چطور به کودک خود شیر مادر بدهید؟

بازدید از این مطلب: 3099 | | تاریخ نگارش:برای هر وعده تغذیه, شما از میان این مراحل پایه عبور می کنید:

  • برای تغذیه آماده شوید. آرام و ریلکس باشید و سعی کنید حواستان پرت نشود. آب یا آبمیوه برای خودتان بیاورید و دو یا سه بالش داشته باشید تا به ساپورت کودک شما را در حالیکه شیر می دهید کمک کند.
  • وضعیت شیر دهی پیدا کنید که برای شما و نوزاد شما راحت است مثلا وضعیت آغوش یا نگه داشتن فوتبالی. مطمئن شوید که سر و سینه کودک شما صاف قرار دارد و رو به سینه شما است. بهتر است که هر بار سینه ای که با آن شیر دهی را شروع می کنید عوض کنید.
  • سعی کنید به کودک کمک کنید که محکم سینه را بگیرد. دهان کودک شما باید کاملا باز شود, مثل موقعی که خمیازه می کشد. بنابراین شما ممکن است لازم باشد که به آرامی وسط لب پایینی را لمس کنید. زمانی که دهان کودک شما کاملا باز است, بلافاصله کودک خود را به طرف نوک سینه و آرولا (دایره تیره دور نوک سینه) بیاورید.
  • تغذیه کامل فراهم کنید. اجازه دهید که کودک شما برای حداقل 15 دقیقه شیر بخورد. مطمئن شوید که بعد از هر بار شیر دهی کودک شما آروغ بزند.

با دکتر کودک خود بلافاصله صحبت کنید اگر مشکلاتی دارید و مطمئن نیستید که چه کار کنید. حتی اگر کاملا نمی دانید که چه چیزی شما را اذیت می کند نترسید که تماس بگیرید. دکتر شما با تماس والدین نوزاد عادت دارد. او می تواند به شما کمک کند که مشخص کنید آیا مشکلی وجود دارد و اگر وجود دارد چطور آن را برطرف کند.

هر چند وقت یک بار باید به کودک خود شیر بدهید؟

به کودک خود هر زمان که او گرسنه است شیر بدهید. در دو هفته اول, کودک شما حدود هر 1 تا 3 ساعت شیر خواهد خورد. این برنامه می تواند شما را بسیار خسته کند. اما باید بدانید که کودک شما خیلی زود شروع به خوردن بیشتر در هر وعده خواهد کرد و شما نیاز ندارید که اغلب شیر مادر بدهید.

برای زمان هایی که باید دور از کودک باشید برنامه ریزی کنید. از پمپ سینه برای جمع کردن شیر از قبل استفاده کنید. شما می توانید شیر را در یخچال یا فریزر برای زمان هایی که فرد دیگری از کودک شما مراقبت خواهد کرد نگه دارید.

آیا لازم است که چیزی که می خورید یا می نوشید را محدود کنید؟

هر چیزی که شما در بدن خود قرار دهید می تواند در شیر مادر به کودک شما منتقل شود. اگر شما شیر مادر می دهید, الکل ننوشید, مواد مصرف نکنید یا سیگار نکشید. قبل از اینکه هر نوع دارو, داروی گیاهی یا ویتامینی مصرف کنید از دکتر خود سوال کنید که آیا استفاده از آن ایمن است یا خیر.

مطمئن شوید که وعده های غذایی متعادل و سالم و میان وعده مصرف می کنید تا ویتامین ها و مواد معدنی کافی که حین تغذیه با شیر مادر نیاز دارید را دریافت می کنید. شما نیاز به کالری های اضافی دارید و ممکن است نیاز داشته باشید که ویتامین های بارداری را مصرف کنید.

اگر شما سوالاتی درباره چیزی که می خورید و چیزی که باید از آن اجتناب کنید دارید, با دکتر یا مامای خود صحبت کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب:

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.