ایدز


ویروس HIV، عامل ایجاد بیماری ایدز است. این بیماری نوعی نقص ایمنی اکتسابی است که در اثر انتقال ویروس HIV و پس از طی دوره ی کمون خود که می تواند از 6 ماه تا بیش از 10 سال باشد، ایجاد می شود.

جزئیات بیماری ایدز


از اینجا شروع کنید. حقایق اولیه را در مورد HIV مثبت بودن بیاموزید. دریابید چه کسی در خطر گرفتن ویروس ایذر است و چگونه از ایذر پیشگیری کنیم.

HIV چیست؟

حقایق اچ آی وی / ایذر

اگر شما تازه شروع به آموختن درمورد HIV و ایذر کردیه اید از اینجا شروع کنید.

هفت افسانه درباره ی HIV / ایذر

شایع ترین افسانه ها درمورد HIV و ایذر را دفع کنید.

ایدز در کودکان

نوشته شده برای پزشکان، این یک شمای تخصصی از ایذر اطفال می باشد.


علل و روش انتقال

علل HIV

HIV باعث ایذر می شود. دریابید چگونه!

آیا HIV باعث ایذر می شود؟

بعضی مردم باور نمیکنند که HIV موجب ایذر میشود. آنها به طور وحشتناکی اشتباه میکنند. اینجا علت آن توضیح داده شده است.

اساس HIV و ایذر

حقایقی در مورد HIV و ایذر و علل هر کدام بیاموزید.

عفونت با ویروس نقص ایمنی انسان (HIV) - علت

علل HIV چیست و چگونه منتقل میشود؟

راه هایی که HIV نمی تواند از آن منتقل شود

HIV بیرون از بدن زنده نمی ماند. HIV نمی تواند از یک شخص به شخص دیگر از راه های زیر منتقل شود!!


آیا شما در خطر هستید؟

HIV: چه چیزهایی خطر ابتلا را در شما افزایش می دهد

در مورد عوامل خطر ابتلا به HIV بیاموزید.

عوامل خطر اچ آی وی / ایذر

بعضی عوامل خطر احتمال ابتلای شما به HIV را نسبت به دیگران بیشتر افزایش میدهد. شما نمیتوانید به طور کامل خطر را حذف کنید، اما میتوانید کارهایی انجام دهید تا خطر کاهش یابد و از خود محافظت کنید.


پیشگیری

پیشگیری از HIV

آیا می دانستید HIV به راحتی قابل پیش گیری است؟ اینجا توضیح می دهیم چگونه.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

در اینجا شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد علائم و نشانه های عفونت اچ آی وی پیدا کنید - و انواع عفونت ها و سرطان ها که به ایدز منجر می شود.

علائم

علائم و مراحل HIV / AIDS

در مورد نشانه های زودرس و دیررس HIV و ایدز بدانید.


انواع

مراحل عفونت اچ آی وی

از عفونت HIV به ایدز یک پیشرفت بیماری وجود دارد. در اینجا توضیح مختصری آورده شده است.


عوارض: ایدز و دیگر مشکلات سلامتی

اچ آی وی / ایدز و عفونت های فرصت طلب

در واقع HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی) سلول های سفید خون بدن را مورد حمله قرار می دهد- مخصوصا یک زیر مجموعه به نام سلول های CD4 یا T کمکی. این حمله اجازه می دهد تا عفونت های فرصت طلب از یک سیستم ایمنی ضعیف شده استفاده کنند و می تواند به بیماری، سرطان و یا مشکلات عصبی منجر شود.

ایدز / اچ آی وی و پنومونی (PCP)

پنومونی ناشی از پنوموسیستیس (PCP) یک عفونت جدی است که باعث التهاب و تجمع مایع در ریه ها می شود.

ایدز / ا آی وی و سیتومگالوویروس

مورد CMV می تواند در افراد مبتلا به اچ آی وی (ویروس نقص ایمنی انسانی) بیماری شدیدی شود. این میتواند از یک سیستم ایمنی ضعیف شده بهره ببرد، به همین دلیل است که آن را یک عفونت فرصت طلب می نامند.

ایدز / اچ آی وی و سل

سل با استفاده از یک سیستم ایمنی ضعیف شده طولانی تر می شود، به همین دلیل است که یک عفونت فرصت طلب نامیده می شود. در سراسر جهان، سل علت اصلی مرگ و میر افراد آلوده به اچ آی وی (سندرم نقص ایمنی انسان) است.

