نکاتی در مورد نوزادان از زبان مادرها و پزشکان متخصص

بازدید از این مطلب: 4753 | | تاریخ نگارش:والدین, به خصوص والدین جدید, از دیدن ناراحتی  نوزادان خود متنفر هستند. به علاوه در مورد تمام هشدار های موجود درباره داروهای بدون نسخه و کودکان زیر 4 سال, اغلب درمانده اند. چه چیزی ایمن است؟ چه چیزی موثر است؟ چطور من می تواند علائم متداول در نوزادم را آرام کنم و آرامش ذهنم را حفظ کنم؟
کمک به نوزادان برای داشتن حس بهتر به همان اندازه که هنر است علم نیز محسوب می شود. چه کسی بهتر از مادرهایی مثل شما و پزشکان برای توصیه گرفتن مناسب هستند؟


احتقان

 توصیه مادران

احتقان در نوزادان چالش برانگیز تر  از بزرگسالان می باشد. چرا؟ به خاطر اینکه نوزادان نمی توانند بینی خود را خالی کنند.

برای کنار آمدن با بینی پر و سرفه ها, مادران اغلب توصیه می کنند که هوای اطراف تخت را مرطوب نگه دارید – مثلا با بخار و سالین. یکی از مادر ها بخور سرد را توصیه می کند در حالیکه دیگران اسپری سالین و حباب بینی برای شل کردن و بیرون کشیدن موکوس را توصیه می کنند.

توصیه پزشکان

میریام اسکچر, یک پزشک حاضر در بیمارستان کودکان در مرکز پزشکی مونتفیور در برونکس , نیویورک طرفدار رویکرد سالین و مکنده موکوس بینی برای کاهش گرفتگی بینی است. او همینطور پبیشنهاد می کند که والدین دستگاه بخور تهیه کنند. این چیزی است که والدین استفاده زیادی از آن خواهند کرد. هیچ درمان جادویی برای سرما خوردگی وجود ندارد اما مرطوب کردن هوا می تواند موکوس را کاهش دهد و به خارج شدن بهتر آن کمک کند. بخور نیز می تواند گلو را آرام کند.

موقع خرید بخور, یک مدل ارزان  و ساده را انتخاب کنید. زمانی که والدین سوال می کنند که بخور سرد بخرند یا گرم, من سرد را برای ایمنی بیشتر توصیه می کنم. بخور های گرم عنصر داغ کننده دارد. شما نمی خواهید که کودک شما دست خود را به آن بخار داغ بچسباند یا بخور را برگرداند. اما بخور سرد این مشکلات را ندارد.


یبوست

توصیه مادران

اغلب انتقال به خوردن غذاهای جامد الگوهای دفع کودک را تغییر می دهد. اگر نوزاد شما در دفع مشکل زیادی دارد, یک اونس آب سیب یا آلوی خوب را امتحان کنید.

توصیه پزشکان

مادرها اگر کودک آنها یک روز دفع نداشته باشد ممکن است نگران شوند, اسکچر می گوید مشکلی نیست مگر اینکه مدفوع خشک باشد.

اسکچر به یبوست ابتدا از طریق آموزش می پردازد, با توضیح اینکه چه چیزی نرمال است. تا زمانی که مدفوع نوزاد نرم باشد و باعث ناراحتی هنگام دفع نشود, کودک احتمالا یبوست ندارد حتی اگر نوزاد یک بار در هفته دفع داشته باشد.

اما اگر دفع نوزاد سفت و خشک باشد او تغییر ترکیب رژیم غذایی نوزاد را با کاهش موز و اضافه کردن آب میوه بیشتر یا آلو  به نوزاد را توصیه می کند. ما از دارو به عنوان انتخاب اول استفاده نمی کنیم.


کولیک

توصیه مادران

علت کولیک هنوز تا حدودی رمز آلود است. در حالیکه گاهی گاز یا درد شکم مقصر است, کولیک اشاره به گریه کردن بدون توضیح دارد که برای دوره های زمان طولانی ادامه پیدا می کند.

کولیک برای بیشتر والدین ناامید کننده است اما مادران با تجربه به مادران جدید اطمینان می دهند که جیغ زدن نوعا در یک نقطه در چهار ماهگی متوقف می شود. در عین حال, توصیه مادران این است که کودک خود را حرکت دهید. با کودک خود راه بروید. از تاب نوزاد استفاده کنید. و کودک را با ماشین بیرون ببرید. یکی از مادرها که می گفت با پسرش به محله می رود, مادرهای نوزادان کولیکی را ترغیب می کند تا زمان شخصی برای خود داشته باشند. اگر لازم دارید که نوزاد خود را برای پنج تا ده دقیقه زمین بگذارید تا از گریه کردن دور باشید, احساس بدی نداشته باشید. این کار سختی است و حتی استراحت پنج دقیقه ای برای شما در اتاق دیگر می تواند به شما کمک کند که دوباره انرژی بگیرید و شروع کنید.

