10 نکته برای آرام کردن نوزاد گریان شما

بازدید از این مطلب: 3288 | | تاریخ نگارش:1. قنداق کردن

برای شما, قنداق کردن ممکن است حسی مثل بودن در ژاکت کنترل کننده زندانیان باشد. اما برای نوزاد بی قرار گریان, مثل برگشتن به داخل رحم است.

چقدر باید این قنداق کودک را محکم بپیچید؟ به اندازه ای محکم کنید که او بتواند آزاد دستها و پاهایش را تکان دهد.

2. تغییر وضعیت

والدین ممکن است تمایل داشته باشند که کودک کولیکی را رو به بالا نگه دارند اما ممکن است مفید نباشد. در عوض, او را با دستان خود زیر شکم او و سر او روی ساعد شما رو به پایین نگه دارید. فشار روی شکم او می تواند به رها سازی گاز اذیت کننده کمک کند.

3. صدای سفید

نویز سفید اندک می تواند به کودک شما کمک کند که احساس کند که دوباره در رحم است. محیط پیرامون آرام بخش را دوباره با صدای سفید ایجاد کنید. فن را روشن کنید, گهواره را نزدیک به ماشین لباس شویی قرار دهید, جارو برقی را روشن کنید یا رادیو را به حالت استاتیک تنظیم کنید تا صدای سطح پایین ثابت فراهم کنید.

4. به او پستانک بدهید

نوزادان غریزه مکیدن قوی دارند بنابراین پستانک می تواند کودک کولیکی شما را آرام کند. مطالعات نشان می دهد که پستانک ممکن است از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد  پیشگیری کند.

5. هیشششششششش

ایجاد این صدا (هیشششش) درست در گوش کودک کولیکی می تواند او را آرام کند. نترسید- مطمئن شوید که کودک شما صدای شما را بلند تر از صدای خودش می شنود.

6. با ماشین بیرون بروید

نوزادان در رحم به حرکت بسیار زیاد عادت کرده اند. کودک خود را بیرون ببرید و او ممکن است سریع به خواب برود. او را در تاب بگذارید. او را در صندلی گهواره ای در آغوش بگیرید. او را در صندلی نوزاد متحرک قرار دهید. شما ممکن است حتی او را با ماشین بیرون ببرید اما اگر خیلی خسته هستید با ماشین بیرون نروید.

7. ماساژ بدن

نیروی آرام کننده لمس خود شما می تواند کودک کولیکی را شدیدا آرام کند. بسیاری از نوزادان تماس پوست با پوست را دوست دارند. و مطالعات نشان می دهد که نوزادانی که ماساژ می گیرند به نظر می رسد که کمتر گریه می کنند و بهتر می خوابند. فقط لباس های کودک را در بیاورید و از لمس های محکم روی پاها, دست ها, پشت, سینه, و صورت او استفاده کنید. این عمل ممکن است شما را نیز آرام کند.

8. کودک را بپوشانید

در بسیاری از فرهنگ ها نوزادان بیشتر روز خود را در آویز ها روی پشت یا سینه مادر خود سپری می کنند. زمانی که شما کودک کولیکی را در اسلینگ یا کریر قرار می دهید, او می تواند نزدیک شما قرار گیرد و ممکن است با حرکت شما به خواب برود. اسلینگ ها همینطور می توانند به دست های شما کمی استراحت بدهد یا دست های شما را آزاد کند تا ساندویچی درست کنید.

9. آروغ زدن

کودک گریان ممکن است هوای زیادی را ببلعد که می تواند باعث شود که شکم او پر از باد شود – و باعث شود که او بدتر گریه کند. به او با ضربه های آرام روی پشتش کمک کنید که آروغ بزند. وضعیت کلاسیک – سر کودک روی شانه شما- موثر است اما می تواند باعث شود که کودک روی پشت شما بالا بیاورید. وضعیت را تغییر دهید: کودک را با صورت رو به پایین روی ران خود قرار دهید یا او را بنشانید. با یکی از دست های خود سینه و گردن او را ساپورت کنید.

10. استراحت کنید

شبی بعد از شب دیگر با کودک کولیکی برای والدین سخت است. طبیعی است که احساس خستگی, ناامیدی و بی حالی داشته باشید. اگر هیچ چیزی موثر به نظر نمی آید, کمی استراحت کنید. نوزاد خود را به همسرتان یا عضوی از خانواده بدهید. زمانی که این گزینه موثر نیست, به خاطر داشته باشید که اشکالی ندارد که اجازه دهید مدت کمی نوزاد شما در تخت گریه کند در حالیکه شما خود را آرام می کنید.

به پزشک مراجعه کنید

اگر درباره گریه کردن نوزاد خود نگران هستید, او را به پزشک ببرید. پزشک کودکان شما می تواند به شما راهنمایی بدهد و هر علت پزشکی را مشخص کند. مسئله عجیب این است که گاهی هیچ دلیلی خاصی وجود ندارد. بعضی از نوزادان فقط تمایل دارند بیشتر از نوزادان دیگر گریه کنند. بنابراین دفعه بعد که گریه نوزاد شما، شما را ترساند, دو چیز را به خاطر داشته باشید :

  1. این تقصیر شما نیست
  2. برای همیشه این طور باقی نخواهد ماند.

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب:

پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: 10 نکته برای آرام کردن نوزاد گریان شما


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.