درمان های زردی نوزاد

بازدید از این مطلب: 3430 | | تاریخ نگارش:اغلب زردی فیزیولوژیک – نوع مشاهده شده در بیشتر نوزادان – نیاز به درمان شدید ندارد. این نوع زردی در طی چند روز با تغذیه مکرر و مواجهه با نور غیر مستقیم خورشید در خانه درمان می شود. پزشکان ممکن است سطوح بیلی روبین نوزاد را طی آن زمان ارزیابی کنند تا اطمینان حاصل کنند که این مشکل بدتر نمی شود.

در موارد نادر, سطوح بیلی روبین بسیار سریع تر از این حد بالا می رود. تست های خونی خاص به تعیین علت – احتمالا عفونت،  مشکل کبد در هنگام تولد، مشکل خون یا مشکل مرتبط با تغذیه با شیر مادر- کمک خواهد کرد.

در شروع تغذیه با شیر مادر، شیر کمتری تولید می شود و این حالت ممکن است به زردی زودهنگام دامن بزند. به مادرهای امروزی توصیه می شود که تغذیه خود را زیاد کنند تا شیر بیشتری تولید شود. گاهی ضروری است که به نوزادانی که زردی دارند مکمل شیر خشک داده شود تا آب کافی دریافت کنند و به خارج کردن بیلی روبین از بدن کودک کمک کند. گاهی نور درمانی  برای کمک به کاهش بیلی روبین اضافی استفاده می شود. نور درمانی با لامپی به نام بیلی لایت یا بیلی بلنکت انجام می شود. نوزاد شما طی درمان لخت می شود به صورتی که حداکثر میزان ممکن پوست با نور مواجه شود. چشم ها پوشانده می شوند تا آسیب نبینند.  

در موارد شدید زردی، نوزادان ممکن است نیاز به ترانسفیوژن خون داشته باشند. 


ترجمه شده از وبسایت : www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب:

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.