توصیه پزشکان

بارتون اسمیت, پروفسور پزشکان کودکان در دانشگاه پزشکی کولورادو و مولف پروتکل های تلفن پزشک کودکان و اپلیکیشن چک کننده علائم KidsDoc برای ایفون رویکرد پنج S دکتر هاروی کارپ برای کولیک را توصیه می کند. کارپ, مولف شادترین نوزاد می گوید که قنداق کردن, قرار دادن به پهلو/ روی شکم در دستان شما, صدای هیششش, تاب دادن و مکیدن پستانک اغلب کودک گریان را آرام می کند.

مهم ترینشان کدام است؟ قنداق کردن. هر والدی باید بداند چطور نوزاد را قنداق کند. دوم صدای هیشششش است. با تقلید محیط رحم شما به نوزاد خود در انتقال از رحم به دنیای بیرون کمک می کنید.


تب

توصیه مادران

زمانی که نوزادان کوچک تب می کنند, این به خصوص برای والدینی که نگران مواردی چون تشنج تا آسیب مغزی هستند اضطراب آور است.

تب ها معمولا به خودی خود مضر نیستند اما به عنوان علامت بیماری زمینه ساز عمل می کند. مشکل با تب های متداول این است که آنها باعث می شود که نوزاد بی قرار و ناراحت شود. مادران به webmd می گویند که آنها بهبود را با داروهای کاهش دهنده تب بدون نسخه, مایعات و با ترغیب خواب فراهم می کنند. بیشتر آنها استراتژی زمانی که شک دارید با دکتر تماس بگیرید را توصیه می کنند.

تنها ذهن خود را آرام کنید. و با پزشک کودکان خود تماس بگیرد. حداقل در آن صورت آنها ثبتی از تماس شما خواهند داشت و شما ممکن است اطلاعات بیشتری درباره کاری که باید انجام دهید به دست بیاورید. برای نوزادان با تب که زیر سه ماه دارند, باید بلافاصله ارزیابی شوند.

توصیه پزشکان

زمانی که نوزاد شما بزرگتر می شود به کودک خود توجه کنید نه دماسنج. به عبارت دیگر رفتار کودک شما و علائم دیگر مهم تر از عدد روی دماسنج است. اگر نوزاد شما فعال و هوشیار است و تب زیر 102 درجه دارد, او نیازی به بستری ندارد.

ما فوبیا تب داریم در حالیکه تب به ما کمک می کند و یکی از چیزهای خوبی  است که به ما کمک می کند عفونت را از بین ببریم. برای دماهای بالاتر, کاهش دهنده های تب نوزادان را توصیه می کنند تا کودک بهتر شود و توصیه می کنند که هیچ وقت نباید آسپرین بدهید.


اسهال

توصیه مادران

این ممکن است موردی باشد که اشکالی ندارد که کودک در رژیم غذایی BRAT باشد. اگر کودک شما اسهال دارد, رژیم غذایی BRAT را امتحان کنید که به معنی موز, برنج, سس سیب و نان تست است. این غذاها به گفته یکی از مادرها کمک می کند که اسهال کودک برطرف شود. مادرهای دیگر به وب ام دی گفتند که باید با محلول هیا الکترولیت آب بدن کودک ر تامین کرد. و از آب میوه اجتناب کنید که می تواند مدفوع را شل کند.

توصیه پزشکان

ما می خواهیم که آنها تمام مدفوع اسهالی را دفع کنند. مسئله اصلی که ما درباره آن نگران هستیم کم آبی است اما ما به آنها دارو نمی دهیم.

اگر اسهال شدید یا خونی باشد, شما باید کودک خود را پیش پچزشک ببرید تا مدفوع او از نظر عفونت ارزیابی شود اما اگر نوزاد شما مدفوع شل دارد, خوب می خورد, تب ندارد, بررسی توسط ما می تواند به یک هفته تعویق بیفتد. فراموش نکنید Y را به رژیم غذایی BRAT اضافه کنید – که به معنی ماست است. پروبیوتیک ها در ماست بهبودی را تسریع می کند.


آرام کردن نوزادی که گریه می کند.

نوزادان گریه می کنند. این واقعیت زندگی است. اما به عنوان یک والد شما می خواهید هر کاری که می توانید انجام دهید تا کودک شما آرام شود. اما اجازه دهید با آن روبه رو شوید. بعضی نوزادان بیش از بقیه گریه می کنند اما آنها همه نوزادان گریه می کنند این را الیزابت پنتلی مولف مراقبت آرام از نوزاد می گوید. چرا؟ چنتلی به سادگی می گوید نوزادان گریه می کنند به خاطر اینکه نمی توانند صحبت کنند. نوزادان انسان هستند و آنها نیازها و تمایلاتی مثل ما دارند اما آنها نمی توانند این نیازها و تمایلات را بیان کنند....گریه های آنها تنها راهی است که آنها می توانند بگوییند کمکم کند! یک مشکلی اینجا هست.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب:

مقالات پیشنهادی مرتبط با: نکاتی در مورد نوزادان از زبان مادرها و پزشکان متخصص


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: نکاتی در مورد نوزادان از زبان مادرها و پزشکان متخصص


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.