هرپس نوزادی


هرپس نوزادی یک اختلال نادر است که بر نوزادان تازه به دنیا آمده آلوده شده با ویروس هرپس سیمپلکس اثر می گذارد که هرپس ویروس هومینیس نیز نام دارد.

جزئیات بیماری هرپس نوزادی


ممکن است که عنوان اصلی گزارش هرپس نوزادی نامی نباشد که شما انتظار دارید. لطفا کلمات هم معنی لیست شده را بررسی کنید تا نام های جایگزین و تقسیمات اختلال تحت پوشش این گزارش را پیدا کنید.

هم معنی ها:

  • عفونت پیچیده هرپس نوزادی
  • عفونت هومینیس هرپس ویروس نوزادی

تقسیم فرعی:

  • ندارد

هرپس نوزادی یک اختلال نادر است که بر نوزادان تازه به دنیا آمده آلوده شده با ویروس هرپس سیمپلکس اثر می گذارد که هرپس ویروس هومینیس نیز نام دارد. در بعضی موارد، یک والد با انتقال هرپس دهانی یا واژنی اختلال را به نوزاد قبل، حین یا اندکی بعد از تولد انتقال می دهد. علائم  طیف خفیف تا شدید دارند، بسته به این که کدام یک از دو نوع هرپس سیمپلکس وجود دارد. نوع یک ویروس مسئول موارد شدید تر اختلال است، در حالی که بیماران با نوع دو ویروس معمولا علائم خفیف تری دارند.

راه دیگر دسته بندی این اختلال، بستگی به نتایج احتمالی دارد (پیش آگهی). استفاده از پیش آگهی به عنوان اصل دسته بندی سه فرم ارائه می کند:

  1. عفونت هرپس نوزادی منتشر شده
  2. هرپس سیستم عصبی مرکزی در نوزاد
  3. هرپس چشمی و پوستی


مقالات مرتبط با هرپس نوزادیآکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.