پنج چیز که شما در مورد خواب نوزادتان نمی دانستید

بازدید از این مطلب: 3152 | | تاریخ نگارش:خواب می تواند یکی از مبهوت کننده ترین مسائل نووالد بودن باشد. همان طور که بسیاری از ما در سرتاسر شب های خشن و روزهای شبیه به مرده متحرک چیز یاد می گیریم، نوزادان هم به سادگی مانند انسان معمولی چشم روی هم نمی گذارند. در اینجا به علت این موضوع می پردازیم.

برخی از نوزادان در تمام مدت شب خوش می گذرانند و در تمام مدت روز می خوابند

Charles Shubin، مدیر مرکز مراقبت نسبی مرسی کودکان در بالتیمور می گوید: بسیاری از نوزادان در جهان با روز و شب های کاملا وارونه وارد این دنیا می شوند. این جغدهای کوچک شب در طول روز زمان های بیشتری می خوابند بطوریکه مدت بیشتری را برای بیداری در ساعات مهتابی شب ذخیره می کنند. کودکی که در هر ساعت از شب بیدار می شود تا با پاهایش لگد بزند، بخورد و مراقبت محبت آمیز فرد بزرگسال را طلب می کند که موجب می شود تا والدین به طور فزاینده ای خسته شوند. Shubin می گوید "این امر میتواند برای بزرگسالان بسیار چالش برانگیز باشد چون بدن ما به لحاظ فیزیولوژیکی گرایش به بیدار بودن در تمام مدت شب ندارد." "به همین دلیل کار شیفتی بسیار سخت است". سعی کنید در طول زمان های بیشتری از خواب نوزادتان چرت بزنید و به یاد داشته باشید که این عمل معکوس روزانه / شبانه موقتی است. همان طور که مغز کودک و سیستم عصبی مرکزی او بالغ می شود، چرخه های خواب او طولانی تر خواهد شد و کودک در شب مدت بیشتری می خوابد. اکثر نوزادان با جدول زمانی خانواده طی یک ماه یا بیشتر سازگار می شوند. شما می توانید به این فرایند با خلق یک محیط آرام، تاریک در شب کمک کنید. این در حالی است که در طول روز امکان تابش نور خورشید فراهم می آید. مادری می گوید: "در طول تغذیه کردن روزانه کودکم با او فراوان حرف می زنم، در حالیکه تغذیه کردن او در شب بسیار بی سر و صدا همراه با کمترین نور ممکن انجام می شود". این امر به او کمک می کند تا از این فرایند سردرآورد.  

توصیه های بیشتری را برای تغییر برنامه زمانبندی شده خواب کودکتان بدست آورید.

خواب نوزاد نامنظم و غیرقابل پیش بینی است

کودک شما در هفته های اول تولدش ممکن است ساعات خواب خود را مانند خانه دانشجویی کالج در تعطیلات زمستانی تحمل کند. اما در اینجا حقه ای وجود دارد: بیشتر نوزادان در طول چند هفته اول از زندگی خود بیش از دو تا چهار ساعت در یک زمان، روز یا شب به خواب نمی روند. نوزادان معمولا روزانه 14 تا 18 ساعت در هفته اول تولد و تا زمانیکه یک ماهه هستند 12 تا 16 ساعت می خوابند. (با توجه به اینکه هر کودک یک فرد به حساب می آید، برخی از آنان مقدار اندکی کمتر یا مقدار اندکی بیشتر از حد متوسط به خواب فرو می روند.) متاسفانه، حتی اگر کودک تان حریص خواب هم باشد ممکن است احساس کنید که تقریباً مانند یک دستمال ظرفشویی خیس دورتادور تلوتلو می خورید. در بررسی های اخیر صورت گرفته 71 درصد از مادران سایت Baby Center نشان دادند که سخت ترین بخش از داشتن یک کودک نورسیده کمبود خواب است. شما می توانید کمبود انرژی خود را در ماهیت نامنظم خواب کودک تان مقصر بدانید. یکی از مادران می گوید: "در نه هفته اول از تولد نوزادم خوابم بسیار پراکنده است". "گاهی اوقات کودک به مدت 4 ساعت به خوبی می خوابد، در حالیکه در دیگر زمان ها در عرض یک ساعت بیدار خواهد شد." در مقابل، برخی از والدین در مورد مدت خوابیدن نوزاد از راه رسیده خود مبهوت و حتی نگران می شوند. یکی از مادران می گوید: "نوزاد نه روزه من تمام روز را می خوابد و زمان بیداری او تنها پنج دقیقه در موقعیت های مختلف است." "آیا باید نگران شوم؟"

