وسایل لازم برای دوقلوها

بازدید از این مطلب: 11306 | | تاریخ نگارش:بارداری به منزله بلیط ورود شما به راهرو های گیج کننده فروشگاه لوازم کودک در نزدیکی محل زندگی تان است. وسایل بسیار خواستنی برای اتاق کودک در این فروشگاه ها دیده می شود. اما کدامیک را باید الان خریداری نمایید و برای کدام موارد باید کمی صبر کنید؟

هیس! کودکان خوابند..

دوقلوها در هنگام خواب نزدیک جفت خود احساس راحتی می کنند. بنابراین ، در طی ماه های اولیه باید جای خواب یکسانی برای آنها در نظر بگیرید. بسیاری از مادران دوقلوها گزارش می کنند که اگر آنها را در اتاق یکسانی قرار دهید ، طبق برنامه مشابهی خوابیدن را یاد می گیرند یا حداقل با هم از خواب بیدار می شوند.

اغلب پدر و مادران در تجربه اولیه خود تخت مخصوص نوزاد یا گهواره خریداری می کنند. اما شما نیازی به آن نخواهید داشت. پژوهش ها نشان می دهند که نوزادان تازه متولد شده وقتی در اتاق والدینشان می خوابند از سندرم مرگ ناگهانی کودک (SIDS) در امان خواهند بود.

موارد ضروری خرید برای دو قلو ها

کریر ، گهواره کودک، یا سایدکار. اگر کودک را در یک کریر ، گهواره کودک، یا سایدکار نزدیک خود نگاه دارید ، موجب تسهیل شیردهی در ماه های اولیه بی خوابی نیز می شود.

مواردی که بعدا باید خریداری شوند: تخت کودک و تشک. وقتی برای نوزاد تخت می خرید، اطمینان حاصل نمایید که با استانداردهای امنیتی مطابقت کند به ویژه اگر دوستتان تخت استفاده شده را به شما می دهد و یا از حراجی خرید می کنید. تخت های بدون محافظ از سال 2011 ممنوع شدند. به خاطر داشته باشید که اغلب باید تشک را به صورت جداگانه خریداری نمایید.

با رشد دوقلوها، به تدریج آنها به جای خواب مخصوص خود نیاز خواهند داشت. از آنجایی که دوقلوها هزینه شما را بالاتر می برند، ممکن است به قرض گرفتن از دیگران یا خرید از حراجی روی بیاورید.

زمان عوض کردن پوشک کودکان دو قلو

شما باید از همان ابتدا روزی چند بار پوشک فرزندتان را عوض کنید. بنابراین ، باید آمادگی کافی را در این زمینه داشته باشید.

فوری: محل تعویض. شما چند گزینه برای تنظیم یک میز تعویض پوشک دارید.

یک میز تعویض پوشک با طراحی مناسب خریداری کنید، که معمولا برای امنیت بیشتر دارای حفاظ های 2 اینچی در هر چهار طرف باشد. همچنین این گونه میزها ارتفاع مناسبی دارند.

می توانید یک پد نرم را روی یک میز با ارتفاع متوسط قرار دهید که قسمت میانی آن مقعر بوده و اطراف آن ارتفاع بیشتری داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که پد دارای بندهای امنیتی باشد و همیشه آنها را در حین تعویض پوشک بچه محکم کنید. کودکان می توانند در یک چشم به هم زدن روی میز بغلتند.

همچنین می توانید تعویض پوشک را روی زمین انجام دهید: یک یا دو پد تاشوی قابل حمل با جیب های زیپ دار برای پوشک، پارچه خشک کن و کرم خریداری نمایید.

فوری: سطل پوشک. چنین سطلی را در نزدیکی میز تعویض قرار دهید. گزینه های بسیاری برای تهیه این سطل وجود دارد، مثل سطل های ساده با درپوش های مختلف. برخی به سطل مخصوص خودشان نیاز دارند و برخی دیگر از کیسه زباله آشپزخانه هم استفاده می کنند. فقط مطمئن شوید که اصول بهداشتی و امنیتی رعایت شوند. 

زمان ارتباط والدین با فرزندان دوقلو

وقتی در حال شیر دادن از پستان یا بطری شیر هستید، دوست دارید مدتی در کنار فرزندتان بنشینید. همچنین به فضایی برای تکان دادن و یا شناخت بهتر وی نیاز خواهید داشت.

بعدها: صندلی تابی. اگر به این کار نیاز دارید می توانید از هر نوع صندلی استفاده نمایید. اما یک گلایدر با پدهای نرم یا صندلی تابی می تواند زمان شیر خوردن را برای او راحت تر کند.

بعدها: صندلی چهارپایه. می توانید این نوع صندلی را نیز خریداری کنید، اما ممکن است بعدها پشیمان شوید. صندلی چهار پایه ارتفاع بیشتری داشته ومراقبت از کودک را ساده تر می سازد.

سایر موارد مربوط به کودک که می توان برای خرید آنها منتظر ماند

بسیاری از وسایل دیگر هم هستند که می توانید برای مراقبت از کودک خریداری کرده و اولین اتاق او را برایش بسیار راحت و جالب نمایید. اما معمولا خریداری چنین مواردی ضروری نیست:

  • وسایل متحرک
  • قفسه کتاب
  • مرطوب کننده هوا
  • خشک کننده هوا

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: دوقلو وسایل لازم دو قلوهه کودکان دو قلو نوزادان دوقلو کودکان همسان وسایل مورد نیاز دوقلوها

مقالات پیشنهادی مرتبط با: وسایل لازم برای دوقلوها


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: وسایل لازم برای دوقلوها


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.