پوشک کردن نوزاد وقتی در منزل نیستید

بازدید از این مطلب: 2889 | | تاریخ نگارش:بیرون رفتن با نوزاد تازه متولد شده تان کاریست که ممکن است اعصابتان را خرد کند، نوزاد دلبندتان بسیار فسقلی است درحالی که وسعت دنیای بیرون بسیار گسترده است؛ بنابراین نگرانی های مضاعفی در طول مسیر پیش می آید مخصوصا اگر پوشک یا سایر وسایل مراقبتی او همراهتان نباشد. چاره چیست؟

نگران نباشید! در این مقاله نکاتی را جمع آوری کرده ایم که پزشکان و والدین توصیه کرده اند تا در خارج از منزل چه چیزهایی همراه داشته باشید و چگونه از آنها بهره ببرید تا به مشکل نخورید.

پوشک در خارج از منزل

چه قصد پارک رفتن برای یک ساعت را داشته باشید چه بخواهید آخر هفته را خارج از شهر بگذرانید همراه داشتن یک چیز ضروریست. پوشک! (جنیفر شو پزشک اطفال و مادر) بدون سایر وسایل هم میشود از منزل خارج شد.

چه تعداد پوشک با خود همراه داشته باشید؟ جواب این سوال به این بستگی دارد که سفرتان چقدر طول میکشد جنیفر شو توصیه میکند که 2 یا 3 تا برای یک بعد از ظهر کافیست، اما برای یک شب خارج از منزل 12 پوشک با خود داشته باشید. پوشک مخصوص شب قدرت جذب بالاتری دارد پس برای یک شب از پوشک شب ببرید.

از آن جا که قدرت جذب پوشک های جدید بالاتر است در صورت اجبار اشکالی ندارد نوزاد دو بار روی یک پوشک ادرار کتد؛ البته زیاد این کار را تکرار نکنید که به التهاب ناشی از پوشک می انجامد.

سفر با نوزاد: نکات ضروری درباره پوشک

اگر چه به همراه داشتن تعداد زیادی پوشک با خود در سفر باعث می شود که خیالتان راحت شود ما یک سری وسایل دیگر نیز است که به همراه داشتن آنها همراه خود خالی از لطف نیست در ذیل بعضی از آنها را که والدین توصیه کرده اند ملاحظه خواهید کرد:

دستمال مرطوب مخصوص نوزاد

به همراه داشتن دستمال مرطوب برای نوزاد یکی دیگر از ملزوماتی ست که در سفر بسیار به درد می خورد مخصوصا انواع مناسب سفر که بسته های با اندازه های کوچکتر هم ارائه می دهند؛ این دستمال ها نه فقط برای پاک کردن ناحیه ی پوشک نوزاد و دست هایتان به درد می خورند بلکه در طول سفر می توانید دست و صورت چرب یا گرد وغبار گرفته تان را نیز پاک کنید. اگر یک بسته بزرگ برای استفاده در منزل دارید میتوانید تعداد لازم را برای بردن در سفر در یک نایلون قرار دهید. اگر دستمال های مرطوب نوزاد را جا گذاشتید نگران نباشید تعدادی دستمال کاغذی را جایگزین کنید. به همراه داشتن یک دستمال یا کهنه پارچه ای نیز مفید است. کافیست که نوزاد را قبل از قرار دادن پوشک جدید پاک کنید تا خشک شود. این امر برای جلوگیری از التهابات ناشی از پوشک بچه بسیار مفید است.

زیر انداز تعویض پوشک

یک زیر انداز مناسب تعویض پوشک نوزاد کودک در طول سفر وقتی که معلوم نیست کجا مجبور باشید که تعویض پوشک را انجان دهید بسیار به شما کمک خواهد کرد. هم چنین تعدادی کهنه، یک حوله و یک پتوی نوزاد به همراه یک ساک دستی مخصوص نوزاد که بتوانید نوزاد را درونش بخوابانید تا پوشک را عوض کنید دم دست داشته باشید. احتمالا زیر انداز های یکبار مصرف را دیده اید که پزشکان یا دندانپزشکان از آنها استفاده می کنند، که می توانید از آنها استفاده کنید. اگر احیانا فراموش کردید که این وسایل را با خود ببرید می توانید از روزنامه یا دستمال توالت های بزرگ استفاده کنید.

