سوزش سر دل چیست ؟

بازدید از این مطلب: 1391 | | تاریخ نگارش:علی رغم نام آن، سوزش سر دل هیچ ربطی به قلب ندارد. با این حال برخی از علائم، شبیه به علایم  یک حمله قلبی یا بیماری قلبی هستند.

سوزش سر دل ، یک سوزش مری است که توسط اسید معده ایجاد می شود. این امر می تواند یک ناراحتی سوزش در قسمت فوقانی شکم یا زیر استخوان سینه ایجاد کند.

با کمک گرانش، یک دریچه ای عضلانی به نام اسفنکتر تحتانی مری یا LES، اسید معده را در معده نگه می دارد. LES جایی واقع شده است که در آن مری به معده - زیر قفسه سینه و کمی از مرکز به سمت چپ می رسد. LES به طور معمول باز می شود تا غذا را در معده ببرد یا به معده اجازه آروغ زدن بدهد ، و سپس دوباره بسته می شود. اما اگر LES زیاد باز شود و یا به اندازه کافی تنگ نباشد، اسید معده می تواند رفلکس شود ، و یا در مری نفوذ کند ، و باعث احساس سوزش شود.

سوزش گاه به گاه سر دل خطرناک نیست، اما سوزش سر دل مزمن یا بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) گاهی اوقات می تواند منجر به مشکلات جدی شود.

سوزش سر دل یک رخداد  هفتگی تا 20 درصد از آمریکایی ها است و در زنان باردار بسیار معمول است.

چه عواملی باعث سوزش سر دل می شود؟

علت اصلی سوزش سر دل، اسفنکتر تحتانی مری ، و یا LES، است که آنطور که باید سفت نمی شود. دو افراط اغلب به این مشکل کمک می کند: غذا بیش از حد در معده باشد(پرخوری) و یا فشار بیش از حد بر روی معده (اغلب از چاقی، بارداری، یبوست) باشد. غذاهای خاص معمولا LES را شل می کنند ، از جمله گوجه فرنگی، مرکبات، سیر، پیاز، شکلات، قهوه، الکل، محصولات کافئین دار ، و نعناع. وعده های غذایی با  چربی و روغن بالا (حیوانی یا گیاهی) اغلب منجر به سوزش سر دل می  شود، همان طور که داروهای خاصی منجر به این امر می شود . استرس و کمبود خواب می تواند تولید اسید را افزایش می دهد و می تواند سبب سوزش سر دل شود. سیگار کشیدن، که LES را  شل  می کند و اسید معده را تحریک می کند ، یک عامل عمده است.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: ترش کردن سوزش سر دل برگشت اسید معده ریفلاکس چیست رفلاکس ریفلاکس

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.