اچ آی وی / ایدز و تجمع مایکوباکتریوم اویوم

همراه با HIV، معمولا عفونت MAC عمدتا پس از تشخیص بیماری ایدز (سندرم نقص ایمنی اکتسابی) اتفاق می افتد و هنگامی که تعداد سلول CD4 به زیر 50 می شود.

HIV / AIDS و زوال عقل

دمانس پیچیده ی ایدز توسط ویروس خود HIV ایجاد می شود، نه با عفونت های فرصت طلبی که معمولا در این دوره از بیماری رخ می دهد. ما این که این ویروس دقیقا چگونه به سلول های مغز خسارت وارد می کند را نمی دانیم.

سندرم اتلاف ایدز

سندرم اتلاف ایدز هنگامی که شما به ایدز مبتلا شده اید و حداقل 10٪ از وزن بدن خود را - به ویژه عضلانی- را از دست داده اید، رخ می دهد. همچنین می تواند حداقل 30 روز از شروع اسهال یا ضعف شدید و تبی که به عفونت مرتبط نیست، رخ دهد.

ایدز / اچ آی وی و لنفوم غیر هوچکین

افراد مبتلا به HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی) یک سیستم ایمنی ضعیف شده دارند. در نتیجه، به احتمال زیاد به گسترش برخی سرطان ها منجر می شوند. این شامل لنفوم غیر هوچکین (NHL) می باشد.

لیپودیستروفی و ​​اچ آی وی

لیپودیستروفی یک مشکل است که در آن بدن به تولید، استفاده، و ذخیره ی چربی می نماید که توزیع مجدد چربی نامیده می شود. از آنجا که استفاده گسترده از درمان ضد رترو ویروسی آغاز شده، تعداد افراد HIV مثبت مبتلا به لیپودیستروفی افزایش یافته است.

ایدز / اچ آی وی و سارکوم کاپوزی

غدد مبارزه کننده با عفونت - سارکوم کاپوزی (KS) یک نوع سرطان است که عمدتا تحت تاثیر پوست، گره دهان و لنفاوی می باشد اما همچنین می تواند بر ارگانهای دیگر مانند ریه ها و دستگاه گوارش اثر می گذارد.

جلوگیری از عفونت های دیگر هنگامی که شما مبتلا به HIV هستید

فردی که HIV داشته باشد در مبارزه با عفونت های دیگر نیز مشکل دارد. شما می توانید به حفاظت فرد از عفونت کمک کنید.


ترجمه شده ازو وبسایت: www.webmd.com

احتمالا هیچ تست پزشکی مهم تر از تست اچ آی وی وجود ندارد. در اینجا در مورد هر آنچه که باید برای تشخیص اچ آی وی یاد گرفت ، وجود دارد- و هر آنچه که در ارتباط با آن باید انجام داد.

تشخیص

تشخیص اچ آی وی

دریابید که پزشکان چگونه عفونت اچ آی وی را تشخیص می دهند.

پس تشخیص از مبتلا به اچ آی وی مثبت چه باید کرد

اگر شما تازه متوجه شده اید که مبتلا به اچ آی وی مثبت هستید، شما ممکن است احساس ضعف، ترس و تنهایی کنید. بدانید که شما تنها نیستید. افراد و منابع بی شماری وجود دارد تا به شما کمک کنند و امروزه در ایالات متحده بیش از 1 میلیون نفر مبتلا به اچ آی وی مثبت هستند.


آزمایش ها

آزمایش اچ آی وی

آزمایش اچ آی وی به چه معنی است؟ مثل حرکت شبیه چمچه زنی است.

عملکرد ویروسی اچ آی وی

پس از اینکه متوجه شدید مبتلا به اچ آی وی هستید ، لازم است که عملکرد ویروسی خود را بدانید. در مورد این آزمون اطلاعات بدست آورید.

شمارش سلولی  CD4

اچ آی وی به سلولهای ایمنی به نام سلولهای CD4 حمله می کند .این آزمون تعداد سلول های باقی مانده را ردیابی می کند. اطلاات ضروری بیشتر در مورد ایت آزمایش این است که، به خودی خود، می تواند تعیین کند که آیا شما به ایدز مبتلا می شوید یا خیر.

بارداری و آزمایش اچ آی وی

پزشکان توصیه می کنند همه زنان باردار آزمایش HIV را بدهند. برای جلوگیری از گسترش ویروس در نوزاد متولد نشده و حمله اچ آی وی به سلولهای ایمنی او به نام سلول های CD4 ، درمان های پزشکی موجود است. این آزمون تعداد سلول های باقی مانده را ردیابی می کند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

بدون درمان، تقریبا همه با ویروس اچ آی وی مبتلا به ایدز خواهند شد.این لینک ها همه اطلاعات مورد نیاز شما در دریافت بهترین درمان و مراقبت، را فراهم می کند.

