حل مسئله پوشک

بازدید از این مطلب: 3142 | | تاریخ نگارش:آنچه که والدین علاوه بر خواب و خوراک نوزاد در سال اول به آن توجه دارند خروارها پوشک است.
بعضی از پدرها و مادرها با پوشک های یک بار مصرف مشکلی ندارند. بعضی دیگر هم از کهنه های نخی را استفاده می کنند.
اما بعضی والدین گیج می شوند که کدامیک بهتر است. آیا کهنه های بچه برای محیط زیست بهتر هستند؟ نگران مواد شیمیایی پوشک های یکبار مصرف باشیم؟ کدامیک خشک تر بای می مانند، و بنابراین به التهاب ناشی از پوشک ختم نمی گردند؟
پوشک های یکبار مصرف یا کهنه های بچه برای محیط زیست بهتر هستند؟
95 درصد خانواده های آمریکایی از پوشک یکبار مصرف استفاده می کنند. اما بعضی از خانواده ها کهنه ها را دوست محیط می دانند. اما این مسئله واضح نیست.
تحقیقات نشان داده است که هر دو نوع پوشک و کهنهه برای محیط زیست تاثیر منفی دارند.اما هر کدام به شکل متفاوت. پوشک های یکبار مصرف به مواد خام بیشتری برای تولید نیاز دارند. و کارخانه ها مواد زائدی تولیدی می کنند که مدت زمان بسیار طولانی طول می کشد تا تجزیه گردند. کهنه های بچه هم آب، برق، و خلاصه انرژی زیادی برای شستشو و خشک شدن می برند. البته توزیع پوشک های یکبارمصرف موجب آلودگی از طریق حمل و نقل می گردد.

لورا جانا متخصص اطفال در ایالت نبراسکا آمریک می گوید هیچ کدام بر دیگری از این نظر ارجحیت ندارد. او در تحقیقات خود به این نظر رسیده است که کهنه های بچه از نظر صرف وقت و انرژی برای شستن برنده ی رقابت با پوشک های یکبار مصرف نیستند.

سرانجام حق انتخاب با والدین است؛ و موسسه پزشکان اطفال آمریک نظری بر برتری هیچ یک ندارد.

سازمان محیط زیست هم هبچ یک را برتر نمی داند. در حالی که طرفداران کهنه های پارچه ای راجع به میکروب هاب پوشک های یکبار مصرف و رخنه به آب های زیر زمینی اطهار نگرانی می کنند؛ سخنگوی سازمان محیط زیست اعلام کرد که این مخاطره آمیز نیست. «پوشک های یکبار مصرف در رده ی پسماندهای جامد شهرداری قرار می گیرند، یعنی این پسماند خطرناک نیست. امروزه امکانات مهندسی شده ای طراحی و تعبیه شده که با مقررات فدرال با هدف حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از رخنه به منابع آب هخوانی دارد»

هنوز والدین با هم اتفاق نظر ندارند. بعضی از پوشک هایی می خرند که بتواند با فلاش تانک وارد فاضلاب شهری شود و دیگر همراه زباله های شهرداری جمع آوری نمی شود.

برخی دیگر از والدین از پوشک های فاقد کلرین خریداری می کنند. که دیوکسین سمی کمی دارد. دیوکسین در نتیجه ی استفاده از کلرین برای سفید کردن پوشک به کار رفته است. برخی نیز از پوشک هایی با پنبه ارگانیک مصرف می کنند که در طی تولید آن از هیچ آفت کشی استفاده نشده است.

آیا مواد شیمیایی در پوشک های یکبار مصرف برای سلامتی خطری دارند؟

تا کنون مشکلات طولانی مدت ناشی از استفاده از پوشک های یکبار مصرف مشاهده نشده است.

کدام نوع پوشک التهاب ناشی از پوشک را به حداقل می رساند؟

علل مختلفی باعث ایجاد این عارضه می گردند. سایش، رطوبت، ادرار، مدفوع. گاهی متهم این عارضه عفونت مخمر است مانند عفونت کاندیدال یا قارچی (candida albicans).

دلیلی بر برتری هیچ یک در این مورد نیز وجود ندارد. اما تانیا رمرالتمن اظهار دارد که پوشک های یکبار مصرف از تحریک التهاب ناشی از پوشک جلوگیری می کنند. زیرا که آن ناحیه را خشک نگه می دارند.

البته والدینی که از کهنه استفاده می کنند می توانند با تعویض زود به زود و کاهش تماس با ادرار و مدفوع خطر را کاهش بدهند. در هر حال با هر دو نوع مب توان از التهاب ناشی از پوشک جلوگیری کرد.

مطالعه ای در سال 2005 نشان داد گاهی ای عارضه ناشی از مواد رنگی پوشک هاست که عامل ایجاد آلرژی و حساسیت هستند. راه حل نوع فاقد مواد رنگی است.

اگر کودک مجبور باشد در مهدکودک یا هر جای مراقبتب دیگری بماند از چه نوع پوشکی استفاده کند؟

به علت راحتی و سلامت پوشک یکبار مصرف. از انتشار عفونت نیز جلوگیری می شود.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب:

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.