راهنمای خرید صندلی کودک

بازدید از این مطلب: 5651 | | تاریخ نگارش:به محض اینکه شما دادن غذاهای جامد را شروع می کنید, کودک شما نیاز به جایی برای نشستن طی وعده های غذایی دارد. او برای نشستن روی صندلی ناهار خوری آماده نیست و شما دوست ندارید میز ناهارخوری تان کثیف شود!
در مورد میز غذای کودک خرید نوع جدیدتر آن را توصیه می شود. هر چقدر هم صندلی کودک قدیمی مادربزرگ شما دوست داشتنی باشد, باعث می شود که کودک راحت تر غذاها را روی زمین بریزد. اگر شما می خواهید از صندلی دست دوم استفاده کنید, مطمئن شوید که این صندلی مدل جدیدی باشد که کودک شما را ایمن تر نگه می دارد.

انتخاب های اصلی شما

انواع صندلی کودک استاندارد, صندلی سبک اروپایی, صندلی قابل حمل یا صندلی تقویتی در مدل های وسیعی در دسترس است.

صندلی کودک استاندارد: این صندلی استاندارد با سینی است. این صندلی ها می توانند وقتی کودک شما شروع به نشستن کرد (در حدود شش ماهگی) استفاده شوند و بعضی مدلهای شیب داری وجود دارد که می تواند حتی زودتر استفاده شود.

صندلی کودک سبک مدل اروپایی: این صندلیها سینی ندارند و به شما امکان می دهند که کودک را سر میز خود بیاورید در حدود نه ماهگی این کار را شروع کنید. به عنوان قانون کلی, این مدل می تواند به عنوان صندلی خردسال استفاده شود.

ترکیبی ها: این صندلیها سینی دارند و می توانند از شش ماهگی استفاده شوند اما آنها قابل تبدیل به صندلی خردسال نیز هستند. شبیه وسایل خانه معمول خانه هستند و به خوبی در اتاق نهار خوری قابل استفاده هستند. مسئله این است که آنها تمام ویژگی های صندلی کودک استاندارد را ندارند.

صندلی های کودک قابل حمل: چه شما در سفر باشید, یا نیاز به صندلی پشتیبان برای خانه مادربزرگ داشته باشید یا فقط فضای کافی برای صندلی کودک استاندارد ندارید , این صندلی چمع و جور که به میز یا صندلی های شما وصل می شود یک گزینه مناسب است.

صندلی های حمایتی: گاهی بعد از حدود 18 ماهگی, کودک شما می تواند از صندلی حمایتی استفاده کند. به کمربند صندلی مجهز است که کودکان را در جای خود نگه می دارد.

پشتی صندلی: از نظر فنی یک صندلی نیست, بلکه وسیله ای است که به پشت صندلی وصل می شود و نوارهای امنیتی برای محکم نگه داشتن کودک در جای خود دارد. این مدل برای سفر بسیار مناسب است اما میزان حمایتی که یک صندلی حمایتی واقعی فراهم می کند را ارائه نمی کند.

راهنمایی کلی

اگر شما یک صندلی کودک استاندارد بخرید, به خاطر داشته باشید که عمر مفید آن چندان زیاد نیست هر چند شما از ویژگی های خاص آن طی مراحل اولیه لذت خواهید برد. در آینده, خردسال شما نیاز به صندلی حمایتی یا صندلی خردسال سبک اروپایی خواهد داشت که این زمان اکثرا در 18 ماهگی است.

صرف نظر از این که چه صندلی می خرید, فاکتورهایی هستند که باید در نظر داشته باشید.

 • اندازه. چه مقدار فضا دارید و چه مقدار فضا، صندلی مورد نظر شما می خواهد؟ مطمئن شوید که این دو از نظر اندازه با هم تطابق دارند.
 • ثبات. به عنوان یک قانون کلی, هر چه قاعده صندلی کودک پهن تر باشد, با ثبات تر خواهد بود. مطمئن شوید که صندلی شما در طی وعده های غذایی ثابت می ماند
 • قابلیت شستشو. هیچ راهی برای جلوگیری از کثیف شدن صتدلی کودک وجود ندارد. صرف نظر از نوع صندلی که انتخاب می کنید, مطمئن شوید که تمیز کردن آن آسان است و قطعا از پارچه هایی که لکه دار می شوند یا نیاز به نگهداری زیاد دارند اجتناب کنید.

