شیر دهی با سینه : از شیر گرفتن خردسال

بازدید از این مطلب: 3267 | | تاریخ نگارش:شما ممکن است تصمیم بگیرید که تا زمانی که کودک شما خردسال شود (سن 1 تا 2 سال) یا بالاتر است صبر کنید و بعد او را از شیر بگیرید. شما ممکن است احساس کنید که خردسال شما تا بعد از آن آماده از شیر گرفتن نیست یا اینکه هر دو شما آماده نیستید. شما ممکن است بخواهید که از شیر گرفتن را شروع کنید یا فقط به کودک خود اجازه دهید که خودش دست از شیر خوردن بکشد.

شما می توانید به تدریج یا ناگهان کودک خودر ا از شیر بگیرید.

از شیر گرفتن تدریجی

یک راه برای اجازه دادن به کودک شما برای کنترل از شیر گرفتن خود از طریق روش پیشنهاد نکردن, رد نکردن است. این به این معنی است که هیچ وقت به کودک پیشنهاد نکنید که شیر بخورد اما زمانی که کودک می خواهد یا علامت تمایل برای شیر خوردن را نشان می دهد خواسته او را رد نکنید.

این می تواند فرایند آهسته ای باشد. اما زمانی که مادر به شیر دهی متعهد است و ترغیب برای کودک خود فراهم می کند, خردسال می تواند خود را به صورت موفق و شاد از شیر بگیرد.

تکنیک های زیر می تواند به شما کمک کند که به تدریج خردسال خود را از شیر بگیرید:

  • کمتر برای شیر دهی سینه ها را در دسترس قرار دهید. پوشیدن لباس شیر دهی مثل سوتین های شیر دهی و تاپ با درز شیر دهی را متوقف کنید. لایه های لباس بیشتری بپوشید یا لباس هایی بپوشید که کمتر برای شیر دهی مناسب است. خردسال ممکن است به خاطر کمبود دسترسی آسان کمتر تقاضای شیر کند. این تکنیک معمولا با تکنیک های دیگر ترکیب می شود.
  • هر جلسه شیر دهی با سینه را قبل از توقف کامل آن کوتاه کنید. خردسال ممکن است یک دقیقه یا دو دقیقه نیاز داشته باشد که از هر سینه شیر بخورد بیشتر به خاطر اینکه احساس راحتی کند نه صرفا به خاطر اینکه گرسنه است. زمانی که خردسال یک دقیقه یا دو دقیقه دارد, کودک را ترغیب کنید تا دست از شیر خوردن بکشد و او را به چیز دیگری علاقه مند کنید.
  • جلسات شیر دهی را به تعویق بیندازید. به خردسال خود بگویید که می توانید بعدا به او شیر مبدهید مثلا بعد از اینکه درست کردن شام تمام شد. این جلسات را از هم دور می کند تا زمانی که شما نهایتا یک وعده کامل شیر دهی را تا بعدی به تعویق بیندازید. این می تواند به خردسال شما امکان دهد که قبل از اینکه شیر دهی حتی شروع شود به تعویق بیفتد.
  • غذا, نوشیدنی ها ی راحتی را جایگزین شیر دهی کنید. اگر کودک شا هنوز از شیر دهی به عنوان راه اصلی رفع گرسنگی یا تشنگی خود استفاده می کند, آماده باشید ک غذاها و نوشیدنی های دیگر (شیر یا آب بهتر از آبمیوه است به خاطر اینکه آبمیوه محتوای شکر بالایی دارد) قبل از اینکه کودک شما شیر بخواهد. اگر او گرسنه یا تشنه نیست, او را ترغیب کنید که از شیء آرام کننده مثل عروسک, پتو, عروسک پلیشی استفاده کند و آن را اغلب پیشنهاد کنید. همینطور بغل کردن نزدیک بدن شیر دهی را جایگزین کنید. یک کودک ممکن است بترسد که از شیر گرفتن به معنی این است که حس راحتی در آغوش کشیدن را از دست می دهد.

از شیر گرفتن ناگهانی

بعضی مادران ترجیح می دهند که ناگهان خردسال خود را از شیر بگیرند. این رویکرد ممکن است برای خردسالی که کمتر از 3 بار در روز شیر می خورد مناسب باشد.

زمانی که ناگهان از شیر می گیرید, زمانی را انتخاب کنید که تغییرات بزرگ دیگر در زندگی خود یا کودک شما انتظار نمی رود یا زمانی که وقت اضافی برای سپری کردن با کودک خود دارید.

  • نه بگویید و حواس او را پرت کنید. سعی کنید کتابی بخوانید در حالیکه نوزاد را روی پای خود نشانده ید. این تماس نزدیکی که کودک شما می خواهد را فراهم می کند. یا راه رفتن , راندن سه چرخه یا رفتن به زمین بازی را پیشنهاد کنید.
  • سینه های خود را کمتر برای شیر دهی در دسترس قرار دهید.
  • از کس دیگری بخواهید که برای چند روز از خردسال شما مراقبت کند. کودک شما باید با مراقب قابل اعتماد مثل همسر, مادر بزرگ یا عضو دیگر خانواده بماند. از آنجایی که شما برای شیردهی آنجا نیستید, کودک شما با مراقبت دیگر تنظیم خواهد شد و طی زمان قبول می کند که شیر خوردن ضروری نیست. اگر شما برای کمتر از یک هفته رفته باشید, کودک شما ممکن است زمانی که بر می گردید دوباره بخواهد شیر بخورد اما اغلب قبول نکردن شیر دادن از طرف شما را بدون شکایت خیلی زیاد تحمل خواهد کرد.

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب:

پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: شیر دهی با سینه : از شیر گرفتن خردسال


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.