Scott Cohen، متخصص اطفال و نویسنده کتاب بخور بخواب دفع کن : راهنمای حس مشترک اولین سال تولد کودک تان می گوید: برای برخی از نوزادان، نه همه آنان طبیعی است که تا بیست ساعت در روز بخوابند. اگر این امر وصف حال کودک شما است، هم اکنون یک چرت بخوابید چون این چرخه خواب کودک به مدت طولانی ادامه نخواهد داشت.

در اینجا با هشت راه آشنا می شوید که از طریق آنها نووالدین با چشمان پف کرده می توانند بیشتر بخوابند.

نوزادان برای خوابیدن به آرامش و سکوت نیاز ندارند

تمایل نداشته باشید تا آهسته حرف بزنید و یا روی پنجه پا در اطراف نوزاد خوابیده خود راه بروید. Shubin می گوید: "بیشتر نوزادان کم سن می توانند در مکان های شلوغ تر، روشن تر بخوابند." "آنان به همان نوع از محیط خوابیدن که ما محیا می کنیم نیازی ندارند." جای تعجب ندارد زمانی که شما پی می برید کودک تان که تنها نه ماه در رحم مادر به سر می برد – در همان مکان آرام و ساکتی نیست که احتمالاً فکر می کنید. در واقع صدای ضربان قلب مادر، سیستم گوارشی و عملکردهای دیگر بدن کاملا بلند هستند. یکی از مادران سایتBaby Center می گوید: "در رژه کریسمس شهرمان، همه کامیون های آتش نشانی، آمبولانس و ماشین های پلیس با به صدا درآوردن آژیرهای خود و بوق زدن حرکت می کردند ولی دخترم فقط در خواب بود. او هرگز از جا نپرید." بسیاری از نوزادان هنگامی که اطرافشان نوعی از صدای یکنواخت مثل صدای یک پنکه و یا سوت ممتد ماشین باشد بهتر می خوابند. یکی از مادران سایتBaby Center می گوید: " گهواره سبدی دخترم را گذاشتم کنار ماشین ظرفشویی پر سروصدایمان که در حال کار کردن بود ولی او مثل یک رویا یک چرت خوابید." تعداد بسیار کمی از نوزادان تازه از راه رسیده نیز وجود دارند که با گردنبند درخشان آویزان بر مادر در سرتاسر اتاق یا با یک ضربه برای سرگرم شدن نزدیکترین فرد غریبه به یک بازی خنده دار پریشان احوال شوند. آنان به سادگی هر موقع که به خواب نیاز دارند می خوابند. بنابراین احتمالاً حداقل در اوایل تولد نوزاد لازم نیست که بازدیدکنندگان را به سکوت دعوت کنید. و شما قادر می باشید تا کودک تان را بدون نگرانی از به هم خوردن باقی خواب او به بیرون از منزل ببرید. توانایی خارق العاده بعضی از نوزادان برای چرت زدن در طول مدت رعد و برق آن قدر شدید است که والدین به وحشت می افتند که آیا کودکشان به درستی می شنود یا نه. اگر شما نگران این امر هستید، قطعاً توسط پزشک کودکتان او را چک کنید. اما از آنجایی که نوزادان پس از مدت کمی از تولد برای بررسی مشکلات شنوایی غربالگری می شوند، محتمل ترین توضیح در اینجا این است که فرزند شما به سادگی "مثل یک نوزاد خواب" است.

در تمام مدتی که این دوره باقی است از آن لذت ببرید. همان طور که کودکتان چرخه نوزادی را پشت سر می گذارد با یک برنامه سازگار شده و از محیط خود آگاه تر می شود، بطوریکه او شروع به قطع این مرحله "هرلحظه خوابیدن" می کند. بعد از آن سروصدا کردن و سایر پریشانی های کودک اهمیت پیدا می کنند و ممکن است که شما در سرتاسر خانه با روی پنجه راه بروید.

