود می تواند آلت تناسلی را آلوده کند - معمولا از طریق رابطه جنسی دهانی.

هیچ درمانی برای هرپس تناسلی وجود ندارد. زمانی که آلوده شدید برای تمام عمر آلوده شده اید.

هرپس معمولا از زخم های فعال تری گسترش می یابد. اما لازم نیست که درد داشته باشید تا ویروس را به دیگری انتقال دهید. گاهی اوقات در یک فرد آلوده ویروس ها بدون بروز علائم است. برای همین مهم است که فرد تست شود تا از شیوع عفونت جلوگیری شود.

اگر در معرض ویروس هرپس تناسلی قرار گرفته اید اقداماتی وجود دارد که می تواند از گسترش عفونت به شریک جنسی شما جلوگیری کند.

بهترین راه برای جلوگیری از گسترش - جلوگیری - است که باید در هنگام مقاربت از کاندوم استفاده کنید. علاوه بر این برخی مطالعات نشان می دهند که درمان با داروهای هرپس تناسلی ممکن است قادر باشد تا از گسترش عفونت به شریک زندگی تان در میان زوج های تک همسر جلوگیری به عمل آورد.

همچنین برای زنان بسیار مهم است که از عفونت هرپس جدید در حالیکه باردار هستند جلوگیری شود. و اگر زنی قرار است بچه دار شود باید بداند که هرپس تناسلی دارد یا خیر. بندرت اتفاق می افتد که مادری ویروس هرپس را به نوزاد خود منتقل کند - مگر اینکه در هنگام زایمان علائم این بیمای را بروز دهد. در این صورت بخش سزارین ضروری می باشد.

اگر گمان می کنید از طریق تماس جنسی در معرض هرپس تناسلی قرار گرفته اید. ایده خوبی است که با پزشک خود مشورت کنید.


تست هرپس تناسلی شامل چه مواردی است؟

هنگامی که بروز علائم هرپس تناسلی هست پزشک  می تواند با سواب استریل زخم ها را برای ویروس هرپس چک کند. هر چه زودتر پس از بروز علائم سواب گرفته شود شامس دقیق تر بودن تست نیز بالا می رود.

روش رایجی برای پیدا کردن اینکه آیا ویروس را گرفته اید یا خیر از طریق آزمایش خون هرپس تناسلی است.

آزمایش خون هرپس تناسلی نشان می دهد که شما هرپس دارید یا خیر- و اینکه نوع 1 یا نوع 2 است. نمونه خون معمولا استفاده می شود تا مشخص گردد که آیا سیستم ایمنی انتی بادی علیه ویروس هرپس تولید می کند یا خیر. نتایج چندین روز طول می کشد و نشان می دهد که در معرض ویروس قرار گرفته است. نتیجه مثبت برای HSV-2 نشان می دهد که احتمالا شما دچار عفونت شده اید.


کجا می توان برای هرپس تناسلی آزمایش دهم؟

ممکن است برای گرفتن تست هرپس تناسلی از تست های خون تجاری استفاده کنید. اما بهتر است که نتایج آزمون را در زمینه مراقبت های پزشکی دریافت کنید. با پزشک خود در مورد تست هرپس بپرسید. بسیاری از نواحی درمانگاه های بهداشتی دارند که آزمایش ها را با کمترین هزینه انجام می دهند.


تست هرپس تناسلی من مثبت است. هم اکنون چکار باید انجام دهم؟

درمان های خوبی برای هرپس تناسلی وجود دارد. این داروهای تجویزی می توانند جلوی شیوع بیماری را بگیریند یا آن را محدود کنند و حتی می توانند احتمال گسترش بیماری را کاهش دهند. و شما می توانید اقداماتی را انجام دهید- مثل استفاده از کاندوم لاتکس هنگام رابطه جنسی - تا از گسترش هرپس جلوگیری شود.

بسیاری از افراد گمان می کنند با هرپس تناسلی زندگی جنسی آنها به پایان رسیده است. اما این طور نیست. صداقت، ارتباط صادقانه با شریک جنسی تان و مراقبت های پزشکی مناسب کلیدی برای زندگی با هرپس است.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: تست هرپس تیت تبخال تناسلی تشخیص هرپس تشخیص تبخال تناسلی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.