اگر شما یک صندلی کودک قابل حمل می خرید, شما دو مدل متفاوت برای انتخاب وجود دارد:مدلی که به میز وصل می شود یا مدلی که به صندلی شما متصل می شود.

صندلی های قابل حمل که به میز وصل می شوند. این ها بسیار مشهور شده اند بعضی از خانواده ها آنها را به جای صندلی کودک معمولی می خرند. شما تنها باید مطمئن شوید که با میز شما سازگاری دارد و آن را خراب نمی کند.این صندلی ها به اندازه صندلی های استاندارد کودک ایمن هستند, مطمئن شوید که حدود وزن را رعایت می کنید تا از ثبات صندلی با بزرگ شدن کودک خود اطمینان حاصل کنید. بهترین گزینه برای سفر صندلی های هستند که چهارچوب شان روی هم تا شده و تخت می شوند.

صندلی های قابل حمل که به صندلی متصل می شوند. این صندلی ها از پایه های صندلی استفاده می کنند و می توانند به عنوان یک صندلی بلند برای کودک یا همراه با امکانات دیگر ( سینی ) مورد استفاده قرار گیرد. به خاطر اینکه این صندلی ها تخت نمی شوند, افراد کمتری آنها را به عنوان گزینه قابل حمل انتخاب می کنند. با این حال, به خاطر اینکه کوچکتر از اندازه صندلی معمولی است می تواند به عنوان صندلی دوم برای نگه داشتن در خانه مادربزرگ برای استفاده پاره وقت مناسب باشد.

ویژگی هایی که باید به دنبال آنها باشید

 • پوشش پنج نقطه. این یک ضرورت برای ایمن نگه داشتن کودک در جای خود طی مراحل استفاده از صندلی است. در مرحله صندلی حمایتی, پوشش اختیاری است اما باز هم توصیه می شود.
 • قابلیت تنظیم صندلی. کودکان در سایزهای مختلف هستند و به سرعت در حال رشد هستند بنابراین صندلی کودکی را انتخاب کنید که با او بزرگ شود و با کودک خود در هر مرحله رشدی تطابق حاصل کند.
 • جای پای قابل تنظیم. جای پا باید قابل جابه جایی باشد تا با کودک در حال رشد تطابق حاصل کند.
 • تطابق پذیری ارتفاع. این مجموعه به شما امکان می دهد که صندلی را به هر ارتفاعی که می خواهید تغییر دهید تا دسترسی آسان برای کودک خود فراهم کنید چه او ایستاده یا نشسته است.
 • قابلیت مانور یک دستی. قلاب ها کمربندها و همه بخش های میز را هر چقدر بتوان یک دستی تنظیم کرد یک مزیت بزرگ است زیرا خیلی پیش می آید که یک دست تان درگیر باشد مثلا بشقاب غذا در دستان باشد .
 • قابلیت جمع شدن. اگر شما فضای زیادی برای صندلی کودک ندارید صندلی پیدا کنید که به آسانی جمع شود.
 • تنظیمات شیب دار شدن. اگر صندلی شیب دار می شود, شما می توانید کودک را زودتر از کسب مهارت نشستن در آن قرار دهید. این مزیت همینطور برای کودکی که بلافاصله بعد از غذا خوردن از چرت لذت می برد مناسب است.
 • مکانیسم های قفل کردن. اگر شما صندلی کودک با چرخ را انتخاب می کنید مطمئن شوید که می توانید چرخ های آن را قفل کنید.
 • عملکردهای بیشتر. بعضی از صندلیهای کودک می توانند به عنوان تاب هم مورد استفاده قرار گیرند بنابراین باعث می شوند که شما با یک خرید عملکرد دو سیله را داشته باشید تاب و صندلی.