درمان

درمان اچ آی وی

زمانی که مردم کشف کردند که مبتلا به اچ آی وی هستند، ممکن نبود که مصرف داروها را بلافاصله آغاز کنند.تصمیم به شروع درمان اچ آی وی، شخصی بوده و سابقه پزشکی فرد ،طول زمانی که فرد مبتلا به اچ آی وی است،تعداد سلول های CD4 T و سلامت کنونی فرد را در در نظر می گیرد.

واکسن اچ آی وی

دو نوع اصلی واکسن اچ آی وی به نام های پیشگیری کننده و درمان در حال حاضر، آزمایش شده است.

طب جایگزین برای اچ آی وی و ایدز

درمان های ضد رتروویروسی، امید تازه ای برای بسیاری از افراد مبتلا به اچ آی وی به ارمغان آورده اند.با این حال، ان ها یک درمان را پیشنهاد نداده و می توانند موجب عوارض جانبی بسیاری در فرد شوند.

درمان اچ آی وی: مقابله با عوارض جانبی

در اینجا برخی از عوارض جانبی شایع درمان اچ آی وی و راهنمایی برای مقابله با آن ها، آمده است.

پیدا کردن یک پزشک اچ آی وی / ایدز

دکتر  اچ آی وی / ایدز که شما انتخاب می کنید باید در مورد اچ آی وی و تجربه درمان بیماران مبتلا به اچ آی وی و ایدز، آگاه باشد.شما همچنین می خواهید که فردی را که احساس شما را به سهولت می فهمد و می توانید به راحتی با او صحبت کنید، را پیدا کنید.

گسترش دارویی برای اچ آی وی و ایدز

امروزه، افراد مبتلا به اچ آی وی مثبت، بسیاری از گزینه های دارویی برای ایدز و اچ آی وی دارند.

درمان اچ آی وی در کودکان

اگر اچ آی وی قبل از تبدیل به ایدز تشخیص داده شود، داروها می توانند سرعت آسیب به سیستم ایمنی بدن را متوقف یا کاهش دهند.درمان زودرس می تواند به زندگی طولانی و فعال کودک شما کمک کند.


مراقبت

مراقبت از افراد با ایدز

آیا شما از کسی که مبتلا به ایدز است مراقبت می کنید؟ شما باید راهنمای CDC را بخوانید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

داشتن اچ آی وی مثبت، محکومیت به مرگ نیست. در اینجا تعداد زیادی از اطلاعات در مورد نحوه زندگی کردن با ویروس اچ آی وی را خواهید یافت. به یاد داشته باشید، این ویروس تحت کنترل و مهارشدنی نیست.

زندگی کردن و مقابله

اقلیت پیشگام  مبتلا به ایدز

جوامع رنگین پوست به طور نامتناسبی تحت تاثیر اچ آی وییا بیماری ایدز می باشند. بیشتر در مورد تلاش برای جلوگیری از ابتلا و یا انتقال عفونت اچ آی وی در جوامع اقلیت های نژادی و قومی بدانید.

تبعیض قائل شدن برای بیماران اچ آی وی یا ایدز و برچسب  زدن به آنها

اطلاعات زیر کمک می کند تا در مورد راه هایی برای کنار آمدن با تبعیض برای بیماران ایدزی اطلاعات بدست آورید همچنین می تواند کمک کند تا بهتر حقوق مدنی برای افراد اچ آی وی مثبت را درک کنید.

آیا به دیگران بگویید که مبتلا به اچ آی وی مثبت هستید

اینکه آن را به چه کسی بگویید یک تصمیم بسیار شخصی است. در اینجا برخی موارد ذکر شده است تا بدانید که به چه کسی، چه وقت و چگونه به دیگران بگویید به اچ آی وی مثبت مبتلا هستید.

با کودکانتان درباره ایدز صحبت کنید

در اینجا دلایل خیلی مهم و برخی از راهنمایی ها برای شروع فکر کردن - و صحبت کردن - با کودکان در مورد اچ آی وی بیان شده است.

تغذیه و اچ آی وی /  ایدز

با بهبود در رژیم غذایی خود می توانید سلامت خود را بهبود داده و احساس خوبی داشته باشید. در اینجا چند راهنمایی آورده شده است که ممکن است کمک کننده باشد. یک متخصص تغذیه (RD) می تواند راهنمایی های بیشتری به شما ارائه دهد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.comمقالات مرتبط با ایدزآکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.