پوشک کردن کودک هنگام بیرون رفتن

بازدید از این مطلب: 5779 | | تاریخ نگارش:آیا برای یک روز بیرون رفتن با کودکتان برنامه ریزی می کنید؟ در اینجا برخی مواردی که باید در ساک کودک موجود باشد و روش های پوشک کردن کودک در مکان های عمومی آمده است.

بیرون رفتن با کودک تازه متولد شده کار سختی است: او بسیار کوچک است و دنیای اطرافش بزرگ. همچنین نگرانی هایی درباره بیرون ماندن بدون پوشک یا سایر موارد ضروری نوزاد وجود دارد. چه کارهایی باید انجام شوند؟ 

کودک، پوشک و پوشک کردن: سفر

متخصص اطفال و نویسنده کتاب «به سوی خانه با نوزاد تازه متولد شده: از تولد تا واقعیت» ، جنیفر شو ،  می گوید: "اگر برای یک ساعت به پارک رفته باشید یا کل آخر هفته را در بیرون از خانه سپری کنید، فقط یک چیز است که کودک واقعا به آن لازم دارد و آن پوشک است. شما می توانید بدون هر چیز دیگری به خارج از خانه بروید. به چه تعداد پوشک نیاز است؟ این تعداد به مدت زمان سفر شما بستگی دارد." شو، دو تا سه عدد را برای یک بعد از ظهر و 12 عدد را برای یک شب اقامت توصیه می کند و "برای شب به پوشک مخصوص شب نیاز خواهید داشت که قابلیت جذب بهتری دارد." 

از آنجایی که پوشک های امروزی قدرت جذب بالایی دارند، شما می توانید پس از دو بار مدفوع کردن آن را عوض کنید. اما همیشه این کار را انجام ندهید، چرا که در بدن کودک خارش ایجاد می-کند.


سفر به همراه کودک، پوشک و موارد ضروری برای پوشک کردن

با این که یک بسته پوشک بچه تنها چیزی است که واقعا در سفر به آن نیاز دارید، اما می توانید برخی وسایل ضروری را نیز با خود به همراه داشته باشید، شامل:  

دستمال برای خشک کردن کودک. این دستمال ها جزء دیگری از وسایل لازم برای پوشک کردن کودک در بیرون از خانه هستند، مخصوصا بسته با سایز سفر. این دستمال ها نه تنها کار پوشک کردن را تسهیل می کنند ؛ بلکه برای پاک کردن دست و صورت کثیف کودک نیز مناسبند. اگر بسته بزرگی از این دستمال ها را در خانه دارید، می توانید برای سفر از آنها استفاده نمایید. اگر دستمال ها را در خانه جا گذاشتید، از دستمال کاغذی استفاده کنید. امی پری که به تازگی مادر شده است نیز به جای تهیه این دستمال ها از لیف حمام استفاده می کند و می گوید: "ما فقط بدن کودک را قبل از پوشک کردن خشک می کنیم، این روش برای جلوگیری از خارش کمک زیادی به ما کرده است."

پد تعویض. یک پد تعویض قابل حمل در زمان سفر و وقتی نمی دانیم قرار است کجا پوشک را تعویض کنیم، به ما کمک بزرگی می کند. با وجود این که چند پوشک، یک حوله، و پتوی کودک تنها مواردی هستند که به آنها نیاز دارید، اما یک ساک با پد تعویض متصل به آن بسیار مناسب خواهد بود. همچنین پدهای یکبار مصرفی مشابه ورقه های کاغذی نیز وجود دارند که معمولا از آنها در دفتر پزشکان و دندانپزشکان استفاده می شود. اما اگر فراموش کنید که چنین وسیله ای را با خود ببرید، چه باید کرد؟ از یک روزنامه استفاده کنید و یا با دستمال کاغذی توالت یک پد بسازید.

کیسه های پلاستیکی. پوشک های کثیف، پدهای تعویض یکبار مصرف، و دستمال های استفاده شده باید دور ریخته شوند. به همین دلیل بسیاری از والدین به همراه داشتن چند کیسه پلاستیکی را توصیه می کنند. این کیسه ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند و توسط آن ها می توان از ایجاد بوی بد و کثیفی در مکان های عمومی جلوگیری کرد.       

ساک های تعویض پوشک: ظاهر آنها سلیقه ای است: 

ساک های تعویض پوشک این امکان را فراهم می کند تا بتوانید همراه با کودکتان به راحتی برای یک روز در خارج از خانه باشید.  خوشبختانه شکل این ساک ها با گل ها و نقاشی های مختلف تغییر کرده است، بنابر این یافتن نوعی که مناسب سلیقه ی  شما باشد، کار دشواری نیست.      