نوزادان شخصیت منحصر بفرد برای خواب خود دارند

نوزادان همه چیز به جزء سنگ لوح های نانوشته هستند و آنان با خلق وخوهای خواب مخصوص به خودشان در ذهن ما خطور می کنند. Cohen، متخصص اطفال می گوید: "قطعا تفاوت های فردی در چگونگی خواب نوزادان وجود دارد، درست مثل اینکه آدم های سبک خواب و آدم های سنگین خواب در میان بزرگسالان وجود دارند. والدین بیش از یک بچه اغلب این تفاوت ها را از خیلی پیشتر درک می کنند. بطوریکه یکی از مادران دارای دو فرزند در سایت Baby Center می گوید: "اولین کودک من یک آدم خوش خواب بود، اما دومی در خواب وول می خورد و زیاد می چرخید و پس از مدت کوتاهی بیدار می شد." Cohen  می گوید:" شخصیت منحصربفرد نیز موثر است. برخی از کودکان قاطع تر هستند و تا زمانی که می توانند با خواب مبارزه خواهند کرد. سایر کودکان آسان گیرتر هستند. خواه برنده بخت آزمایی خواب نوزاد باشید و خواه نباشید با پدیدآوردن جریان عادی خواب و مطالعه گسترده اصول اصلی و اساسی خواب کودک می توانید آموزش عادات خوب خوابیدن کودکتان را شروع کنید.

نوزادان برای خوابیدن به یک فضای ساده و بی پیرایه نیاز دارند

تخت بچه یک نسل پیش از جمله مجهز به یک سپر خوب نرم، تعدادی پتو گرم و نرم و یک یا دو بالش بود. اما همه چیزها تغییر کرده اند. به نظر می آید که بسیار امن تر است که نوزادان در یک محیط ساده و جمع و جورتر بخوابند. امن ترین موقعیت و فضای خوابیدن نوزادان این است که آنان روی یک تشک سفت، مسطح با یک ملحفه مناسب نفوذناپذیر و نه چیز دیگری به پشت بخوابند.

آیا تخت خواب بدون پتو یا بالش مناسب بچه است؟ به نظر می رسد این کار برای یک انسان بالغ آزارنده باشد و او سرما را احساس کند مگر اینکه دارای پوشش مناسب باشد. این نوع تخت تنها برای نوزاد عالی است. در اینجا در می یابید که چگونه نوزادتان را بدون پتو گرم و راحت نگه دارید. هر موردی که می تواند به طور بالقوه اختناق، گرم شدن بیش از حد بچه، یا از اینکه بگذریم اختلال تنفسی را موجب شود از ناحیه خوابیدن او حذف کنید. پتو، سپر، بالش، حیوانات شکم پر (اسباب بازی های نرم و در آغوش گرفتنی) و یا لحاف ها از جمله این موارد هستند. این کار خطر سندرم ناگهانی مرگ نوزادتان (SIDS) را کاهش می دهد. سندرم ناگهانی مرگ نوزادان (SIDS) علت اصلی مرگ و میر کودکان بین یک ماهه و یک ساله در ایالت متحده آمریکا می باشد. اگر شما یکی از 22 درصد مادران سایت Baby Center هستید که همراه با نوزادتان از یک تخت به طور مشترک استفاده می کنید می توانید خطر SIDS را با پیروی از چند دستورالعمل اصلی و اساسی کاهش دهید. در مورد خوابیدن در تخت خانوادگی بیشتر بدانید. و حتی اگر کودکتان هنوز نمی تواند با اطمینان خاطر زیر آن لحاف زرق و برق داری بخوابد که به عنوان کادوی نوزاد به شما داده اند، هنوزهم می توانید از آن در موارد زیادی استفاده کنید. آن را روی دیوار مهد کودک آویزان کنید، آن را پشت صندلی گهواره ای خود بیندازید، و یا اجازه دهید که کودک تان در طول روز بر روی آن زمانی را صرف روی شکم قرار داشتن کند.


ترجمه شده از وبسایت: www.babycenter.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: خوابیدن نوزاد آموزش والدین کودک

مقالات پیشنهادی مرتبط با: پنج چیز که شما در مورد خواب نوزادتان نمی دانستید


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.