کیسه پلاستیک

پوشک کثیف، زید انداز کثیف، دستمال های مرطوب استفاده شده،.. همه و همه بایستی دور نداخته شوند، بسیاری از والدین پیشنهاد می دهند که کیسه ها پلاستیک خواروبار همراه پوشک و دستمال مرطوب داشته باشید. تقریبا جایی نمی گیرند و در عوض می توانید بهداشت درون خودرو و اطراف را رعایت کنید.

کیف مخصوص نوزادان

داشتن یکی از این کیف ها کمک می کند که با خیال راحت یک روز را خارج از منزل سپری کنید. انواع طرح ها در بازار موجود است که به درد پدرها و مادرها می خورد.

هنگام خرید کیف مخصوص نوزادان توجه داشته باشید که یک کیف سبک انتخاب کنید. زنگوله های زیاد فقط باعث می شود موقع حمل نوزاد بار اضافی بر شانه ی شما و سروصدای اضافی را محتمل می شود.

اما همچنان کیفی با جیب های فراوان انتخاب کنید تا بتوانید شیشه شیر را جدا از پوشک های کثیف و سنجاق های کهنه را دور از انگشتانتان قرار دهید. شاید مجبور شوید وسایل دیگری مثل کلید ها یا قدری پول نیز درون آن قرار دهید.

گرچه برخی فقط تلفن همراه و برق لب را هم درون کیف می گذارند. بسیاری از والدین موارد زیر را هم حمل می کنند:

 • یک پیش بند
 • پارچه مخصوص آروغ
 • اسباب بازی نوزاد
 • کرم سینه
 • ژل ضدعفونی کننده دست
 • کرم های التهاب ناحیه ی پوشک
 • یک دست لباس نوزاد
 • شیشه شیر و شیر خشک
 • مسکن مخصوص نوزاد مثل استامینوفن
 • اسنک برای بچه ها یا پدر و مادر

وقتی که پس از بازگشت از سفر به منزل رسیدید ابتدا مجددا کیف را آماده کنید تا دفعه بعد یا در صورت احتمال رفتن نزد پزشک آماده و مهیا باشد.

تعویض پوشک در مکان های عمومی

در یک دنیای ایده آل هرمکان عمومی که توالت عمومی و هر توالت عمومی یک سکوی تعویض پوشک نوزاد خواهد داشت.

اما وقتی در واقع به جایی رفتید می بینید که نه سکویی نه دوشی برایتان مهیا نیست؛ یک زوج خوب پگونه از پس این مسئله(پاک کردن ماتحت آغشته به مدفوع نوزاد) در یک مکان عمومی بر می آیند؟

 • آنها از همان سکوی غیر بهداشتی توالت عمومی استفاده می کنند. اگرچه خیلی از توالت ها یک سکو برای تعویض پوشک دارند اما آن بسیار غیر بهداشتی است، اینجاست که زیر انداز های یک بار مصرف به کمک شما می آیند.
 • آنها از کالسکه یا صندلی عقب ماشین استفاده می کنند. اگرچه هیچکدام این دو برای تعویض پوشک تعبیه نشده اند اما هردوی آنه وقتی که زیرانداز داشته باشید به درد خواهند خورد.
 • آنها خلاقیت به خرج می دهند. اگر نه توالت و نه سکو پیدا نشد نگاهی به دور و بر بیندازید تا مشکل حل شود.​

یکی از والدین پیشنهاد دادند تا منند آنها از صندوق عقب ماشین استفاده کنید. ممکن است عجیب به نظر بیاید اما اول از همه آن صندوق عقب خودتان است و پر از آلودگی های سکوهای تعویض نیست. دوم اینکه می توانید با خیال راحت وسایلتان را پخش کنید و سوم این که سطح آن صاف است و مثل صندلی ماشین نگران افتادن نوزاد نیستید.

اخلاق در تعویض پوشک: پشت سر خود پوشک باقی نگذارید

بسیاری از ولدین و پزشکان اطفال از تعویض پوشک در رستوران یا سایر جاها نهی می کنند. نه تنها پوشک های کثیف ناقل بسیاری از بیماریهاست بلکه بسیار بوی تعفن آمیزی را ایجاد می کنند. اما از آنجا که پدرها و مادر ها درگیر هستند ممکن است این مسئله را فراموش کنند.

اگر در بازار یا رستوران یا هر جایی هستید فقط حواستان باشد که پوشک های کثیف را جمع کنید و با خود برگردانید تا در سطل آشغال های آنجا بوی تعفن و تهوع آور ایجاد نشود.


ترجمه شده ز وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب:

پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: پوشک کردن نوزاد وقتی در منزل نیستید


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.