وقتی به دنبال ساک تعویض پوشک هستید، به سبک وزن بودن آن دقت کنید. داشتن زنگ ها و وسایل صدادار، حجم و وزن آن را زیاد می کند. 

اما به هرحال ممکن است دوست داشته باشید که ساک تعویض پوشک دارای جیب های زیادی باشد. به این ترتیب می توانید شیشه های کودک را جدا از پوشک های کثیف نگه دارید و سنجاق های پوشک رو نباشد، تا به دستان شما آسیبی وارد نشود. همچنین می توانید از این ساک برای نگهداری سایر وسایل خودتان نیز استفاده کنید و کلیدها و کیف پولتان را در جای امنی قرار دهید.

در ساک های تعویض پوشک همه چیز حتی تلفن همراه یا وسایل آرایشی را نگهداری می کنند، اما بسیاری به همراه داشتن موارد زیر را علاوه بر پوشک بچه، دستمال و پد توصیه می نمایند:

  • پیش بند کودک
  • لباس مخصوص آروغ زدن
  • اسباب بازی کودک
  • کرم مخصوص پستان
  • شوینده دست
  • کرم های مخصوص خارش 
  • تعویض لباس کودک
  • شیشه و شیر خشک
  • یک داروی تسکین دهنده درد کودک، مثل استامینوفن
  • میان وعده برای پدر و مادر و فرزند

وقتی پس از سفر به خانه باز‌گشتید، حتما دوباره موجودی ساک کودک را پر کنید. به این صورت برای سفر بعدی یا هنگام عجله برای ملاقات با پزشک آماده خواهید بود.


پوشک کردن کودک در مکان عمومی

به صورت ایده آل، در هر مکان عمومی، سرویس بهداشتی وجود دارد و هر سرویس بهداشتی نیز دارای میز تمیزی برای تعویض پوشک بچه است.

اما اکنون شما تعداد زیادی روکش دارید و پس از حمام کودک هیچ پوشکی همراهتان نیست، بنابراین وضعیت ایده آلی وجود ندارد. پس هنگام تعویض پوشک در یک مکان عمومی، والدین چه می کنند؟  

آنها از میز تعویض کثیف موجود استفاده می نمایند. با وجود آن که سرویس های بهداشتی در مکان های عمومی دارای میز تعویض هستند، اما این میزها اغلب تمیز نیستند. اینجاست که پدهای تعویض به کار می آید.

از کالسکه یا صندلی مخصوص اتومبیل استفاده می کنند. با وجود این که هیچ یک از این دو مورد برای تعویض سریع پوشک ساخته نشده اند، اما در برخی مواقع می توان از آنها برای این منظور استفاده کرد. 

آنها نوآوری می کنند. اگر میز تعویض یا سرویس بهداشتی وجود ندارد، با هر آنچه که در اطرافشان هست، این کار را انجام می دهند.   

ریچارد فورد و امی پری از صندوق عقب صاف پهن و صاف ماشین برای تعویض پوشک فرزندشان ، هادسون ، استفاده می کنند. آنها می گویند: "این کار عجیب به نظر می رسد، اما بسیار آسان است: اولا این ماشین شماست و مطمئن هستید که افراد زیادی از آن استفاده نکرده اند؛ ثانیا، می توانید وسایل خود را پخش کنید تا در دسترس شما باشند؛ و ثالثا، این قسمت کاملا صاف است، و برخلاف صندلی عقب ماشین ، امکان افتادن کودک وجود ندارد." 


اصول پوشک کردن

بیشتر والدین و متخصصان اطفال تعویض پوشک در رستوران یا چنین مکان هایی را توصیه نمی کنند. نه تنها این پوشک های آلوده بیماری را انتقال می دهند، بلکه ممکن است بوی بدی هم در محل منتشر شود. از آنجایی که بسیاری از مادران و پدران به این کار روزانه عادت کرده اند، ممکن است فراموش کنند که این کار برای همه عادی نیست.

اگر در فروشگاه، رستوران، یا داخل یک خانه هستید، حتما پوشک های کثیف کودک و دستمال ها را در یک پلاستیک جمع کنید و سپس در خانه خودتان دور بیندازید. این کار بسیار مودبانه تر از دور انداختن یک پوشک کثیف در سطل آشغال عمومی است.


ترجمه شده از وبسایت: www.babycenter.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: کودک پوشاک نوزاد پوشک بجه پوشک کردن کودک

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.