تغذیه با شیر مادر- الگوهای تغذیه

بازدید از این مطلب: 2854 | | تاریخ نگارش:دانستن عادات تغذیه کودک شما و الگوهای تعویض پوشک مهم است, به خصوص طی چند ماه اول تغذیه با شیر مادر. معمولا الگوهایی وجود دارد که بفهمید هر چند وقت یک بار باید به او شیر بدهید شما ممکن است متوجه تغییرات در مدتی که هر بار شیر دهی طول می کشد شوید و شروع به شناخت علائمی کنید که کودک شما شیر کافی خورده است. زمانی که کودک شما بزرگتر می شود ممکن است مکمل ها و غذاهای دیگر را اضافه کنید نهایتا به زمان برای از شیر گرفتن خواهید رسید.

هر چند وقت یک بار و چه مدت باید شیر بدهید

توصیه کلی تغذیه کودک شما در صورت نیاز است. این به این معنی است که شما هر زمان که متوجه علائمی می شوید که کودک شما گرسنه است مثل زمانی که او مشتاقانه انگشتش را می مکد باید به کودک شیر بدهید. این استراتژی همینطور به تولید شیر شما بیشتر کمک می کند و اطمینان حاصل کنید که کودک شما به خوبی تغذیه شده است.

طی دو هفته اول, غذا دادن در هنگام نیاز معمولا هر 1 تا 3 ساعت اتفاق می افتد (حدود 8 تا 12 بار شیر دهی در دوره 24 ساعته). شما ممکن است بخواهید که کودک خواب خود را بیدار کنید تا به او شیر بدهید اگر چند روز اول از تولد او گذشته است. این شیر دادن های اولیه اغلب کوتاه هستند. گاهی تغذیه با شیر مادر برای نوزاد برای تنها چند دقیقه در هر سینه یا تنها روی یک سینه کافی است. این شیر دهی ها برای افزایش تامین شیر شما طی چند روز اول مهم هستند. سعی کنید که به کودک خود اجازه دهید حداقل برای 15 دقیقه از هر سینه شیر بخورد. این امر به کودک شما امکان می دهد که شیر ماک را بخورد که آب و مواد مغذی مورد نیاز را دارد و hind milk را بخورد که چربی و کالری بیشتری برای رفع اشتهای کودک دارد. طی زمان جلسات شیر دهی طولانی تر خواهد شد.

در حدود 3 ماهگی, شیر دادن ممکن است دفعات کمتری پیدا کند. نوزاد شما قادر خواهد بود در هر بار شیر بیشتری بخورد و ذخیره شما به صورت طبیعی افزایش پیدا می کند در حالیکه نیازهای تغذیه ای کودک شما بیشتر می شود.

نیاز ها معمولا طی دوران های رشد افزایش پیدا می کند. زمانی که نوزاد شما دوره رشدی سریع دارد, ممکن است به نظر بیاید که بیشتر گرسنه می شود. با شیر دادن به نوزاد هر زمان که لازم است, شما ذخیره شیری خود را افزایش می دهید. بعد از حدود 2 تا 4 روز, شما در هر بار تغذیه ذخیره شیری افزایش یافته خواهید داشت تا کودک شما برای دوره طولانی تر سیر باشد. بعد از دوره رشد سریع, تعداد دفعات شیر خوردن به تدریج کاهش پیدا خواهد کرد.

علائمی که نشان می دهد کودک شما شیر کافی می خورد

متداول است که مادر به این فک بیفتد که آیا کودک او شیر کافی می خورد یا خیر. بیشتر کودکان در چند روز اول بعد از تولد وزن از دست می دهند اما در یک تا دو هفته این وزن را دوباره به دست می آورند. افزایش وزن بعد از اینکه شیر کامل تولید شد یعنی حدد 10 تا 15 روز بعد از زایمان نوزاد شما سریعتر است. بعد از اینکه شیر دادن تثبیت شد, نوزاد شما hindmilk بیشتری خواهد نوشید که چربی و کالری های اضافی فراهم می کند. به دنبال علائمی باشید که کودک شما شیر کافی می خورد مثلا پوشک خیس و کثیف به صورت منظم. اگر شما هنوز نگرانی هایی دارید, به موضوع چه موقع باید با دکتر تماس گرفت مراجعه کنید.

اگر مطمئن نیستید که کودک شما شیر کافی می خورد یا خیر, با دکتر خود صحبت کنید. شما می توانید به او کمک کنید که مشکل را پیدا کند. اگر مشکلی وجود دارد, رژیم کودکی که شیر مادر می خورد را با شیر خشک تکمیل نکنید مگر اینکه دکتر شما توصیه کرده باشد. شیر دهی بیش از حد با شیر خشک می تواند با تولید شیر سینه شما تداخل ایجاد کند و ممکن است منجر به از شیر گرفتن زود هنگام شود.

چه موقع باید مواد مکمل یا غذاهای دیگر را شروع کنید

تغذیه کودک شما در طول سال اول تغییر خواهد کرد. زمانی که کودک شما به 6 ماهگی می رسد, شما می توانید اضافه کردن غذاهای دیگر ورای شیر مادر را شروع کنید. آکادمی آمریکایی پزشکان کودکان (AAP) دادن شیر مادر به کودکان را برای حداقل یک سال و دادن تنها شیر مادر برای 6 ماه اول را توصیه می کند.

دکتر ها معمولا مخالف این هستند که رژیم غذایی کودکی که شیر مادر می خورد با شیر خشک, غذا یا آب طی شش ماه اول کامل شود حتی در زمان های رشد شدید. اضافه کردن مکمل می تواند تولید شیر شما را کاهش دهد. تغذیه زود هنگام با شیشه شیر می تواند محکم نگه داشتن سینه شما را برای کودک شما سخت تر کند.

اگرچه نوزادانی که شیر مادر می خورند بهترین تغذیه ممکن را دریافت می کنند, آنها احتمالا نیاز به ویتامین یا مواد معدنی معین (به خصوص آهن) برای حفظ یا بهبود سلامت خود خواهند داشت. با دکتر خود درباره میزان و نوع منابع مکلمی که برای کودک شما مناسب است صحبت کنید. ویتامین D برای نوزادان معمولا مکمل مایعی است که شما به شیشه شیر شیر مادر با قطره چکان اضافه می کنید یا در دهان نوزاد می چکانید.

علائم از شیر گرفتن

برای شما و کودک شما بهتر است اگر که شما برای یک سال تمام به نوزاد شیر مادر بدهید. اگر شما ورای 1 سال شیر مادر بدهید, نوزاد شما همچنان از شیر سود می برد. بعد از یک سال, به دنبال علائمی باشید که نوزاد شما آماده از شیر گرفتن است مثل رد کردن تغذیه با شیر یا نشان دادن علاقه به نوشیدن از فنجان. با دکتر خود صحبت کنید اگر سوالاتی درباره از شیر گرفتن دارید.

هر زمان که شما تصمیم می گیرید کودک را از شیر بگیرید, به خاطر داشته باشید که توقف ناگهانی شیر مادر ممکن است برای هر دو شما و نوزاد شما از کاهش تدریجی در فراوانی شیر دهی سخت تر باشد.

برای یادگیری بیشتر درباره از شیر گرفتن به موضوع از شیر گرفتن مراجعه کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب:

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.