ملاحظات سنی

یک صندلی کودک استاندارد ساپورت کافی برای کودکی که در شش ماهگی می نشیند فراهم می کند. شما می توانید استفاده از صندلی سبک اروپایی را زمانی که کودک قادر به نشستن بدون کمک و بدون ساپورت است (معمولا حدود نه ماهگی) شروع کنید. صندلی های سبک اروپایی قرار است که با کودک شما رشد کنند و بسیاری از آنها به صورتی طراحی شده اند که بتوانند به صورت قطعی استفاده شوند. در حدود دو سالگی بیشتر کودکان از صندلی های حمایتی و خردسالی بسته والد خود استفاده می کنند. اینکه چه مدت کودک شما نیاز به صندلی حمایتی خواهد داشت عمدتا بستگی به اندازه او و تحمل شما برای کثیف کاری هایش دارد. اگر او بتواند به میز برسد و در کل وعده غذایی بی حرکت بنشیند, در واقع راه استفاده از صندلی تقویتی را یاد گرفته است

ملاحظات سبک زندگی

 • فضا. والدین با محدودیت فضایی ممکن است بخواهند که صندلی بلند قابل جمع شدن را تهیه کنند که بین وعده های غذایی جمع شود. اگر جای شما واقعا تنگ است, رویکرد رفع نیازهای حداقلی را در نظر بگیرید: یک صندلی قابل اتصال قابل حمل که می تواند به آسانی جمع شود.
 • چند مرحله ای. مدل های ترکیبی و اروپایی چند مرحله ای هستند و اگر برای شما رویکرد رفع نیازهای پایه ای مهم نیست, صندلی های قابل حمل نیز هستند.
 • قابل حمل. گزینه صندلی مناسب برای سفر صندلی های قابل جمع کردن, صندلی پارچه ای که به میز متصل می شود است. اگل کودک شما به اندازه کافی بلند است که به میز برسد, سیستم کمربند پوششی را برای صندلی ایمن را بررسی کنید.
 • مدل. گزینه های صندلی کودک به شدت توسط مسائل زیبایی شناختی هدایت می شوند بنابراین چیزی را انتخاب کنید که به خانه شما بیاید.بعضی ها بیشتر شبیه وسایل بزرگسال واقعی هستند در حالیکه بقیه حس وسیله پلاستیکی کودک را دارند.

نکات لازم برای استفاده

 • اگر شما استفاده از ماشین ظرف شویی را به شستشوی دستی ترجیح می دهید, یک صندلی با سینی تغذیه یدکی انتخاب کنید.
 • از پوشش پنج نقطه ای برای امنیت استفاده کنید و برابر وسوسه کنار گذاشتن آنها زمانی که کودک بزرگتر می شود و با ثبات تر می شود مقاومت کنید.
 • یک صندلی با اندکی شیب می تواند برای تغذیه بطری عالی باشد و تا زمانی که کودک بتواند بدون کمک صاف بنشیند ضروری است.
 • آیتم های تیز, داغ و خطرناک بخصوص در آشپزخانه را دور از دسترس صندلی کودک قرار دهید حتی در حالیکه نشسته اند چون کودکان ممکن است سریع و چابک باشند.
 • صندلی های کودک برای نشستن هستند نه ایستادن.
 • ز آن استفاده می کنید حتما دوبار بررسی کنید که صندلی در جای خود محکم شده است بویژه زمانی که صندلی قابل جمع شدن است.
 • هیچ وقت کودک را در هیچ نوع صندلی کودک یا صندلی تقویتی بدون مراقبت رها نکنید.
 • پیش بند را بررسی کنید. اگر از چیزی غیر از پیش بند پارچه ای استفاده می کنید, دو بار بررسی کنید که پیش بند با سینی صندلی کودک تناسب دارد و ناراحتی خاصی برای کودک ایجاد نمی کند.

وسایل فرعی مورد نیاز

 • بالش های صندلی و پوشش ها. در حالیکه بیشتر صندلی های کودک نوعی بالش صندلی قابل جدا شدن دارند, ولی بعضی از آنها ندارد.
 • زیر اندازهای صندلی. برای زیر صندلی کودک ساخته شده اند و هر چیزی که بیفتد روی آن می ریزد بنابراین کف خانه کثیف نمی شود. همین طور تمیز کاری را آسان تر می کنند و زمان جارو کشیدن و تی کشیدن شما را کاهش می دهد.
 • ظرف های مناسب صندلی کودک. مطمئن شوید که ظرف هایی که شما انتخاب می کنید با سینی تطابق دارند و به دنبال ظرف هایی باشید که کف چسبنده دارند تا به نگه داشتن آنها در جای خود کمک کنید.

ترجمه شده از وبسایت: www.giggle.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: وسایل کودک لوازم کودک

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.